Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arion320    59

nasiona sa suche tylko sloma jest strasznie mokra... chyba troche za wczesnie byl opryskany

Wiadomość z agroFakt.pl

majes    4

ja wczoraj ciąłem 8,2-8,9. 8t usypane 1,5m na posadzce przetrzyma? Nie zapleśnieje?

szwed1983    0

ja miałem też ok 1,5m w stodole ok 70 ton rzepaku i jak jest suchy to leżał ok 7-10 dni i było ok

Zenonim    47

Ja wczoraj kosiłem niedysykowany wilgotność wilgotność 9-10% dzisiaj już 7-8% plon w granicach 4,7t no i deszcz z gradem mnie wygonił. 

jankris    10

Rzepak ruszony. Wilgotność 5,9-10,5%, plon ok. 4t/ha. Słoma poniżej strąków całkiem zielona, za wyjątkiem przypalisk.

Pietras892    183

Koledzy czy sprawdzał ktoś czy zmienia się wilgotność rzepaku na pryzmie(klepisku) ?... badalem dzisiaj najwczesniejszy i  o 20 miał 12-13% chciałem jutro zacząć, bo pogoda strasznie gwałtowna 

thug    196

Ja wczoraj kosiłem niedysykowany wilgotność wilgotność 9-10% dzisiaj już 7-8% plon w granicach 4,7t no i deszcz z gradem mnie wygonił. 

4.7 to super plon u mnie na dln śląsku między 3,2-3,8t/hawilg5-7% taki plon w naszych rejonach mało kto osiągnął w tym roku woda przyszła za późno

@tomek90 szybciej glifosad działa, znaczy się pali roślinę, a nie zasusza jej stopniowo

to już wolę dikwat np dwa litry na ring i pozamiatane

warchest    44

u nas rzepak dk exstorm zcielismy bo nadawali te burze a mial wilgotnosci 11-12 % bo jeszcze zielonego sie trafialo sporo i lodygi zielone byly to sypnala z 4 i 5 klasy tam gorka ale wiekszosc 4 klasy a 5 jakis hektar ale jak glębiej sie przyorywalo to piasek sie pojawia to z ha sredni plon wyszedl 4100 to troszke malo mi sie wydaje jak widze jak u was sypaly rzepaki ale z tamtego pola i tak dobrze jest i wszystkei warunki dostal jakie tylko byly potrzebne to liczylem ze bedzie wiecej ale moze dlatego ze pole takei i na gorce wysuszylo go ktos mial dk exstorm w tym roku niech sie podzieli opinia i piszcie z plonem nazwe odmiany rzepaku

losktos    118

część rzepaku wykoszona, wilgotność 6-8 %, plon nie za wesoły - ok. 3,5-3,7 t/ha. 2,5 ha najładniejszego rzepaku wymłócił grad, reszta czeka na pogodę

warchest    44

uu to kiepsko ale hyba ubezpieczony rzepak a wilgotnosc taka mala miales to byl desekowany ?

ogar118    62

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

Sadek    446

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.

xyz88    7

dzisiaj zacząłem kosić plon 4,8-5t/ha odmiana fighter

Coś nie mogę napisać nic pod tym cytowanym. Aro1975 przy jakim nawożeniu taki plon? Mi wyszło z 1.53ha 5.640kg to około 3.7ha. Tylko jakieś 15 arów z tego pola było puste bo rzepak nie zszedł w tym miejscu. Przyczyna nie znana. Odmiany nie pamiętam dokładnie. Wilgotność 7.7 na skupie. Po obtrąceniach poszedł po 1400. (kontraktowany)

Bratu wyszło 3.1t/ha. Oczywiście ważone i szczere :)

Dziś ostatni kurs rzepaku odstawiłem, średnia z 6,5ha na IV-V klasie wyszła 4,15 t/ha przy średniej wilgotności 9,9%, średnia cena netto 1496 zł po potrąceniach za wilgotność. Odmiana Alabaster

warchest    44

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.

a jaka firma ubezpieczajaca ?

a i panowie piszecie takie niskie wilgotnosci to rozumiem ze reglonowaliscie rzepaki bo u  nas 11 - 12 % byl to niewiem czemu czy trzeba reglonowac czy jakis inny blad byl popelnony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się