witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ManiekCBR    0

A jak kiedykolwiek najgłebiej posiał ktoś z was rzepak. Niestety miałem siewnik z pottingera na pokazach i super majster od dealera ustawił głębokość siewu na 6cm :o i poszło tak prawie 30 ha .... jak na razie trzecia doba po siewie i nasionka mają już 2 cm kiełki. Pole zaorane, później zawałowane, i posiane klasa III b - IVa i od razu spryskane colzorem trio 3l/ha. Czy starczy zdolności kiełkowania dla nasionek żeby pokonać taką głębokość ?? Odmiany to Vision i Atenzo ... Płakać się chcę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Jeśli nie zrobi się skorupa, to powinny wyjść, mi w tym roku miejscami nasiona poszły na 5cm (było tak sucho, że siewnik topił się w pyle), ale już powychodziły, a też się obawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Powinny spokonie wyjść. Ziemia jest po tej orce i uprawie tak pulchna, że spokojnie powinny wyjść, tymbardziej, że deszczów wiele niema tyle co lekko kropi. A siewnik no sam pył.. U nas również pola równo zazielone z kiełków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ManiekCBR Da rade spokojnie u mnie było to samo bo siałem zaraz po orce co prawda po agregacie ale to i tak mało dało dziś byłem na polu i tam gdzie płycej to już jest a gdzie głębiej to dopiero bedzie sie przebijał , co gorsza nie wykonałem oprysku po siewie a zakupiłem oprysk teraz czekam az bedzie miał 2 liscie

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiekCBR    0

Dzięki wielkie Panowie ... byłem dziś na polu i wykopałem kilka sztuk, maja juz kiełek długości ok 3,5 - 4 cm. Jeśli energia kiełkowania nasionka na jeszcze troche wystarczy to może za 2,3,4 dni powinien już wyjść. Co do oprysku to faktycznie najlepiej jak ma 2-3 liście bo później o dziwo potrafi przypalić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
w jakich dawkach to stosowałes, jakie efekty ? napisz jaka skuteczność

ja tam już drugi raz nie jade noce już bardzo zimne już widoczne jest przystopowanie wzrostu nie pcham się w kolejne koszty dostał tebukonazol i stabilan

 

 

ja tam już drugi raz nie jade noce już bardzo zimne już widoczne jest przystopowanie wzrostu nie pcham się w kolejne koszty dostał tebukonazol i stabilan

 

w jakich dawkach to stosowałes, jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tebukonazol dostał w formie oprysku o nazwie Sparta w dawce 1 litr i 0.35 l stabilanu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

ja dopiero w pon 03.09 młóciłem rzepak ozimy! :) ale susza chcialem pole przejechac gruberem ale nie wchodzi w ziemię a zaraz będzie połowa września i trzeba będzie siać pszenicę

klęska suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A w jakich dawkach i kiedy stosować modus w rzepaku.

I co lepsze modus czy CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

Dzisiaj znajomy przyjechal fendtem 270km z głęboszem ale nic nie zdziałał bo maszyna nie chcieła wejść w ziemię. Normalnie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Czy sial z was kiedys ktoś rzepak po rzepaku bez orkowo bo ja tak zrobilem i powschodziło duż starego rzepaku zostawic to czy jednak przeorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Po co siales drugi raz? :blink: Jak chciałeś mieć jeszcze raz rzepak na tym samym polu to mogłeś poczekać aż wzejdą samosiewy i przebronować żeby nie był za gęsty...moim zdaniem siew rzepaku po rzepaku to strata pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ja w tym roku tak miałem rzepak po rzepaku i dał 3,7 t/ ha a więc nie najgorzej. Przypijluj a da napewno swoje.

 

 

*przypilnuj

 

*przypilnuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

hybryda czy populacyjne? jeżeli hybryda to możesz przyorać wiosna/lato jako poplon. populacyjny może się udać jak zadbasz o ochonę - szkodniki i choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Powschodzić może i coś jeszcze powschodzi jeśli dostanie deszczu a na to się nie zanosi, ale żeby się wyrównał to bym nie liczył. Napisz jaką masz średnią obsadę i czy zwykły rzepak czy mieszaniec. W przypadku mieszańca wystarczy nawet 15-25 roślin na metrze oczywiście przy założeniu że przezimują.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

u mnie slabo powschodzil rzepak czy jest szansa ze jeszcze wzejdzie wszystki i sie wyrowna ?

 

U mnie tak samo, miejscami jest poniżej 10 roślin na m2, ale go zostawię. W środę jest szansa na deszcz, więc mam zamiar sypnąć 30-40kg azotu na hektar, może mu trochę pomoże. Odmiana to Xenon F1 wysiano 45 nasion/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

jest szansa że powschodzi jak popada deszcz u mnie też nie równo powchodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a u mnie przedwczoraj pokapało, wczoraj to silny wiatr przewiał i dziś w nocy mocniej popadało a dziś jest ciepło, może to wyrówna opóźnienie w siewie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy jak myslicie jak by jeszcze teraz rzepak zasial czy było by co z niego nie za pużno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

Witam mam problem z rzepakiem a mianowicie niektóry liście wyginaja sie w kształt łyrzeczki a ich brzegi robia sie żółte czy jest to działanie środki na chwasty pryskałem metazanex + command czy brak jakiegoś składnika rzepak ma dwa liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

koledzy jak myslicie jak by jeszcze teraz rzepak zasial czy było by co z niego nie za pużno

Jeżeli jesień potrwa do lutego to czemu nie :D A tak poważnie to po mojej wypowiedzi chyba wiesz co robić. Rzepak to nie pszenica że będzie tolerował opóźnione siewy. Żeby dobrze przezimował musi osiągnąć optymalny pokrój jesienią( a czasami i to nie wystarczy ale to już nie jest zależne od nas). Przy siewie tak późnym jak teraz szkoda czasu i pieniędzy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

widziałem rzepak posiany 15 września to przed zimą był malutki ale póżniej na wiosne wyglądało jak by tam nic nie było posiane potem się troche zabrał ale plonu dobrego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj