witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

U mnie 5 ha leży z 20, trochę jest połamany..Co do ubezpieczenia to od śniegu nie ma. A śniegu było z 10 cm.Czekamy na dalsze dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

mi ubezpieczyciel powie że zwariowałem - jak powiem że był snieg potem mróz potem grad potem znowu mróz - w ciągu 24 godzin to k.... przesada - własnie pada grad...... a w nocy ma być minus 5 znów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyDaB    0

może VIAGRE by zastosować!nie wiecie jak się rozpuszcza w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Lukaszjarm ale on nie leży. U mnie to jakby wałami po rzepaku przejechał.Wysoki na 30 cm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Lukaszjarm ten Twój rzepak jak dostanie trochę słońca to się podniesie i jeszcze będziesz miał niezłą wydajność, bo widać, że kwiatu jest sporo a od piątku zapowiadają ponoć ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22
Napisano (edytowany)

jak czytam te wasze kometarze to szok a ja narzekam ze deszczu niema :blink: w tym roku pogoda przechodzi sama siebie jak nie upal to snieg w maju <_< ceny rzepaku beda bily rekory ale co z tego jak niebedzie rzepaku jak bedzie tak dalej, umnie na polu po zimie jest lipa sniegu nie bylo w lutym a teraz sucho z ziemia peka jak na pustyni <_< przy koszeniu rzepaku czlowieka do zbiornika bedzie liczyl ziarenka a nie tony :lol:

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Wielkopolska dziś rozmawiałem ze znajomymi są straty po nocnych przymrozkach kukurydza w wiekszosci do przesiania rzepak jeszcze nie wiadomo jak przeżył, ziemniaki czarne (zmarzły) jeden ze znajomych opowiadał o burakach że częśc pola zmarzła przy gruncie było od -4 a w nieckach około-10 stopni za tydzien bedzie chyba wiadomo jakie sa szkody :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipek16    0

Ja bym wcale się tak nie napalał na wysokie ceny rzepaku, bo za granicą zapowiadają się wysokie plony. Dzisiaj była u nas przedstawicielka z zakładów tłuszczowych w Kruszwicy i właśnie o tym mówiła. Podobno we Francji rzepaki są piękne, a oni ustalają cenę na podstawie francuskiej giełdy matif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja bym wcale się tak nie napalał na wysokie ceny rzepaku, bo za granicą zapowiadają się wysokie plony. Dzisiaj była u nas przedstawicielka z zakładów tłuszczowych w Kruszwicy i właśnie o tym mówiła. Podobno we Francji rzepaki są piękne, a oni ustalają cenę na podstawie francuskiej giełdy matif.

 

dobrze dobrze w pólnocnej Francji jak i w Niemchech były przymrozki i jest sucho a po drugie na matifie bierze sie pod uwagę zbiory z całej europy i nie tylko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja bym wcale się tak nie napalał na wysokie ceny rzepaku, bo za granicą zapowiadają się wysokie plony. Dzisiaj była u nas przedstawicielka z zakładów tłuszczowych w Kruszwicy i właśnie o tym mówiła. Podobno we Francji rzepaki są piękne, a oni ustalają cenę na podstawie francuskiej giełdy matif.

 

Słuchaj co przedstawiciele mówią to daleko zajedziesz.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przedstawicielka pieprzyła żeby naiwnego znależc na podpisanie kontraktu. ja dzisiaj zgłosiłem swój szkode w rzepaku do PZU.pogieło go tak że niektóre rośliny wyglądają jakby ze -10 było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26
Napisano (edytowany)

A czy rzepak który całkowicie na ziemi jest jeszcze w stanie się podnieść ??

Edytowano przez minor15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak zgłosiłem.ana dodatek jeszcze szkody po złym przezimowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipek16    0

My z tatą też chcieliśmy zgłaszać przymrozki (rzepak ubezpieczony w Concordii) i wahamy się czy zrobić to teraz, czy tak jak zawsze, czyli w lipcu. Zgłaszał już ktoś? Ile wam uznali %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie zaczynają kwitnąć dopiero tak poważniej. Ale rzepaki różne od beznadziejnych do rewelacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Ja dzisiaj popryskałem na płatka + na robaka rzepak tam gdzie jest to ciężko się przebić a tam gdzie była lipa tam jest lipa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam mam pytanie mam rzepak ale po i wszystkie płatki kwiata odpadły i zleciały na ziemie zgłosiliśmy już do ubezpie....i czy go za orać czy może coś będzie z tego rzepaku coś...proszę odp.. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orać bo zgubił płatki?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyDaB    0

rzepaku się nie uprawia dla kwiatków,pewnie już okwitł i ma pełno łuszczyn,a to jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rzepaku się nie uprawia dla kwiatków,pewnie już okwitł i ma pełno łuszczyn,a to jest ok. :)

no niekoniecznie u nas niektóre pogubiły płatki i zero łuszczyn


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163
Napisano (edytowany)

Moje rzepaki i u sąsiadów mają jeszcze płatki ale juz zaczynaja okwitac czyli stopniowo tracą płatki. Przymrozek u nas był a rzepaki moge powiedziec obiecujące.

Edytowano przez BSZ110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyDaB    0

Widziałem niedawno jak (rolnik) rzepak skosił,podsuszył i zbalotował !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj