Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    72

po przekroczeniu progu szkodliwości tego szkodnika.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

warchest    46

a w jakiej fazie on wystepuje jak rzepak ile ma lisci i jak go zobaczyc bo u mnie ma juz 4 liscie rzepak to teraz wystepuje czy keidy ?

Wiadomość z agroFakt.pl

lelo22    0

Witam. Panowie u mnie rzepak słabo wschodzi ! Na jednym polu połowa po wschodziła a na drugim tylko miejscami powschodził. Czy on jeszcze powschodzi czy już  nie? Dodam że siałem już ponad 2 tygodzie temu a kilka dni po siewie była susza!

panczo1922    68

U mnie jest podobnie... Z tego co widać dużo osób narzeka na tegoroczne wschody... Zima wszystko zweryfikuje czy obsada się utrzyma. Bo teraz to już nie ma sensu przesiewać.

OKEY    154

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

glicer    3

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

milanreal1    290

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

Można, tylko pamiętaj żeby pryskać bez włączonych świateł, to już takie łatwe chyba nie jest ;)

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

OKEY    154

No tak zobaczą światła to uciekną , Normalne. :D

Pytam czy Bi 58 ma jakiekolwiek działanie ślimakobójcze ?

warchest    46

a cyperkil na rzepak mi sprzedano niby na pchelke ale czy na inne tez podziala np na slimaki i jak sprawdzic czy sa te slimaki ?

lukejro    164

Bi 58 ani jego zamiennik czyli Danadim nie mają rejestracji w rzepaku. Także zastanówcie się co robicie, zwłaszcza ty milanreal ze względu na swoje wykształcenie nie powinieneś aprobować stosowania tych srodków w rzepaku bo jest to po prostu łamanie prawa....

Krassus    95

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

• Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

marcinn998    0

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

Powiedz jak przeziomował tak pozno siany,  czy przyspieszales go czyms na jesieni, jak polonowanie? Sam przesiewam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

lukejro    164

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

Może spytamy w PIORiN???

Edytowano przez lukejro

Zenonim    47

No widzicie a inne środki z tej samej grupy chemicznej mają??? co do póżnego siania rzepaku ja w tamtym roku siałem 22-23.08 i dosiewałem 2.09. mimo ciepłej jesieni słabo rósł plon to 3.9t/ha a ten z sierpnia 4,7

lukejro    164

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

OKEY    154

Ale ja juz ślimakom mówiłem ze nie mają prawa jeść mojego rzepaku ale chamy wypieły sie na mnie i żrą dalej ;[ . Tak ze skoro nikt nawet slimaki nie przestrzegają moich praw to dalczego ja mam przestrzegać prawa  PIORINu. :P

Krassus    95

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Ale ja właśnie chodzę z kubełkiem po polu i zbieram ślimaki razem z pchełką. Może masz przepis na marynatę do ślimaków bo w PIORINie nie chcieli się podzielić.
  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

lukejro    164

Ale za to bardzo chętnie nakładają kary za stosowanie środów nie zgodnie z etykietą lub nie wykazywanie zabiegów.... Ludzie się naczytają w internecie jak to można w rzepaku Bi stosować, jak można zakombinować i nie wykazać tego zabiegu a potem jest płacz i tłumaczenie, że przecież wszyscy tak robią... To jak z jazdą po pijaku, uda się kilka razy ale jak spowodujesz wypadek to jesteś pozamiatany...  Ludzie, żyją mitami, dziasiaj od tego wielkiego Bi 58 czy Danadimu to nawet mszyce i skrzypionki nie chcą z pszenicy spaść...

• Like 2

Krassus    95

A znasz taki przykład jak PIORIN dowalił karę czy też się naczytałeś w internecie jak to będą surowo karać?

• Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

warchest    46

panowie a powiem tak zasialismy rzepak mieszancowy dk extorm mialo sie go wysiac 2,2 kg na ha ale wyszlo 2,1 kg i teraz takie pytanie slabo powschodzil siany byl 21 sierpnia u nas taki jest termin siewu sasiedzi posiali zwykle rzepaki liniowe po 4 5 kg i maja piekne rzepaki a u nas taki drogi i jakos taki slaby a nawozy wszystko poszlo czy to tak musi byc taki mieszaniec bo po raz pierwszy mieszaniec jest u nas siany

Krassus    95

Już nic na to nie poradzisz. Czepiaj pług i pod pszenicę szykuj pole.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Michal225    13

Jaka obsada ci wyszła ?? na pług masz jeszcze czas . Jak będzie obsada min 25szt to ja bym zostawił , jak będzie długa jesien i dobrze przezimuje to będzie ok ...

• Like 2

lukejro    164

Widzisz Krassus tak się składa, że znam. Można powiedzieć, że na polu w mojej wiosce pewien obszarowiec [2000ha] potrół pszczoły. Udowodnili mu, że zastosował środek nie dopuszczony do stosowania w Polsce, którego oczywiście nie wykazał, sprawa ciągneła się dwa lata, razem z odszkodowaniami dla pszczelarzy gość zapłacił ponad 100tys złotych... Moja żona pracuje w ARiMR i jak mówi za stosowanie środków niezgodnie z etykietą bardzo często lecą punkciki i co zatym idzie sankcje

Warchest jak masz ponad  20 roślin na metrze kwadratowym to będzie dobrze, jak mniej to trzeba się zastanowić nad sensem trzymania tego rzepaku...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez jastrzab901
      witam serdecznie. proponuje rozpoczecie tematu j/w.
      potrafi sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia?
      jak naklady wieksze-mniejsze? jaki plon? jakie odmiany? kiedy i ile siac? porownajmy do ozimgo..