witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak!

galeria
Rzepak Duplo F1
szymon17    1

Nie prawda kolego Alio. Ja mam doświadczenie i tak samo słusznie kolega miszka31 zauważył że się mylisz. Musisz czytać więcej etykietki środków ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Napisano (edytowany)

6km ode mnie też spadł spory grad. Niby coraz bliżej żniw a jednak jeszcze daleka droga....

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Jaki oprysk poloecacie jak rzepak kwitnie na robaki zeby nie zrobić pszczołom krzywdy xD... dodam że wiem o Mospilanie ale jescze inny jest podobno lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może Proteus


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Przed chwilą wróciłem z lustracji rzepaku i jest kiepsko .Trochę słodyszka siedzi na kwiatach ale to podobno dobrze.

Dużo pędów gdzie nie ma łuszczyn a jak są to większość w kolorze brunatno-fioletowym :(

 

Nie wiecie może co to jest ?

Dodam że było pryskane na grzyba oraz 3 razy na robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2
Napisano (edytowany)

Powiedzcie dlaczego u mnie niema prawie wcale pędów bocznych, pąki są malutkie i są uschnięte.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Musisz coś więcej napisać na temat rzepaku, głównie jakie nawożenie itp.

 

Jak zasieje rzepak w rejonie gdzie nikt w okolicy go nie sieje to będzie dobre czy złe rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

jak jest dobra ziemia to siej jak najbardziej a pszczoły przylecą.;P

 

jak jest dobra ziemia to siej jak najbardziej a pszczoły przylecą.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A różna 3,4kl. Tylko stanowisko po łubinie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

zimno !

 

 

 

Też o tym myślałem .W mojej okolicy praktycznie wszystkie uprawy stoją w miejscu jak zaczarowane -nic nie rosną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@silva na 3-4 klasie sobie rzepak poradzi, a z tym że nie ma innego rzepaku w okolicy to plus dla Ciebie bo będziesz miał mniejszą presję szkodników, o ile nie ma innych roślin kapustnych ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Nie wiem gdzie wy mieszkacie ale u nas przeważie klasa 3a i b to uważa sie gleby za bardzo dobre i wszysko sie uprawia

i plony zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0

rzepak słabiutki, pryskane 3 razy na słodyszka, ale za wiele to nie pomogło. plaga normalnie. na pedzie głownym i bocznych nei ma za wiele kwiatów. cały wigor poszedł po tych mrozach :/

 

na granicy kujaw i wielkopolski, wszystko łądnie rośnie, a najlepiej chwasty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie lubelskie rzepak rośnie bardzo ładnie, ale mnóstwo kwiatów opada nie zapylonych. Zupełny brak pszczół. U was też tak jest? Pełnia kwitnienia i normalnie cisza w polu:(


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

hm.. u nas juz praktycznie przekwitł, zdarzają się niezawiązane łuszczyny ale nie ma tego dużo, pszczoły też są, albo raczej były bo już niewiele im zostało bo prawie wszystko już opadło, kwestia kilku dni i będzie zielono a nie żółto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Kurcze szła dzis orka na świeżo kupionym polu i strasznie ciężko. U siebie jak jeździliśmy ciągnikiem 8km/ha to tu 5 to już dobrze miejscami. Nie wiem co to za ziemia. Strasznie ciężka. Mam nadzieje że łubin ją rozluźni troche przed rzepakiem.

 

Z innej beczki. Byłem niedawno na polu rzepaku z dziewczyną i chyba naprawde wysoki był tam rzepak bo jak weszliśmy w łan to dziewczyna rzekła: ALE ON DŁUGI!!

Oby mi go tylko przed zbiorem nie wyłożyło. :)

A tak wogóle jak radzicie sobie w bardzo wysokich rzepakach? Bo właśnie na jednym kawałku mam tak że lance mi zaczepiały a jeszcze pąk wierzchołkowy całkiem nie jest rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja miałem takie problemy rok temu, ale teraz opryskiwacz po przeróbce i podnosi mi lance na 2.60. Problemów nie ma już żadnych.

Co do rozluźniania gleby to nie wiem jak jest z łubinem, ale na pewno świetnie to robi gorczyca, tyle że jak planujesz w tym roku tam rzepak to gorczyca na pewno odpada. A myślałeś, żeby przed łubinem dać pełną dawkę 40l EM-ów na ha? Jednym z objawów ich działania jest właśnie rozluźnienie gleby, Staje się bardziej pulchna i łatwiej się rozsypuje. Zauważyłem to u siebie a i inni też zwracają na to uwagę. Dodatkowo znacząca wzwyżka plonów, najbardziej buraków cukrowych, mniej zbóż a nie wiem jak z rzepakiem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

heja, trochę spóźniłem się z opryskiem na słodyszka i zeżarł mi sporo kwiatu ale to co zostało jeszcze nie kwitnie, region centrum Polski odmiana Pioneer W31, możliwe że tak późno ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Kurcze szła dzis orka na świeżo kupionym polu i strasznie ciężko. U siebie jak jeździliśmy ciągnikiem 8km/ha to tu 5 to już dobrze miejscami. Nie wiem co to za ziemia. Strasznie ciężka. Mam nadzieje że łubin ją rozluźni troche przed rzepakiem.

 

Z innej beczki. Byłem niedawno na polu rzepaku z dziewczyną i chyba naprawde wysoki był tam rzepak bo jak weszliśmy w łan to dziewczyna rzekła: ALE ON DŁUGI!!

Oby mi go tylko przed zbiorem nie wyłożyło. :)

A tak wogóle jak radzicie sobie w bardzo wysokich rzepakach? Bo właśnie na jednym kawałku mam tak że lance mi zaczepiały a jeszcze pąk wierzchołkowy całkiem nie jest rozwinięty.

 

nie trzeba było babki słuchac , normalnie zastosować tebukonazol, ja swój na jesieni skracałem i na wiosne tez, na uwrociach gdzie dostał mniej po łbie tebukonazolem widać wyraźnie różnice w wysokości roślin, na płatek co zapodałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja mam taki problem, zauważyłem że jakby najmłodsze łuszczyny się wykręcały ku górze. Nie pryskałem żadnym herbicydem w zbożach i nie ma opcji źle umytego opryskiwacza. Robiłem zabieg na płatka z udziałem Pictor 0,4 l/ha + Proteus 0,65 l/ha+ Agroleaf 4 kh/ha. W nocy temp spadła kiedyś tam do +3C a ostatnio to 5 do 6 C.

 

Jakie mogą być tego konsekwencje i jakie przyczyny??


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie nie to tylko na jednym kawałku oddalonym od domu gdzie prawie nie przemarzł. Normalnie zazwyczaj ze 120-170cm.

Na płatka jeszcze nie dane. Kwitnie na całego. Ale planujem Mirage jutro, pojutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy ktoś ma jakieś informacje gdzie będą skupować Rzepak w tym roku w okolicach Przemyśla, Jarosławia w woj. podkarpackim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie sytuacja wygląda u mnie tak. Rzepak już praktycznie skończył kwitnąć, wykształcone łuszczyny ale jest problem.. W kilku łuszczynach znalazłem larwy pryszczarka, spotkałem też chowacza ale w bardzo małych ilościach (próg ekonomicznej szkodliwości raczej nie będzie przekroczony).. Zastanawiam się nad powtórzeniem oprysku. Pryskał ktoś nie dawno? Jaki środek polecacie? jak narazie zastanawiam się nad Proteusem albo Mospilanem..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj