witek

Rzepak

Polecane posty

grego    385

na chwasty mam zestaw Rapsan + Command + Grounded, dawkowanie 1,5l +0,15l + adiuwant. Zastanawia mnie tylko dość niska dawka Commandu bo na Rapsanie pisze 0,18-0,2 i zawsze w tych granicach dawałem, trochę się cykam żeby mi przytuli nie przepuściło. Ile Commandu dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja dotychczas pryskałem Butisanem Star, ale w tym roku pryskam Teridoxem z Commandem i daje 0,2 Commandu ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z tym regulatorem wzrostu trzeba uważać, sąsiad opryskał rzepak jesienią, sucho było, fioletowy się zrobił od tego. Wiosną nie mógł się zebrać i ogólnie tam gdzie nie pryskał rzepak był piękny, tu gdzie pryskane po jednym badylu i to marnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zgadza się trzeba uważać, szczególnie z rodzajem środka i dawką ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

a command top 375 wymieszany z fuego 500 w proporcji 2l/1l to dobre rozwiązanie zaraz po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Jestem początkujący w temacie rzepaku i mam takie pytanie odnośnie wysiewu rzepaku. Mam zamiar go posiać siewnikiem zbożowym, zamknąc co drugą rurkę w wynkiu czego będę miał szerokość międzyrzędzi około 24 cm, no i się zastanawiam czy taka szerokość jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja tak siałem i było super. Rzepak pięknie się rozkrzewił, jak krzak porzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

ja dzisiaj kupiłem visby- 12,6kg siła kiełkowania 88% nasion ile jest nie wiadomo, ale chyba 2mln:) Dziwi mnie tylko siła kiełkowania, znacznie niższa niż monolit agrofotowicza Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Proxy8441 jak Ty to obliczasz ? skoro na 1 m2 wysiewamy 50 nasion a ha ma 10 000 m2 to na ha wysiewamy 500 000 nasion razy 6.1 g to jest 3.05 kg + 6 % na słabe kiełkowanie ale nie wychodzi mi w obliczeniach ponad 4 kg, proszę o wytłumaczenie bo też mam tą odmianę kupioną ;) bo wg Twoich obliczeń wychodzi ok 70 nasion na m2 nie jest to za dużo przy takiej sile kiełkowania ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ja sieję wszystkimi redlicami i wtedy w rządku jest mniej roślin i są bardziej rozproszone ma metrze kwadratowym a w rządkach jest gęściej i rzepak jedna roślina przed drugą pnie się do góry szczególnie na jesień i wydłuża się mu przez to szyjka która jest wrażliwa na mróz rzepak ma krótszą szyjkę przy siewie każdą redlicą przynajmniej ja takie coś zauważyłem i tak będę siać zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Tylko, że jak siejesz wszystkimi redlicami to masz raptem 10-15cm między roślinami, a one przed zimą potrafią mieć po 40cm średnicy więc nałożą Ci się liście tak, że jedna roślina zakryje drugą, Co do zaprawionych nasion to UWAŻAJCIE! Ja dziś raptem wziąłem na sekundę garść visby i zaczęła mi cierpnąć ręka, później musiałem dotknąć się do twarzy bo też częściowo straciłem czucie, aż się zacząłem jąkać. Na koniec zacząłem mniej ostro widzieć (bez tragedii, ale różnica lekka była) i rozbolała mnie głowa + brzuch. Pół dnia miałem z bańki, teraz dopiero jakoś lepiej się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A ja sieję wszystkimi redlicami i wtedy w rządku jest mniej roślin i są bardziej rozproszone ma metrze kwadratowym a w rządkach jest gęściej i rzepak jedna roślina przed drugą pnie się do góry szczególnie na jesień i wydłuża się mu przez to szyjka która jest wrażliwa na mróz rzepak ma krótszą szyjkę przy siewie każdą redlicą przynajmniej ja takie coś zauważyłem i tak będę siać zawsze

 

I bardzo dobrze siejesz. W co druga redlice sieją ci co nie umieja ustawić siewnika by wysiał 2kg ale w kazdą . ;)

@metiu20 strach pomyśleć co by było jakbyś zjadł trochę tego rzepaku. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

@metiu20 tylko problem jest w tym że jak siejesz co jedną redlicę to masz gęściej w rządku i wychodzi na to że ma jeszcze mniej miejsca taka roślina poza tym ja mam siewnik amazone w którym redlice są rzadziej rozstawione bo ok 14,5 cm a polskie mają jak się nie mylę 11,5 i tu jest też różnica. Druga sprawa jak w rządku są rośliny gęsto to mają miejsce na boki tylko rosnąć a takie rozstrzelone wszystkimi redlicami mają więcej miejsca w każdą stronę się rozkrzewić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

ja dzisiaj kupiłem visby- 12,6kg siła kiełkowania 88% nasion ile jest nie wiadomo, ale chyba 2mln:) Dziwi mnie tylko siła kiełkowania, znacznie niższa niż monolit agrofotowicza Atsihosam

 

Też mam VISBIEGO.Opakowanie 11,6 kg, siła kiełkowania 91%, 1,5 mln żywych nasion. Planowany siew na 25-08 (dolnosląskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Witam. Mam pytanie odnośnie rzepaku. Mam w planie posiać 1ha rzepaku z czego połowa to na łące którą w tym roku wziąłem w dzierżawę. Trawę wykosiłem zgrabiłem z talerzowałem i zamierzam zaorać i zasiać rzepak. I mam pytanie czy jest sens? Czy lepiej zrobię jeżeli rzepak posieje na innym polu a tam na przykład pszenice? Kiedy najlepiej zasiewać ten rzepak?

Z góry dzięki za odp. Pozdro :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Tez po raz pierwszy mam zamiar zasiać rzepak. Czy koniecznie trzeba podpisać umowę kontraktacji i od firmy skupującej wziąć nasiona czy ryzykować i sprzedawać na wolnym rynku. Chciałbym zasiać Visby. Na polu na którym chciałbym go zasiać rośnie jeszcze pszenica jara. Przed feralnym 6 sierpnia była za mokra do młócenia. Areał 2, 5 ha klasa ziemi II i IIIa. Wystarczy orka potem szybka uprawa i siew czy sobie darować w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

panowie to teraz się Was spytam jak gęsto rosną rośliny w rzędzie kiedy siejemy do nawet 50cm między redlicami a tak sięją, kiedyś był artykuł chyba w Top Agrar i chyba była to Austria czy jakiś inny kraj zachodniej europy. Nawet Przemek99 kiedyś dodał fotkę na AF rzepaku tak zasianego to teraz pytanie jak gęsto są rosliny w takich rzędach żeby uzyskać obsade optymalną czyli ok. 30-40 dla mieszańcy i 50-60 dla populacyjnych odmian??

 

ja osobiście sieję co drugą poznaniakiem i mógłbym zasiać każdą tylko po co? jak te ok. 22cm między redlicami bardzo wg mnie współgra z roślinami tylko dostosowac się do norm wysiewu. Np w poznaniaku można przełozyć jeszcze trybo na wysiew nie średni nawet tylko zmniejszony i można zasiać całkiem dobrze nawet każdą redlicę. Może ktoś ma problemy ale nie bójcie się siewnika tylko książka w rękę i próba kręcona i wszystko się da.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nikt się nie boi tak siać ale jak dla mnie efekt jest lepszy przy wysiewie wszystkimi redlicami jak nie spróbujesz i nie porównasz uprawy to się nie przekonasz.

 

 

@belarus25 po łące nie polecam siać jak nie pryskałeś jej roundap-em czy czymś z tej rodziny środków bo chwasty będą wyłazić szczególnie dwuliścienne gleba na rzepak musi być odpowiednio wyrobiona a po łące od razu tak nie zrobisz żeby było fest ale twoja decyzja

 

@MaarassK nie wiem jak w twoim regionie ze skupem ale ja u siebie już dwa lata bez kontraktacji sprzedaję sieję czym chcę co chcę i sprzedaję gdzie chcę żadnych zobowiązań jak zbierzesz suchy to i przez parę dni będziesz mógł szukać klienta na swój towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja jako jedyny w okolicy miałem zasiany rzepak co drugi lejek w poznaniaku i po zimie jako jedyny zostawiłem rzepak i skosiłem :) tylko problem był z zachwaszczeniem :/ teraz zasieję też co każdy lejek zobaczymy czy będzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja sieję w każdy lejek i roślinki są bardzo fajnie rozmieszczone po polu, zwłaszcza że pneumatyk lekko je rozdmucha :D

 

W tym roku sieje Visby F1, w paczce jest tylko 7,7kg !! w zeszłym roku było 10,5 kg

 

sieję również na próbę Adam F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Chyba żartujesz kolego - Visby i tak mało w paczce. Ja dziś dostałem Rohana. Paczka 14,9kg MTN8,9g

W poniedziałek sąsiad będzie miał paczki Visbiego to napisze ile ma. Ja tez sieję w każdy lejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

otóż to nie żartuje, patrzyłem na dwóch paczkach i było po 7,7 kg, sam byłem zaskoczony, w zeszłym roku miałem Kolumba i było 7,4kg, także wysiewałem po 2,4kg/ha :) w tym roku będę wysiewał po 2,6kg/ha..... muszę luknąć ile ma Adam F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj posiałem SY Kolumb. Dostał 175kg/h polifoski 6. Zobaczymy co ciekawego wyrośnie z tej odmiany :) A jeżeli chodzi o siew to również siałem 2.4kg/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj