witek

Rzepak

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nareszcie u mnie pada i zaczne pobierac fosfor i azot bo rosliny na niektorych polach to cale fioletowe i zolte dolne liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagabunda    0

Przeczytałem kilka ostatnich stron i jestem ciekawy jak wasz rzepak sobie radzi po deszczach i jak z wygladem liści ? Czy dalej macie przebarwienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie przebarwienia powoli znikaja ,a lisci przybywa hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

czy jest jeszcze możliwość zwalczenia larw śmietki kapuścianej która żeruje na korzeniach rzepaku? 1 l dursbanu wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dlaczego. Nawet jeśli temperatura będzie z 15 stopni? Chodzi nie tylko o moczniki ale do tego mikro i siarczan. A tym bardziej że mój rzepak nie jest taki jak Wasz że przy dobrej pogodzie puści niedługo pęd główny tylko ma 4-6 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

W tym roku z odżywkami jeszcze w rzepak nie wjechałem, szkoda nie szkoda nie było tak naprawdę kiedy, od dwóch dni były przymrozki takie do -2st.C, i zastanawiam się czy go jeszcze nie prysnąć przy ciepłym dniu i stosunkowo ciepłej nocy siarczanem magnezu + bor na zimę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy jak rzepak do zimy nie osiagnie 8 lisci a np. 6 wplywa to na plon i na przezimowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Czy warto ubezpieczyć rzepak od wymarznięcia ?? ile to kosztuje ?? Procedury wiosenne gdy wymarznie przez firmę ubezpieczeniową ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Od skutków przezimowania. Ja ubezpieczyłem bo nie ma różnicy czy teraz czy na wiosnę.Ha na ok 5 tyś składka ponad 100 zł.Zobaczymy jak wymarznie co będą mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

To jeszcze nigdy nie ubezpieczałeś rzepaku?! Myślę, że warto chociażby ten rok pokazał jak było w maju. W tym roku przy 3t/ha i cenie np 1800/t wychodzi ok 190 zł. Wszystko zależy jak to sobie ustawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tomek73

Gdzie ubezpieczyłeś ? Zmieniam akuratnie ubezpieczyciela (dzi@dotswo PZU) na... No właśnie na co najlepiej? Rozważam Concordię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Polecam TUW,przykładowo cały pakiet na rzepak(zima,przymrozki,grad,ogień),3t po 1500zł wyliczył mi 116zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam mam pakiet jesień w PZU już drugi rok i niem problemu z odszkodowaniem za poniesione straty przez warunki klimatyczne wcześniej miałem w concordi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jutro ma tato jechac ubezbieczyć i to bedzie drugi rok w Concordii, ale tylko od gradobicia i przymrozków wiosennych. W sezonie 10/11 mieliśmy pełny pakiet.

 

Koniec października tuż tuż!

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja z PZU również nie miałem problemu do czasu, gdy pieniążki pobierali oni. Lecz gdy już nastąpiła szkoda, nie byli skłonni do wypłaty. Dowody miałem niepodważalne (w postaci zdjęć), gdzie wspomniana szkoda wynosiła ok 90- 95 %, a oni upierali się przy 8% :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

To jeszcze nigdy nie ubezpieczałeś rzepaku?! Myślę, że warto chociażby ten rok pokazał jak było w maju. W tym roku przy 3t/ha i cenie np 1800/t wychodzi ok 190 zł. Wszystko zależy jak to sobie ustawisz.

Nigdy nie ubezpieczałem bo nie siałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Ja z PZU również nie miałem problemu do czasu, gdy pieniążki pobierali oni. Lecz gdy już nastąpiła szkoda, nie byli skłonni do wypłaty. Dowody miałem niepodważalne (w postaci zdjęć), gdzie wspomniana szkoda wynosiła ok 90- 95 %, a oni upierali się przy 8% :lol:.

I jak to się kolego zakończyło ??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

murtek miałem podobna sytuacje w tym roku na wiosne.

 

Rzepak ubezpieczony "pełen pakiet" wszystkie zagrożenia w HDI ze wzgledu na korzystniejsza cene.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj