witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    43

Pewnie odbije się to niekorzystnie na plonie.

Ja bym dał tak z 4kg/ha siarczanu magnezu a tej odżywki 4-5 kg na/ha.

 

Pryskałeś może go dziś czymś czy czekasz na rozwój sytuacji?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

czekam aż trochę sam się zregneruje, a potem bym dał tą odżywkę z siarczanem. Ale chyba przez to nie bendę pryskał na skrócenie, bo i tak przez to przypalenie trochę przychamuje. Mówisz że odbije sie to na plonie, ale to nie wszędzie występuje, a miejscami, bardzo znikomo, lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Witam.

Ja mam mieszańca Pioneer'a półkarłowatego i pisze w internecie że jego się nie skraca. Co wy na to? Pierwszy rok sieje mieszańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popryskałem Targą tydzień temu, widac na rzepaku żółte liście. Targa może tak przypalić czy to możr wina tego że jest sucho? (nie padało ze 3 tygodnie). Czy to jakiś grzyb?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20bd6da7145bd446.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8749161c4add1a94.html

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek popryskałem mój rzepak foxem, i dostał strasznie dużo plam. Niby na opakowaniu pisze że jeżeli liscie nie bendą dostatecznie pokryte kotykula to moga wystąpić plamy, ale tego jest strasznie dużo i bardzo groźnie to wygląda.

Tu macie fotkę, sory za jakość, ale pod ręką tylko telefon był

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92335f3b75856d78.html

Na przyszłość po 0,3 w splicie w odstępie 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

W moim rzepaku żółkną i obumierają najstarsze liście (tak jak to zrobiły liścienie) czy to normalne???


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

w moim tez zaczynaja żółknąć dolnej liście...jaka to przyczyna moze być?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w moim tez zaczynaja żółknąć dolnej liście...jaka to przyczyna moze być?

 

 

wg. mnie przyczyną może być gęsty łan w którym promienie słoneczne nie docieraja do wspomnianych liści, u mnie tez jedna para najstarszych zżółkła.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a moze przez suszę...u mnie nie padało juz od ponad miesiaca moze 1,5 nawet. oprócz tego zauwazyłem końce liści robią się purpurowe co wedlug ksiązek oznacza brak Siarki,,zasilałem siarczanem magnezu i mocznikiem w ilości 4-5kg/ha ale jakos poprawy nie widać..


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam a ja mam problem z fiołkiem polnym i też nie wiem co zrobić ale myślę o foxie 0,6l/h dysza eżektorowa i w samo południe żeby z liści wyschło co wy na to ? mój rzepak nie jest za duży jeszcze na to psikanie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481fd0db15a59900.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a491b92ff9cd48.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc5e7537bb4c61a4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01a7de5631a306d0.html

 

co myślicie żeby robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

kpiotr możliwe bo u mnie tak samo tyle czasu nie padało od 23 sierpnia od siewu ani kropli deszczu, ale przebarwień nie mam, widziałem Twoje foto rzepaku fioletowienie może byc tez przyczyna niskich temperatur nocą, spadają do ok 1-5st, czy nawet poniżej 0?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. według ksiązki mojej to oznaka braku siarki a że siarki nie dawałem pod korzeń to myslalłem ze to to właśnie. Raz pryskałem z decisem na pchełkę to dałem 7kg/ha siarczany magnezu i 6kg mocznika..ale poprawy brak. Oby to nie było z niedożywienia żeby na spadku plonu sie nie odbiło..rósł ladnie az taki kolorowy sie zrobił ..ale zauwazyłem u innych że też tak maja więć to jakas ogołna przyczyna musi byc a ogólna może byc tylko pogoda ...czyli brak deszczu od żniw (ani kropli) oraz chłodne noce...tak mi się przynajmniej wydaje. A teraz nadają poprawe pogody znowu:(


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś pryskałem mój rzepak odżywkami: ADOB Mn 0,1 L/ha + Solubor 1kg/ha + MakroKali (jakiś zestaw makro czy mikro elementów od firmy Kalinowski - bardzo zachwalał :))

 

podczas oprysku zauważyłem na około 1% liści podobne zabarwienia liści jak u przedmówców, przypuszczam że może to być wina braku wody, zauważyłem to na słabszych ziemiach, na lepszy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja zasilałem takim nawozem do oprysku Rzepak Extra(nie pamietam firmy), czyli nasza teoria suszy staje się coraz bardziej prawdopodobna


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do pryskania foxem, to wykonałem taki zabieg w sobotę 24 09. U mnie celowałem w komosę której mi puściło mnóstwo i była już w stadium kwitnienia (rośliny nawe po 20 cm). Dawałem 0,8 l/ha i liście komosy pięknie pobiera. Na rzepaku też trochę widać, ale na młodych liściach tylko i chyba mninie. Do zabiegu dodałem 1,5l/ha Basfoliaru activ (podobno coś jak Asashi z dożywkami)żeby nieco ochronić rzepak. Ale mój zdecydowanie większy jak ten na obrazkach.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A komosa jak ma ok. 20cm to w zimie wymarznie czy nie? , bo na glinie slabo mi wzielo ja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Właśnie nie jestem pewien czy przemarznie dlatego wolałem opryskać. Koszt niewielki, 380 zł/6.5 ha. Poza tym pobrało i inne chwasty np fiołki których w moich okolicach na szczęście niewiele jest.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

Jaki u Was rzepak? U mnie za gesty, za wysoki -zalecaja mi bronowanie rzepaku? Wykonywal ktos juz taki zabieg? Mowia, ze lepiej jeszcze jak by zbronowac w poprzek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak za wysoki to najlepiej przejedz wałem. A żeby go przerzedzić to najlepiej gruberem ze skrzydełkami.

 

A tak poza tym to kto ci mówił o bronowaniu i co mu na to odpowiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bronowac,to sobie mozesz przed uprawa;d;d , Mi mowiono ze rzepak mozna ewentualnie lekka brona na wiosne pobronowac jak jest za gesty a na jesien to lepiej Tebukanazol 0,6l-1l/ha zalezy od lisci 1lisc=0,1l tebukanazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie obsada mieści się w przedziale 55-65 roślin/m2 rzepak ma od 5-7 liści przedwczoraj opryskałem Toprexem 375 SC w dawce 0,3l/ha zobaczymy będe go obserwował czy coś zdziała na plantacji, bo stożek wzrostu powoli pnął sie do góry zobaczymy co dalej bedzie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A komosa jak ma ok. 20cm to w zimie wymarznie czy nie? , bo na glinie slabo mi wzielo ja ;/

Panowie bez przesady. Komosa, zwana potocznie lebiodą, przemarza we wszystkich krajach położonych na północ od Kenii i to niezależnie od zawartości zimy w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

A czy ktoś wykonywał już drugi zabieg skracania w tym roku? Ja już raz zastosowałem Tebukonazol i patrzę że będę musiał drugi raz skracać tylko muszę poszukać środek z inną substancją aktywną.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj