Skocz do zawartości

Polecane posty

grego    218

U sąsiada rzepak siany pod koniec sierpnia dopiero teraz zaczął wschodzić nawet widać rządki, a myślałem że nic mu z tego nie będzie, A drugiego sąsiada na połowie pola rzepak jak kapusta, a reszta też dopiero teraz wschodzi. U mnie rzepak równy międzyrzędzia zakryte, wszystkie zabiegi zakończone na ten rok,

Wiadomość z agroFakt.pl

Cihu    123

Zaczyna padać, górki prawie łyse, zastanawiam się czy nie rozrzucić trochę nasion rzepaku z ręki. Jest jakikolwiek sens? W tamtym roku też tak zrobiłem ale znacznie wcześniej i sporo rzepaku powschodziło. Warto latać teraz i palić głupa na polu?

PawelWlkp    326

Zaczyna padać, górki prawie łyse, zastanawiam się czy nie rozrzucić trochę nasion rzepaku z ręki. Jest jakikolwiek sens? W tamtym roku też tak zrobiłem ale znacznie wcześniej i sporo rzepaku powschodziło. Warto latać teraz i palić głupa na polu?

Ja przedwczoraj rozsiałem i za chwile zaczeło padać, a czy coś z tego bedzie okaże się na wiosne. Siałem taki z wora nie kwalifikat więc koszt praktycznie żaden, a może podratuje troche obsade w tych najgorszych miejscach. Tylko u mnie południowa wlkp klimat troche łagodniejszy.

Lewy410    3

pryskałem od samosiewów

i przyszły 3/4 poranki z przymrozkami

minęło już trochę czasu a samosiewów bardzo nie bierze

można bez problemu poprawić zabieg na wiosnę bo na ciepłe noce  już chyba nie ma co liczyć 

czasu to znaczy ile oprysk wezmie tylko z opóznieniem 

ZUCH1234    72

po tych przymrozkach i śniegu rzepak zaczyna żółknąć mniejsza o to ale czy moge jeszcze w tym roku opryskać metazanex boi nie zdażyłem

Renault85-15TX    167

Rzepak dosiewany 06.10 już wylazł z ziemi niektóry zaczyna mieć pierwsze liście właściwe  :D. Mam nadzieję że teraz będzie długa i ciepła jesień.

Renault9514    49

U mnie rzepak siany końcem sierpnia ładnie powschodził, ale niestety stanął w miejscu wcale nie rośnie z daleko widać gołą ziemie( u sąsiadów to samo, w tamtym roku o tej porze zakrywał ziemię) .... nie wiem czy coś z tego będzie, został opryskany tylko od samosiewów, teraz miałem pryskać galerą z metazanex ale nie ma sensu bo za mały, opryska się wiosną ewentualnie posieje jęczmień :D 

miniek    0

Witam,

czy ktoś potrafi powiedzieć co sie dzieje z rzepakiem ze zdjęć? Zdarzają sie takie sztuki na różnych polach. Wszystkie odmiany to mieszańce ( różne odmiany), nie ma problemu z monokulturą ponieważ najkrótszy odstęp to 4 lata a na niektórych nawet kilkadziesiat lat ;) Zabiegi tylko na chwasty (powschodowo) i raz na szkodniki.

post-29956-0-61246300-1445173336_thumb.jpg

post-29956-0-51360000-1445173365_thumb.jpg

post-29956-0-26831200-1445173382_thumb.jpg

post-29956-0-60832000-1445173395_thumb.jpg

post-29956-0-47133400-1445173406_thumb.jpg

losktos    118

a nie za zimno na dolistne dokarmianie ?

wydaje mi się że nie..

wiesz jeżeli masz trochę większy rzepak to posypanie saletry może okazać się lepsze chociażby ze względu na to że podasz więcej składnika. Ale....

Jeżeli rzepak mały, korzeń nie rozwinięty to trochę potrwa zanim pobierze azot i napewno lepszym rozwiązaniem w tym momencie będzie wariant dolistny. Wielkich ilości azotu tu nie podasz ale przecież nie o to tu chodzi

aro1975    114

mogę dać teraz na rzepak 100kg/ha saletry ?

nie dawaj, saletra uwodni komórki i jak przyjdzie przymrozek to je porozsadza.

tak jak proponuje Losktos daj mocznik dolistnie - dużo lepsze rozwiązanie

Edytowano przez aro1975

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się