witek

Rzepak

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Dokładnie tak jak koledzy piszą, nie ma co się podniecać, że teraz ładnie wygląda-to nie znaczy, że przezimował. Jak coś się włoży do zamrażarki to też ładnie wygląda i ma kolor. Tylko jak się to coś wyciągnie z tej zamrażarki i potrzyma w cieple to już przestaje być takie piękne... Jak przyjdzie prawdziwa odwilż to wtedy zobaczymy czy przezimował(czy odbije bo obene liście zgniją) Ewentualnie można wykopać parę sztuk i zobaczyć jak roślinki będą się zachowywały w cieple...

Tak jak pisze @Torez obecny wygląd rzepaków można nazwać "złudzeniem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mój wykopany rzepaczek odpoczywa w piwnicy już tydzień. Po około 5 dniach zaobserwowałem usychanie liści (największych). Stożek wzrosty ma ładny zielony kolor i jak na razie nie usycha (mam nadzieję). Martwi mnie jedynie ten zapach podobny do kapusty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak się prognoza sprawdzi to będziemy mieli jeszcze duże mrozy na poczatku marca http://www.twojapogo...roclaw/16dniowa

najgorrsze byłoby to że przyjdą do dużej odwilżyno ale zobaczymy

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

jeżeli chodzi o tą pogodę to się jeszcze nigdy nie sprawdziła, co dziennie pokazują co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ja też mam taką nadzieję bo to jednak duże mrozy a u Ciebie kolego jak ten rzepak wykuty wygląda odbija


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

a co niektórzy już nawozy posieli. a jeszcze nie wiadomo co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

siarczan magenzu, wejdzź na galerię i poczytaj, na pierwszej stronie jest

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do zimowania rzepaku podam jeszcze 1 ciekawa wiadomość zasłyszana z dzisiejszego wykładu. Teoretycznie stożek wzrostu wytrzymuje mrozy do -8. W doświadczeniach uniwersyteckich najniższa temp powietrza -26 stopni, śnieg 7cm, temp na głębokości 5cm wynosiła -4 więc rzepak powinien się utrzymać. W okolicach Bydgoszczy gdzie śniegu nie było temp na głębokości 5cm wynosiła -10 więc taki rzepak może wypaść. Ale to tylko teoria.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

mięso jak odmarznie też przez pare dni jest świerze a po tygodniu w lodówce dobre ale dac warunki pokojowe...........

oczywiście roślin do mięsa porównywac za bardzo nie można ale jak ruszy wegetacja na całego wtedy będziemy w 100 % pewni.

bądźmy dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

koledzy czy jak dam 150 kg saletrzaku koło wtorku teraz bo będą przymrozki to starczy na rozruch ? po 10 dniach poprawie saletrą


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interes13    0

A przezimował?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Moim zdaniem za mała dawka, ja na pierwszą dawkę zastosuję ok 300-350 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

raczej przezimował duże liście obmarzły ale serca widać że zdrowe chyba, zaryzykuje w sobote przymrozek ma być 200 kg dam saletrzaku na początek później niewiadomo czy i kiedy wjadę, jak zgnije to pójdzie jare


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

U mnie , na pierwszy rzut oka też było ok.Stożek zielony, korzeń po przekrojeniu bielutki.Posadzony w doniczce po 3 dniach korzen zrobił sie miękki,że wpalcach sie rozmaslił.Także w moim przypadku pozamiatane.Dodam ,że odmiana to monolit -23 ,zero śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no to mnie pocieszyłeś ... a u reszty jak wyszły próby doniczkowo - domowe ???


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

U mnie , na pierwszy rzut oka też było ok.Stożek zielony, korzeń po przekrojeniu bielutki.Posadzony w doniczce po 3 dniach korzen zrobił sie miękki,że wpalcach sie rozmaslił.Także w moim przypadku pozamiatane.Dodam ,że odmiana to monolit -23 ,zero śniegu.

 

a z jakiego regionu jesteś? jakie wojewodztwo?

ja jestem z lodzkiego, taz mam monolit i mialem ok -20 bez sniegu.ale zadnego eksperymentu czy przezimowal nie robilem...ale chyba nie bedzie ciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czekam z nawozem jak sie ociepli i saletra na start leci

PS umnie juz niektórzy chca próbować po przymrozkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

moim zdaniem tam gdzie nie jest się pewnym na 100% czy rzepak przezimował trzeba się wstrzymać z nawożeniem. U nas też było koło -20st bez śniegu, ale niby stożek, środek rzepaku jest zielony. A co do dawki startowej azotu to saletrzak nie jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

hahah no kolego zabłysnąłeś że się saletrzak nie nadaje


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Czasami mówią że są straty azotu przy saletrzaku bo powinien być wymieszany z glebą. Ale sam daje saletrzak. No moze nie na 1 dawke ale na drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

każdy nawóz ma straty ale różnica między saletrą a saletrzakiem praktycznie żadna


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj