witek

Rzepak

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

rafto

Krótko mówiąc- niepomyślnie.

Z tego co się dowiedziałem, w mojej okolicy już niejeden rolnik miał z tą firmą problemy (znam kilku bardzo dużych rolników, którzy sądzą się już kilka lat, bez żadnych rezultatów).

Każdy ucieka od tych naciągaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A ja z PZU brałem dwa razy kasę. Raz na wiosnę że niby nie przezimował chociaż po prostu na jesieni wymókł. I raz od gradu gdzie dali mi chyba 1500zł do ha i wyszedłem na tym lepiej niż by gradu nie było. Bo może obiło 300-400kg z ha i to tylko z kilku ha ale nie dało się wejść dalej w rzepak i uznał że całe pole oberwało choć jak sam chodziłem po miedzach to tylko jeden brzeg załapało. Także niewielka strata a kupę kasy wypłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

To wszystko zależy od likwidatora. Z takim delikwentem z PZU nawet nie można było normalnie porozmawiać, nie wspominając o ... (wiecie o czym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie,wszystko zależy od gościa który włazi nam na pole.Ja miałem taką sytuacje ,że koleś nawet pytał na kogo głosowaliśmy w wyborach.Po krótkiej rozmowie juz wiedzieliśmy że sie dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dziś orpsykałem na samosiewy Leopardem i na grzyba Horizonem nie za późno na ten drugi środek ? rzpeak nieróno starsznie wschodził ma od 5 do 10 - 12 lisci

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

dziś orpsykałem na samosiewy Leopardem i na grzyba Horizonem nie za późno na ten drugi środek ? rzpeak nieróno starsznie wschodził ma od 5 do 10 - 12 lisci

raczej czy nie za zimno na ten pierwszy ?;p

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

temperatura w nocy przez najbliższy tydzień w granicach +5, a wdzień od 10 do 14 stopni, w trakcie zabiegu 16 stopni słońce no i suche rośliny


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Wg mnie nie za późno ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Do kiedy należy ubezpieczyć rzepak? Jest jakaś data, do której należy tego dokonać?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Agent PZU powiedział że do 31 października można ubezpieczać bez oględzin uprawy po już jest gorzej bo wiadomo ... ;) może u innych ubezpieczycieli jest inaczej ;) nie pytałem do kiedy bo już ubezpieczyłem za namową kolegów z forum ;)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

W PZU rzepak do 31 października, zboża do 15 listopada, z tego co wiem oględzin nie ma wogóle.

Edytowano przez lukas21

Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja w piatek będę ubezpieczać rzepak w Concordii, w tym roku i 2 pata do tyłu braliśmy odszkodowanie

na ok 14-18ha wyszło nam jednym i drugim razem odszkodowania ok raz 9 tyś, a drugim razem 12-14.

Ale oczywiście wszystko też jest róznicą ile daje się ton z ha rzepaku, jaką cenę itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w okolicy rzepaki sa cale fioletowe , jest to spowodowane prawdopodobnie susza , czy wplynie to negatywnie na plon i przezimowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@murtek3 nie widzę żeby tam było napisane Concordia,a Ty widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

a teraz widzę :P Nie wiem czemu babka od moich ubezpieczeń mówiła że do 31 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

powiedzcie mi czy oplaca sie zasiac rzepak na slabej ziemi klasa V-VI sialem zboza ale za duzo to nie uroslo ale rzepak ma dluzszy system korzeniowy i tak sie zastanawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

nie ma zadnego sensu siac rzepaku na tak slabej ziemii , chyba ze bedziesz nawadnial ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Na tym filmie jest koszony rzepak właśnie na V-VI klasie. Jak widać nie wygląda najgorzej. U nas wielu rolników sieje rzepak właśnie na takich piaskach ze względu na zmianowanie. Czy to się opłaca to trudno powiedzieć. Wszystko zależy od opadów. W latach 2009, 2010 rzepaki na piaskach sypały podobnie jak na lepszej ziemi(III, IV klasie), w tym roku plon był na poziomie 2 ton przy 3,5t na lepszej ziemi. Przy porządnej suszy praktycznie nie ma czego zbierać, zresztą wtedy to nawet żyto nie urośnie na takiej ziemi.

Nakłady na rzepak są bardzo duże także ryzyko też jest duże. W dobrym roku rzepak się uda ale jak będzie susza to na tym stracisz. Twoja kasa twoje ryzyko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na zmianowanie to posiej łubin albo grykę mniejszy wkład finansowy i większe prawdopodobieństwo ze się uda. Ja miałbym okazje wziąć pole V, VI klasy gdzie pod warstwa orna jest szczery piach na budowy i boje sięza takie pola brać bo koszty paliwa sa duże a jak nie urośnie np. żytko to będę do tyłu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj