witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

U mnie nikt nie stosował do tamtego roku, w zeszłym jeden rolnik tak zrobił i wszyscy do niego latali, jak zrobił, że ma taki ładnie wybarwiony rzepak, a wiadomo siarka pomaga przetwarzać azot, a i kwiat jest dużo lepiej wybarwiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie miała być polifoska 21 ale nie było to zakupiony został saletrosan i pojedzie go 200 kg gdzieś przy ruszaniu od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A u mnie większość kupuje siarczan amonu :D na pierwszą dawkę bo tani i ma siarkę problem bywa z rozsianiem bo ten najtańszy to bryłki sie trafiają i potrafi zapchać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

chcialem dac 300kg saletry kedzierzynskiej na start ale mysle ze jak dam 200 siarczanu amonu i 200 saletry na start to wystarczy potem poprawie 150 saletry w fazie pakowania co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

chcialem dac 300kg saletry kedzierzynskiej na start ale mysle ze jak dam 200 siarczanu amonu i 200 saletry na start to wystarczy potem poprawie 150 saletry w fazie pakowania co o tym sadzicie?

Jesli rzepak w miarę będzie wyglądał na wiosnę to min. 200N trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wedlug mnie i ksiazki ktora mam na tremat rzepaku to wiosna najwazniejsze jest aby dac 1 dawke w wysokosci 60-70% całkowitej dawki azotu w formie szybkodzialajacej . ja daje saletre 400 kg i pozniej 2 dawka 200 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Ja na pierwszą dawkę daje Rsm 32% około 250l/ha,a co do siania nawozu to jeszcze ,jeszcze ,jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A u mnie większość kupuje siarczan amonu :D na pierwszą dawkę bo tani i ma siarkę problem bywa z rozsianiem bo ten najtańszy to bryłki sie trafiają i potrafi zapchać :D

A weź na chłopski rozum czy ta siarka z nawozu zdąży dotrzeć do rzepaku zanim zakwitnie ja wątpię. Siarczan Mg nie jest drogi stosują go tylko i wyłacznie jako jedyna formę S i Mg w rzepaku. Moim zdaniem siarczan anomu to dostarcza rzepakowi jedynie N a siarka jest naprzyszły rok, a nie wiem czy nie zakwasza gleby w pewnym stopniu nawet.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Ja stosuje siarczan amonu odkwaszony, który nie zakwasza gleby natomiast jest droższy od zwykłego siarczanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

W moim gospodarstwie na rzepak stosuje 120kg/ha siarczanu amonu makro bardzo wcześnie wiosna a później 2x300kg/ha saletry Can

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To z tego co czytam to widzę że nie powinno się stosować wogóle siarki w nawozach doglebowo w roku w którym sie zbiera daną rośline? Czy coś źle rozumiem? Bo w Saletrosanie oraz Polifosce21 jest taka sama siarka jak w siarczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja stosuje siarczan amonu odkwaszony, który nie zakwasza gleby natomiast jest droższy od zwykłego siarczanu.

 

A jakim sposobem to uczyniono :blink:

Kwaśny odczyn siarczanu amonu(zresztą saletry i mocznika również)nie wynika z zanieczyszczeń ,lecz jest to jego fizjologia i nie sposób jej zmienić, nie zmieniając pierwowzoru, podobnie jak nie można nabombać się odalkoholizowanym spirytusem lub skorzystać na punkcie kopulacyjnym z usług knura wykastrowanego w zeszłym roku.

Pewnie ten chłyt małketingowy polega na zaczerpnięciu z twojej kieszeni większej kwoty niż pierwotnie zamierzałeś wydać i to bez ewentualnego protestu z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rozpatrujecie jak siać nawozy itd a jak tak dalej pójdzie to nie wiadomo czy wogóle rzepak przetrwa zime niektóre odmiany juz szlak trafił

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam mozna juz pryskac rzepak na samosiewy jak w nocy jest temp okolo 0 lub lekki przymrozek czy poczekac z tydzien

 

P.S. przepraszam za 2 [posta pod moim ale sie pomylilem i prosze o nie dawanie %%

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

witam mozna juz pryskac rzepak na samosiewy jak w nocy jest temp okolo 0 lub lekki przymrozek czy poczekac z tydzien

jescze troszke poczekaj bedzie dobra pogoda Twoja Pogoda.pl


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek693    0

jescze troszke poczekaj bedzie dobra pogoda Twoja Pogoda.pl

od dzisejszej nocy ma byc bez przymrozków ja w srode mam zamiar wjechac galera + leopard :blink:

Edytowano przez Piotrek693

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

od dzisejszej nocy ma byc bez przymrozków ja w srode mam zamiar wjechac galera + leopard :blink:

Piotrek693 galere+leopard można stosowac bez obaw nie przypali / czy masz jakieś praktyki z tymi środkami bo ja wcześniej stosowałem z perenalem ale jest teraz wycofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dlaczego nuie pryskacie na samosiewy jesienia bo przeciez one bardzo konkuruja z rzepakiem no i zra raz nie opryskalem po jeczmieniu jarym muslac ze wymarznie - nigdy wiecej zawsze jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek693    0

Piotrek693 galere+leopard można stosowac bez obaw nie przypali / czy masz jakieś praktyki z tymi środkami bo ja wcześniej stosowałem z perenalem ale jest teraz wycofany

 

ja też wczesniej stosowałem perenal leopard zastosuje pierwszy raz miał byc sam agil ale leopard z galerą można bez problemów dawać tylko zeby temperatura nie spadła poniżej +2 stopni to zadziała normalnie

Edytowano przez Piotrek693

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

witam, pierwszy raz zasiałem rzepak, chciałbym się dowiedzieć w jakiej fazie, kiedy mniej więcej stosuje się fungicydy,odżywki dolistne, antywylegacz, w sumie mógłbym zakupić teraz wszystko i bym miał napisane, ale są różne środki . kiedy po prostu żeby najlepiej coś dało????????????]

a i , jaką mieszaniną dożywić dolistnie najlepiej zamiast gotowych odżywek, czy siarczan magnezu+mocznik był by dobry?????? ,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Najlepiej siarczan z mocznikiem i dodatkowo jakieś mikroelementy. Ja z fungicydów polecam toprex, w momencie gdy rośliny mają śrenio 20cm. Zależy ile kasy chcesz wydać,bo tańsza jest caramba,horizone czy orius. W czasie zabiegu musi być ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Wczoraj u nas poszedł grad wielkości wiśni.Padało ok. 15 min.Dziś byłem przy rzepaku ni praktycznie nie ma pędu głównego ,zostały tylko boczne.Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj