witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

liście twarde? skręcają się miejscami?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może to być niedobór siarki.. a widać przebarwienia między nerwami na liściach?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam, co może być przyczyną zasychania niektórych środkowych paków rzepaku ? chodzi mi o pojedyńcze pąki, czyli jak mamy pąk główny i on ma powiedzmy 50 pąków to w srodkowej częsci widać takie małe zółte pąki, które sa suche, czy może to być wina słodyszka który małe pąki po obżerał ? ? jutro jade z opryskiem Proteus 110 OD), na niektórych roslinach jest po jednym, ale na niektórych po 5 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

moze byc to wina słodyszka bo u mnie jest podobna sytuacja na niektorych roslinach ja rowniez jade jutro pryskac ale kupilem Pyrinex 480EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo8126    1

Witam.

Panowie jaki środek polecacie na choroby grzybicze w rzepaku?

dodam że w sklepach polecają to co mają aktualnie na pułkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jeśli teraz wiosną to wiadomo jakikolwiek tebukonazol (Tebu 250 EW, orius 250 EW itd) Na późniejsze terminy ja stosuję Yamato. WIeloskładnikowy, kompleksowy a jak policzyć to i cenowo nieźle wychodzi.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

moze byc to wina słodyszka bo u mnie jest podobna sytuacja na niektorych roslinach ja rowniez jade jutro pryskac ale kupilem Pyrinex 480EC

A nie za późno już na Pyrnex rzepak będzie za chwilę kwitł i pszczoły popadają,pomyśl o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Podpowiedzcie mi prosze. Ile maxmalni moge dać dolistnie na rzepak w fazie zielonego pąka. daje 250l/ha wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehe nie napisalem. Mocznik. Tzn inne dolistne wiem tylko tego nie a potrzebuje sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja dawałem 15 kg mocznika i 7 kg siarczanu jednowodnego na 300 l H2O i nie poparzyło i do tego środek na słodyszka ;) Lepiej mniej a ostrożnie tym bardziej jak wieczorem też ciepło jest ale każdy robi jak chce ;) Wydaje mi się że 10 % to za dużo jak na tą fazę ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Poszło na 1500l - 100kg mocznika 50kg siarczanu 6l bormaxu 1,5l molibdenitu 1,5l tytanitu i 6l alertu. Czyli stężenie jeśli sie nie myle 6,6%. Tyle że u mnie jeszcze nie kwitnie. Ale siarka sprawila że rzepak fioletowy tylko za rzadki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie też rzadki. Posiałem odmiany mieszańcowe a później u znajomego siałem populacyjny. Jednak zwykłe odmiany lepiej przezimowały. U znajomego gąszcz rzepaku u mnie średnio słabo:) Od 7-8 do 25 roślin na metrze. Ale za to Grube jak palec:) Kwitnąć już zaczyna i pędów bocznych mnóstwo. MOże nie będzie tak źle:_)

Co do Mocznika to w ubiegłym sezonie zaryzykowałem i dałem stężenie 8% pod koniec fazy kwitnienia. Gdzieś się naczytałem, że to daje dobre efekty, ale zabieg musi być wykonany nocą. Poparzeń nie było a efekty jak najbardziej. Kawałkiem gdzie mi zabrakło oprysku było widać zdecydowanie drobniejsze nasiona.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Zastanawiam się nad dodaniem do Pictora w fazie opadania płatków 3 kg/ha odżywki potasowej. Dobry to pomysł? Czy siarczan magnezu też wtedy dodać (5kg/ha)?

Pierwotnie miałem zamiar robić tylko Pictor+ insektycyd.

 

Mi nagadali w sklepie, że bor tnie się z siarczanem ale nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie, szło normalnie, filtry czyste.

Podobnie stymulator Asahi miał się gryźć z borem, też nie obserwowałem niczego złego.

Przy tych zabiegach robiłem próby w wiaderku aby sobie nie narobić niepotrzebnej roboty i nerwów ; )


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie mieszanka Alert 1,5l, Bormax 1l, Molibdenit 0,2l, Tytanit 0,2l (ścięty przez mróz niestety), Siarczan Mg 10kg, Mocznik 18kg i wszystko było super. Dodam że na hektar poszło 250l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Pryskalem, asahi z borem i siarczanem wszystko przeszlo bezproblemowo.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

Sylwuś to Ty już alertem na opadanie pryskałeś?? widzę sporo tańszy od pictora jest, a ciekawe jak sobie radzi z chorobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie Michałku on szedł jako ten najwcześniejszy. Jeszcze przed fazą zielonego pąka. Choć na niektórych kawalkach już w tej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zastanawiam się nad dodaniem do Pictora w fazie opadania płatków 3 kg/ha odżywki potasowej. Dobry to pomysł? Czy siarczan magnezu też wtedy dodać (5kg/ha)?

Pierwotnie miałem zamiar robić tylko Pictor+ insektycyd.

 

Mi nagadali w sklepie, że bor tnie się z siarczanem ale nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie, szło normalnie, filtry czyste.

Podobnie stymulator Asahi miał się gryźć z borem, też nie obserwowałem niczego złego.

Przy tych zabiegach robiłem próby w wiaderku aby sobie nie narobić niepotrzebnej roboty i nerwów ; )

 

Dobrze Ci w tym sklepie nagadali. Nie powinno się razem stosować boru i siarczanu magnezu. Nie powoduje to co prawda zatykania filtrów i rozpylaczy jak się spodziewałeś, ale powoduje, że bor przechodzi pod wpływem siarczanu magnezu w postać zupełnie nieprzyswajalną przez rośliny. Słowem taka mieszanina nie zaszkodzi ani opryskiwaczowi ani roślinom, ale też nie przyniesie żadnych korzyści. Jedynie kasa w błoto.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie dzisiaj rzepak był żółty rano a teraz po 15 min gradu jest znowu zielony.jutro do ubezpieczalni dzwonie bo go zsiekało jak .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

 

Dobrze Ci w tym sklepie nagadali. Nie powinno się razem stosować boru i siarczanu magnezu. Nie powoduje to co prawda zatykania filtrów i rozpylaczy jak się spodziewałeś, ale powoduje, że bor przechodzi pod wpływem siarczanu magnezu w postać zupełnie nieprzyswajalną przez rośliny. Słowem taka mieszanina nie zaszkodzi ani opryskiwaczowi ani roślinom, ale też nie przyniesie żadnych korzyści. Jedynie kasa w błoto.

 

skąd taka teoria? masz może jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj