witek

Rzepak

Polecane posty

damiandg    21

U nasz koło mnie nie ma za dużo gospodarki wszyscy robią albo w hutach albo po firmach rolnictwo to hobby. Co do zasiewów to górują zboża. Jak ktoś posieje kuku to dziki z całej okolice się zlatują i nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arch    0

Zależy z której strony Dąbrowy mieszkasz i jakim zestawem transportowym dysponujesz :) Jeśli pojechałbyś pod Pilicę to tam jest skup. Również mógłbyś popytać koło Zawiercia bo tam sieją sporo rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak możesz zasiać, namłócić i przetrzymać kilka dni to wszystkie ampol-merole, agroloki itp. zabiorą od Ciebie ten rzepak. Czy to w żniwa czy później, ale musisz mieć 24 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
2 godziny temu, arch napisał:

Zależy z której strony Dąbrowy mieszkasz i jakim zestawem transportowym dysponujesz :) Jeśli pojechałbyś pod Pilicę to tam jest skup. Również mógłbyś popytać koło Zawiercia bo tam sieją sporo rzepaku.

Co do transportu to nie ma żadnego problemu bo mam ciągnik przyczepy samochód ciężarowy a do Pilicy mam 20 km. Tylko czy jak zawiozę to czy mi przyjmą taką małą ilość i żeby się nie okazało że ma za słabe parametry.

Edytowano przez damiandg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

super piekny rzepak . u nas mamy rzepak mieszancowy ale on taki jest blisko ziemi sie strasznie trzyma  niby ladnie wyglada ale srednio i byl skracany a u sasiada maja zwykly rzepak siali nie skracali to ladniej wyglada wizualnie ale taki kapustowaty jest a taki raczej nie powinien byc na zime co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    785

Jak to jest z młóceniem rzepaku bez stołu? Nie posiadam własnego kombajnu a usługodawca (kombajn NH TC 5060) nie ma przystawki. Słyszałem, że mimo to zbiór zwykłym hederem do zbóż jest możliwy, to prawda? Chciałbym wejść w uprawę rzepaku, ale jedyny mankament to brak stołu w najbliższej okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bez stołu to jeszcze da rade ciac niby rzepak ale sa duze straty bez stołu ,natomiast koniecznie by ciac rzepak musi byc kosa boczna przy hederze to juz konieczna rzecz przynajmniej jedna kosa boczna . u nas do kombajnu by ciac rzepak to mamy stół do rzepaku ,kose boczna i sito specjalne do rzepaku i mozna ciac . u nas bez stołu do rzepaku na wsi cieli ale widocznie zbyt duze straty mieli przy mloceniu i najmuja kombajny ze stołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Mam pytanie , na pierwszą dawkę chcę dać rsm zamiast saletrosanu  i dodać siarke w płynie z intermagu jakieś 4l/ha praktykował ktoś ? czy może lepiej sypnąć granulat ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52
Policz teraz sobie ile tej siarki wprowadzisz na ha w tych 4 litrach dodając jeszcze że pójdzie to w glebę nie nalistnie....
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu23360    5
panowie chciał bym zasiać rzepak na piaszczystym terenie klasa ziemi 5.6 i kawałki 4 będę dawał obornik po żniwach teraz jest pszenżyto pH słabe co o tym myślicie urośnie coś wogole nigdy nie siałem rzepaku proszę o porady wszystkich znawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i Panie, żółknie już Wam rzepak? pojawiają się u mnie żółte place, czy to związane z suszą czy robal jakiś czy po prostu dojrzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 29.05.2018 o 12:35, matiu23360 napisał:

panowie chciał bym zasiać rzepak na piaszczystym terenie klasa ziemi 5.6 i kawałki 4 będę dawał obornik po żniwach teraz jest pszenżyto pH słabe co o tym myślicie urośnie coś wogole nigdy nie siałem rzepaku proszę o porady wszystkich znawców

Nie pchaj się w rzepak z taką ziemią jedynie kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran    0
Dnia 29.05.2018 o 12:35, matiu23360 napisał:

panowie chciał bym zasiać rzepak na piaszczystym terenie klasa ziemi 5.6 i kawałki 4 będę dawał obornik po żniwach teraz jest pszenżyto pH słabe co o tym myślicie urośnie coś wogole nigdy nie siałem rzepaku proszę o porady wszystkich znawców

Mozna sprobowac ale wybierz jakas uniwersalna odmiane z porzadna zaprawa. Ja bede siac rzepak w kilku kawałkach. Wezme pare odmian, w tym na pewno mieszanca RGT Jakuzzi bo ma przyzwoite wyniki na kazdej glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Wałujecie rzepak po siewie czy nie? Napatoczył mi się wał posiewny i nie wiem czy zwałować czy nie. Gleba lekka przewaga IV klasy, zaorane na ok 20 cm z broną. Siane będzie ciężkim zestawem uprawowo siewnym. Analizując wady i zalety wałowania wychodzi mi bardziej żeby zwałować ale nie mam w tym żadnego doświadczenia. Porównywał może ktoś z was rzepak wałowany vs. niewałowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Niedaleko mnie było oberwanie chmury i kto posiał wcześnie to mu zrobiło z pola beton. Teraz niektórzy przesiewają. Będzie coś z tego późnego siewu, czy tylko sztuka dla sztuki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

I dawka mocznika z inhibitorem ureazy posypana ale tilko po 150 kg i spokojnie czekam by posiac na wiosnę bez rowów posiewnyc h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Aż dziwne że jeszcze nie ma pytania sypać już azot czy czekać bo chcem być szybszy od somsiada😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

AleksanderX napisał: I dawka mocznika z inhibitorem ureazy posypana ale tilko po 150 kg i spokojnie czekam by posiac na wiosnę bez rowów posiewnyc h Myślisz że ten azot przetrzyma do wiosny i się uaktywni?Stosowaleś takie wynalazki?Myślę że N locki u nas się nie sprawdzą. Widziałem pole gdzie był polany rsm N n lockiem. Szczerze mówiąc na wiosnę to stało i stało, dopóki koleś nie polał to RSM. Azot z późnej jesieni poszedł sobie do nieba.Mocznik powlekany ureazą jest z 400 zł droższy od zwykłego. Wczesna wiosną się sprawdzi jak się trafi nawrót zimy ale zastosowany jesienią żeby pominąć dawkę startową to pic na wodę jak dla mnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Jestem ciekawy Twojej opinii po tym tescie. Osobiście jestem sceptykiem jeżeli o to chodzi ale byłoby fajnie gdyby był taki nawóz azotowy co by sobie czekał od listopada do marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj