Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    196

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekattachicon.gifDSC_1327.jpgattachicon.gifDSC_1322.jpg

jeżeli nie ma larw to kiła zresztą galasy przy chowaczu trochę inne 

rzepak siany 02.09, ma 4liscie zakupiłem Graminis 05 ec

Bultisan star 416 SC, jakie dawki dać aby mu nie zaszkodzić a skutecznie zniszczyć chwasty i samosiewy pszenicy?

na dwuliścienne samym starem chcesz jechać ?

lonoh    30

jeżeli nie ma larw to kiła zresztą galasy przy chowaczu trochę inne

na dwuliścienne samym starem chcesz jechać ?

@thug do jakiej fazy rozwojowej mozna w rzepaku pryskac mezatanexem500sc( nie mam na tym polu problemu z przytulia ,jedyne co to komosa i rumiany)? Rzepak mam nie równy miejscami jest 2 para liści a a gdzieniegdzie jeszcze liscienie sa Edytowano przez lonoh

Wiadomość z agroFakt.pl

kar0711    1

Witam. Zasiałem rzepak 2 września bezorkowo na stależowane rżysko. Wschody bardzo ładne i równe ale, ze ostatni dobry deszcz popadał ok 4 września to po wschowskich wszystko stanęło, popryskałem na jedno listne (Graminis) po tygodniu powinno być widać efekty działania, zobaczyłem po trzech tygodniach chyba za sprawą porannych ros bo deszczu brak. Czekałem aby popryskać na dwulistne (Naspar/Nawigator) najpierw żeby pojawił się 4 liść właściwy a potem żeby popadało.

Jak się pojawił liść to pojawiły się przymorski i zimno. 

Co robić??????

Chyba będzie wtopa i po kieszeni. :( :unsure:

thug    196

@thug do jakiej fazy rozwojowej mozna w rzepaku pryskac mezatanexem500sc( nie mam na tym polu problemu z przytulia ,jedyne co to komosa i rumiany)? Rzepak mam nie równy miejscami jest 2 para liści a a gdzieniegdzie jeszcze liscienie sa

bardziej patrzyłbym na fazę rozwojową chwastów najlepiej  metazachlor radzi sobie z chwastami w fazie do dwóch liści rzepak od pierwszej pary liści także patrz na chwasty 

napiszę cCi tak ja pryskałem w tym roku mieszniną navigator +butisan star + fusilade i rzepak nierówny był o dziwo temu małemu nic się nie stało był na pierwszym liściu właściwym 

lonoh    30

bardziej patrzyłbym na fazę rozwojową chwastów najlepiej metazachlor radzi sobie z chwastami w fazie do dwóch liści rzepak od pierwszej pary liści także patrz na chwasty

napiszę cCi tak ja pryskałem w tym roku mieszniną navigator +butisan star + fusilade i irzepak nierówny był o dziwo temu małemu nic się nie stało był na pierwszym liściu właściwym

chwastów nie ma jakiś wyrosnietych jeszcze gdzieniegdzie trafiają się samosiewy i tutaj moje drugie pytanie czy mogę do tego metazanexu dodać eleganta 0.5ec bo mam na stanie i ile jak coś ? Czekam na deszcz i wtedy mam zamiar prsykac bo sucho jak cholera zresztą u Ciebie pew ie to samo jest ,a i do jakich temeperatur minimalnych można pryskac metazenexem?

thug    196

eleganta jakieś 0.8 litra powinno wystarczyć temp średnia dobowa minimalna około 5-8st ale bez przymrozków

u nas tragicznie sucho

Edytowano przez thug

lonoh    30

eleganta jakieś 0.8 litra powinno wystarczyć temp średnia dobowa minimalna około 5-8st ale bez przymrozków

u nas tragicznie sucho

czyli mozna mezatanex zmieszać z elegantem ? Pytam bo nigdy nie stosowałem tej mieszaniny , u nas to samo z wilgocią jest rzepaki to tragedia , aż strach patrzeć na nie które pola, ci więksi sieją u nas pszenice ale taka zadyma na polu ze świata nie widać ;d

Sadek    446

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekattachicon.gifDSC_1327.jpgattachicon.gifDSC_1322.jpg

Tak jak koledzy piszą to jest prawdopodobnie kiła, do swojej galerii wrzuciłem zdjęcie jak wyglądają korzenie z kiłą wiosną (czekam na zatwierdzenie zdjęcia),

thug    196

czyli mozna mezatanex zmieszać z elegantem ? Pytam bo nigdy nie stosowałem tej mieszaniny , u nas to samo z wilgocią jest rzepaki to tragedia , aż strach patrzeć na nie które pola, ci więksi sieją u nas pszenice ale taka zadyma na polu ze świata nie widać ;d

można tylko patrz na temperatury  czasami po metazachlorze następują deformacje liści ale to nie ma wpływu na rozwój

Dagmarka    24

W tamtym roku mieliśmy na jednym kawałku miejscami takie same objawy jak u ciebie,rzepak przezimował dobrze,podczas zbiorów nie było różnicy więc to raczej nie jest kiła.

thug    196

to jest kiła teraz przyjrzałem się zdjęciom i patrząc nawet na łan rzepaku robi się różnokolorowo później będzie biało to że w pierwszym roku jakoś zaplonował to tylko pozory

mario504    0

witam mam pytanie ? jak jesienią dokarmić rzepak myślałem nad mocznikiem  do opryskiwacza 50 kg na10 ha i siarczan magnezu z borem co wy na to

mario504    0

mocznik rozpuszcza sie w wodzie  to jak  dobry pomysł ? czy może coś innego aby podrósł?

Edytowano przez mario504

grego    218

50 kg na 10ha to wyjdzie ze 2kg azotu... szkoda raczej zachodu dla takiej dawki. Ja dawałem 50 czy nawet 70kg na 4ha, a można i więcej do tego Tebukonazol siaraczan i bor. Rzepak coś się niebieskawy po tym zrobił i widac, że nieźle go przycisło do ziemi. Nie wiem czy to brak opadów to spowodował czy mocznik zadziałał jak adiuwant

losktos    118

witam mam pytanie ? jak jesienią dokarmić rzepak myślałem nad mocznikiem  do opryskiwacza 50 kg na10 ha i siarczan magnezu z borem co wy na to

W jakiej fazie masz rzepak? proponuje 3 zabiegi

1. Nawóz NPK + nawóz mikroelementowy

2. Mocznik + siarczan magnezu

3. Bor + mangan + siarczan magnezu

Pierwszy zabieg nawet na  2-3 liście - chodzi o to żeby wspomóc ukorzenienie roślin. Reszta od 4-5 liści

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się