witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

ok to duzo, gratuluje, u nas sie zapowiadal bardzo ladnie, bez chwastow, gesty, wysoki, wrecz pokazowy, ale niestety plon byl raczej przecietny troche ponad 30q/1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

kiedy zaczynacie nawozic rzepak?? jakie dawki i jaki nawoz??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja tak myślałem że gdzieś za dwa tygodnie zacznę jak pogoda dopisze. Wcześniej nie ma co, bo nawozy są tak drogie, że szkoda aby choć kilogram się zmarnował i poszedł do rowu. Chociaż jest możliwość bo robią się przymrozki. Planuję 115N.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy podpisaliście już umowy (z ustaloną ceną) na sprzedaż rzepaku ze zbiorów 2007 ? Jeśli tak to jakie wynegocjowaliście ceny i za jakie ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

jak tam wasze rzepaki?Mój to jeszcze troche i bedzie kwitl,co prawda jest teraz zimno ale jak sie zrobi cieplo to 3-4 dni i bedzie sie rozkwital.A wysokoscia to mam chyba juz z pol metra!Bardzo wczesna ta wiosna,jak tak dalej pojdzie to na koniec czerwca bedziemy kosic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

no to rzepak juz kwitnie, trzeba było już pryskać na słodyszka bo juz menda przyleciała. Ciekawe kiedy będziemy kosić? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
no to rzepak juz kwitnie, trzeba było już pryskać na słodyszka bo juz menda przyleciała. Ciekawe kiedy będziemy kosić? :P

 

Dziś już słodyszek został potraktowany przeze mnie opryskiem :wacko:. Opryskałem jeszcze go na choroby grzybowe i dałem bor na większe łuszczynki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

@coolman111 Czym pryskałeś na grzyba?? Ja już wcześniej leciałem ORIUS-em Co do słodyszka to jak na razie rzepak nie kwitnie a na pąkach nie widać za wiele słodyszka. Jeśli już to w poniedziałek popryskam zależnie od tego co będzie sie dziać. Czym pryskałeś na słodyszka? My lecimy Bi i wystarcza.

 

A tak z innej beczki to dziś rozmawiałem z osobą której jakiś tam znajomy jest kierownikiem skupu płodów rolnych w dużej firmie na rynku i powiedział Mi że odbyło sie spotkanie przedstawicieli głównych podmiotów skupujących rzepak i ustaliły one między sobą wstępną cenę rzepaku technologicznego która my wynosić ok 800zł/t Śmierdzi to już zmową, tylko jak to udowodnić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

@griga słodyszka zwalcza się jak są pąki bo wtedy jest on najgroźniejszy, jak rzepak kwitnie to jest to już przydatny szkodnik bo zapyla kwiaty. Najlepiej opryskać ,,Nurelle'' działa bardzo długo(2 tygodnie) ja pryskałem 7 dni temu i nie ma słodyszka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Wiem że pryska sie go jak są pąki, aby nie uszkodził pręcików ;-) Tyle z entomologi na studiach pamiętam (Moja kobieta robi doktorat z rzepaku ) Ale to co jest w tej chwili nie przekracza jeszcze progu szkodliwości ;-) Co do nurelli to Bi robi to samo przy tej pogodzie jaką mamy a jest o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

panowie nie wiecie moze gdzie moge znależć liste osób które bede kontraktowały rzepak? chodzi mi o te dopłaty oczywiście... bo pobobno juz gdzies te adresy sa... ps ja jestem z mazowieckiego tu od radomia prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek3333    1

Mam pytanko związane z rzepakiem przed wczoraj pryskałem go na słodyszka i zauważyłem ze mi zaczyna żółknąć. Co to jest ze juz mi żółknie?? może mu potrzeba posiać jakiś nawóz?? Co wy o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Widzisz a ja mam inny dylemat bo mam dwie odmiany które jeszcze nie zaczeły kwitnąć i się boję o nie ogólnie to umnie i w okolicy mocno już kwitną. Wczoraj bayer przysłał mi pogodę na cały tydzień, była też data prawdopodobna rozpoczęcia żniw rzepaku na 30.06.2007r. W sumie dobrze bybyło bo kasa będzie szybciej. Jak jest w innych rejonach kraju? Czy rzepaki też już zawiązują łuszczyny bo umnie już tak. Ja jestem z opolskiego.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Sambao, a może te odmiany to są właśnie jakieś późnokwitnace (zapewne potrzebują większej temperatury). Rok temu mój kolega miał podobnie. U mnie odmiana lisek wystrzeliła w kwiatki ok. 2 tyg. wcześniej niż ta jego (niestety nie pamiętam już co miał za odmianę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja siałem Electra, Californium, Cabriolet, Bazyl, digger i lisek. Bardzo pięknie wygląda Electra jak narazie. Te co słabo kwitną to Bazyl Digger i Lisek. Z tych słabo kwitnących najlepiej wygląda Bazyl. Z tym że lisek zawsze co roku wydaje się taki słaby a póżniej jakoś odrabia straty. Wszystkie te odmiany co słabo kwitną były siane późno. Zacząłem siać 28.08.06 a skończyłem czyba 05.09.06. Bazyl był bez orki siany, po podorywce i agregat czynny i siewnik. Narazie widzę że rzepaki słabo zawiązują łuszczyny.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja siałem kiedyś liska i californium. Praktycznie u mnie lisek zawsze troche później zaczynał kwitnąć (kilka dni do ok. tygodnia). Jeśli chodzi o siew to zależy w jakiej strefie jestes :wacko: (gdzie mieszkasz). Ja zawsze sieje kilka dni przed okresem siewnym :P. W tym roku siałem 22.08, kończyłem 27.08 :P. Ale to czy wcześnie zasiejesz czy później nie ma znaczenia. Według mnie najważniejsze znaczenie ma opad deszczu po siewie. Zauważyłem, że jak popadał po siewie deszcz, to rzepak jest praktycznie 2 razy ładniejszy (teraz) niż tam gdzie długo nie padało po zasianiu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Mam pytanie do was ile u was już kwitną rzepaki? U mnie to będzie dopiero gdzies z tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

u mnie californium kwitnie gdzieś od 13 kwietnia.A strąków co nie miara, tam gdzie byl pączek to i kwiat.Ciekaw jestem jaki bedzie plon :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tia - mi wczoraj wpadl przymrozek - czubki pędów pochylone itp.

znowu w tym roku będę w plecy z rzepakiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

u mnie byl przymrozek ale za bardzo to mi rzepaku nie zmrozilo troche kwiaty sie pochylily ale nie jest tak zle zobaczymy w Lipcu jakie beda plony bo 2 rok to na minusie jestem mam nadzieje ze w tym nie bedzie tak jak w po przednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj