witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

mam takie pytania odnośnie rzepaku

- jakie w roku 2010 były ceny skupu 1t

-czy jest jakaś dopłata do uprawy rzepaku jeśli jest to w jakiej wysokości

-jakie opryski nawozy należy stosować pod rzepak

-jaki jest koszt za siania 1ha rzepaku

-ile potrzeba nasion by obsiać 1ha chodzi mi ile kilogramów

proszę o odpisanie ... pozdrawiam smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8
Napisano (edytowany)

Klepka995 w zeszlym roku nie mialem rzepaku ale z tego co pamietam to ok1400zl,t

na 1ha potrzeba ok 3kg nasion to zalezy od wielu czynnikow typu odmiana, termin siewu, wilgotnosc gleby..

a co do kosztow obsiania to na 6ha wyszlo ok800zl

Edytowano przez tomcio87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

kolego @klepk995 ja w 2010 r sprzedawałem rzepak po 1360 zł/t opryski i nawozy to musisz poczytać pokrewne tematy jest tego sporo, ogólnie powiem idą duże nakłady, ja za siew ciągnikiem z agregatem biernym na przednim tuz-ie i aktywnym na tylnym płaciłem 250 zł /ha, co do nasion są różne opinie my sieliśmy 3 kg na ostatnim polu z obawy przed tym że zabraknie zmniejszyliśmy do 2,7 kg i powiem Ci że tam dał najlepszy plon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wiem koledzy że są to inne tematy ale jeszcze jedna rzecz która minie interesuje czy są jakieś dopłaty do uprawy rzepaku jeśli tak czy mógł by ktoś napisać w jakiej wysokości

 

a wy nie żartujecie z tym że potrzeba tylko ok3kg na 1ha dziękuje koledzy rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jasne że nie :P Zależy jaka odmiana. Spotkałem się już z siewem punktowym i wychodzi z 1,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W zeszłym roku zasiałem dokładnie 1,3 ha i miałem piękny. W tym ( już zeszłym) roku ustaliłem dawkę na 2,5 kg/ha i popłynąłem, ale tylko dlatego, że siałem bardzo późno (od 8 do 19 września) i w bardzo trudnych, mokrych warunkach. Kilka ha na piaskach się utrzymało... ale na dużo nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W mojej okolicy rzepak wymarzł niemal w 100%, a te zasiewy które pozostały są tak mizerne, że nie warto już w nie inwestować. Te rośliny rzepaku zaczynają się PRZEWRACAĆ, tak dosłownie. Niebawem pozostaną puste pola. Do tego jeszcze od ponad miesiąca nie spadła kropla deszczu, a niektórzy wysiali drugą dawkę azotu kierując się prognozami pogody- będzie padać, a tu nawet się nie zachmurzyło.

Dzisiaj dowalił jeszcze 3-4 stopniowy mróz na próbujący kwitnąć rzepak...... KRACH ;[ ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

SIEWCA a u mnie spadło dzisiaj około 20cm śniegu

Więc to jest dopiero tragedia gdzie rzepak był po klatke piersiową a jest po kolana

Nie wiem co z nim będzie bo na razie nie widać jest powyginany ale nie połamany a tak ładnie sie zapowiadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

SIEWCA a u mnie spadło dzisiaj około 20cm śniegu

Więc to jest dopiero tragedia gdzie rzepak był po klatke piersiową a jest po kolana

Nie wiem co z nim będzie bo na razie nie widać jest powyginany ale nie połamany a tak ładnie sie zapowiadały

u nas tez cały czas pada i dodatkowo temperatura waha się koło zera ciekawe co z tego bedzie dodamze pada snieg

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dzisiejszej nocy rzepak zaczął zginać się w łuk , tak jakby bylo mu za zimno ( zimny wiatr wiał w nocy ) lub za gorąco ( około 20 stopni przez ostatni tydzień ) .

Czy u Was też takie coś wystąpiło ? Czy jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie plonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

U mnie tez pada snieg ,jest okolo 6 cm i temperatura -1 .Pewnie bedzie po rzepaku a prognozy nie sa dobre snieg i spadek temperatury do -5 w najbliszych dniach.Wczesniej brak deszczu a teraz zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie też ale ok 10 cm śniegu Rzepak jak przywałowany a ja

wyciągałem samochody z rowu.

Z tego wszystkiego ulepiłem bałwana i psa takiego z 2 metry długiego, a dzieci gąsienice i wulkan. Potem zrobiliśmy grilla między nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

BartoszGorskiGorsk u mnie wystapiły podobne objawy, nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje i nie wiem jakie mogą być tego skutki. Nie na całym polu tak jest jedynie na górce nie występuje, roślin są dosłownie wygięte o 90 stopni. Choć na górce były najpierw tak wygięte ale się wyprostowały, a teraz jest w dołku skrzywiony. Może ktoś inny wie czym jest to wywołane i jakie mogą być tego skutki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5
Napisano (edytowany)

Lukaszjarm u mnie tu gdzie był siany gęściej to leży wałem jak pszenica po nawałnicy, to u ciebie jest jeszcze dobrze.

a tam gdzie był rzadszy to niby stoi ale jak wejdziesz w łan to widać ze 30%jest już połamanego,

a do tego dzisiaj w nocy było -4-5 stopni to nie wiem co z tym będzie ale sądze ze już po kwiatkach,

jedyny ratunek to to ze dzisiaj będzie BARDZO MOCNO grzać stopi pokrywe sniegu i rzepak jeszcze sie podniesie, zacznie odbijać ale plonów nie będzie.

Ciekawe z kąd tego roku wezmą rzepak i jaka będzie cena.

 

Ogólnie to to co sie stało to jest klęska żywiołowa dla rolnictwa.

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

podlaskie,śniegu na dachu to 5cm, rzepak pogięty, ale jeszcze jakby nie złamany. Następna noc z większym przymrozkiem nie pozwoli się szybko podnieść.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

W Wielkopolsce dzisiaj a przynajmniej u mnie było dzisiaj -4! Do tego panuje od kilku tygodni susza a więc nie wiem co będzie z tymi plonami! U Was jeszcze śnieg zrobił swoje, zima wysmoliła rzepak-szkoda gadać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

masakra woj opolskie powiat nyski gmina gluchołazy na rzepaku sople lodu .

teraz nie wiem czy oplaca sie juz pryskac na grzyba i moze dodac kelpak lub asashi czy juz dac sobie spokuj i w koszty sie wieksze nie pchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podlaskie,śniegu na dachu to 5cm, rzepak pogięty, ale jeszcze jakby nie złamany. Następna noc z większym przymrozkiem nie pozwoli się szybko podnieść.

 

Farmi@ Ty znowu panikujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ty Hubert na pewno cwaniak na noc popodpierałeś rzepak i teraz się ze mnie śmiejesz. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A w Lubelskim nawet mrozu nie było. Troche popadał deszcz tylko dziś zimno koło 5 stopni w dzień. Bardziej obawiam się tej nocy mrozu. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ls11    0

U mnie rzepak leży i się raczej nie podniesie jak by walcem przejechali.Z PZU nic nie dostane bo nie obity nie zmarznięty a mam ubezpieczone na 5000 za ha 11ha poszło w p...u.Tyle nawozu tyle oprysku normalnie rzygać sie chce jak to zacznie gnić to będzie smród jak cholera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

U mnie rzepak leży i się raczej nie podniesie jak by walcem przejechali.Z PZU nic nie dostane bo nie obity nie zmarznięty a mam ubezpieczone na 5000 za ha 11ha poszło w p...u.Tyle nawozu tyle oprysku normalnie rzygać sie chce jak to zacznie gnić to będzie smród jak cholera :(

11h ... cho...ra to może wk...wić mówią że co nas nie zabije to nas wzmocni ale marna to pociecha w przypadku takiej straty


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj