witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    242

W jaki sposób zaprawić rzepak nupridem jeżeli ma być tylko 3,4 ml na 1 kg nasion ?

 

pytanie na poziomie ale podpowiem. kup zaprawe od grzyba w płynie i wymieszaj potrzebne ilości obydwu zapraw na określoną ilość ziarna i po kłopocie myslenie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim regionie?

Wschód Polski warunki do siewu idealne tylko tak wcześnie nie przyszło mi do głowy siac jeszcze w dodatku mieszańcową odmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Z tego co wiem to rzepak, który kupuję jest zaprawiony od grzyba, więc po co robić to dwa razy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Rzepaki populacyjne sprzedawane są po ok 40-50 zł/kg , natomiast mieszańce w cenie ok 100 i więcej za kg.

Przy plonie plantacji nasiennych na poziomie 3 ton materiału siewego , myslę że dobrze nas walą w kakao.

Ztresztą na pozostałych nasionach tak samo.

 

Proszę poczytać ile pracy trzeba włożyć w hodowle i namnożenie mieszańca. Poza tym są inne koszty.

Populacyjne co innego. Tutaj zdecydowanie ceny powinny być niższe. Wypowiadając się jako rolnik sądzie, że mieszańców również.

Natomiast jako dystrybutor nasion powiem szczerze, że jest to mniej więcej jednakowa marża więc nic niżej nie możemy zrobić - i tak cena detaliczna każdej hodowli jest stosunkowo znacznie obniżona w rynku... w rzepaku nawet bardzo znacznie.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Właśnie gdzie idzie przeczytać jakiś artykuł o tym jak się hoduje mieszańca. Prosiłbym o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Proszę poczytać ile pracy trzeba włożyć w hodowle i namnożenie mieszańca. Poza tym są inne koszty.

Populacyjne co innego. Tutaj zdecydowanie ceny powinny być niższe. Wypowiadając się jako rolnik sądzie, że mieszańców również.

Natomiast jako dystrybutor nasion powiem szczerze, że jest to mniej więcej jednakowa marża więc nic niżej nie możemy zrobić - i tak cena detaliczna każdej hodowli jest stosunkowo znacznie obniżona w rynku... w rzepaku nawet bardzo znacznie.

Pozdrawiam.

 

Współczynnik rozmnażania zboza przy plonie 6 ton to 1 do 40 , natomiast rzepaku przy plonie 3 t to 1-1000 .

Cena zboża nasiennego jest 3 krotnie wyższa niż towarowego , cena rzepaku nasiennego jest 30 krotnie wyższa jak towarowego .

A`zaprawa , chyba więcej tiuramu idzie na 150 kg zboża niż 3 kg rzepaku , więc grania w bambuko ciąg dalszy.

Opakowanie , czyszczenie , magazynowanie i dystrybucja w rzepaku  kosztuje mniej.

Więc coś jest nie hallo . Rolnicy nie protestują bo wysiewa się  mało  3 kg , co nie znaczy że robią nas w uja.

Rżną nas aż miło., tym bardziej że pamieatm ceny rzepaku nasiennego sprzed 30 lat I czy to polskie , czy francuskie bądz niemieckie nie kosztowaly wiecej jak 4-6 razy towarówka., a zaprawione były że klękajcie narody.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzepaki populacyjne sprzedawane są po ok 40-50 zł/kg , natomiast mieszańce w cenie ok 100 i więcej za kg.

Przy plonie plantacji nasiennych na poziomie 3 ton materiału siewego , myslę że dobrze nas walą w kakao.

Ztresztą na pozostałych nasionach tak samo.

 

Masz rację i jest to dla Firm niezły interes patrząc na ilość odmian trafiających do rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

to jeszcze raz

 

lepszy nuprid do zaprawy niz acatara?   ten nuprid stosowac 3 ml na 1kg nasion ??   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

to jeszcze raz

lepszy nuprid do zaprawy niz acatara?   ten nuprid stosowac 3 ml na 1kg nasion ??   

nie wiem czy lepszy ale tańszy jak wczoraj liczyłem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

czy przy wysokiej zawartosci potasu i fosforu w glebie  moge nie dawac npk pod rzepak?   cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sieje ktoś w Strip til jak ochrona przed chwastami robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Dla niezdecydowanych co do rzepaku ozimego, zdradzamy, że w tym roku największym zainteresowaniem cieszy się Atora, Visby, Popular z hodowli Rapool Polska oraz Kana i Monolit z hodowli HR Strzelce.

 

Atora: http://big-agro.pl/produkt/atora/

Visby: http://big-agro.pl/produkt/visby/

Popular: http://big-agro.pl/produkt/popular/

 

Kana: http://big-agro.pl/produkt/kana/

Monolit: http://big-agro.pl/produkt/monolit/

 

To ostatnie chwile na zakup rzepaku ozimego, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty (promocje i niskie ceny) i ekspresowej wysyłki nasion!

http://big-agro.pl/rzepak-promocja/

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Sieje ktoś w Strip til jak ochrona przed chwastami robicie ?

 

Na ściernie idzie randap w dawce 2-4l ilość cieczy wodnej około 100-200l/ha, od 2tygodni do nawet jednego dnia przed siewem. Następnie idzie herbicyd powschodowo i w tedy dawki kombinacje wg tego co masz na polu :) Ja w tym roku 13ha mzurim sieje

Dla niezdecydowanych co do rzepaku ozimego, zdradzamy, że w tym roku największym zainteresowaniem cieszy się Atora, Visby, Popular z hodowli Rapool Polska oraz Kana i Monolit z hodowli HR Strzelce.

 

Atora: http://big-agro.pl/produkt/atora/

Visby: http://big-agro.pl/produkt/visby/

Popular: http://big-agro.pl/produkt/popular/

 

Kana: http://big-agro.pl/produkt/kana/

Monolit: http://big-agro.pl/produkt/monolit/

 

To ostatnie chwile na zakup rzepaku ozimego, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty (promocje i niskie ceny) i ekspresowej wysyłki nasion!

http://big-agro.pl/rzepak-promocja/

 

Bezsensowny post nie pomagający nikomu w chwili obecnej, nikt nawet o to nie pytał, STOP POST SPAM REKLAM !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Na ściernie idzie randap w dawce 2-4l ilość cieczy wodnej około 100-200l/ha, od 2tygodni do nawet jednego dnia przed siewem. Następnie idzie herbicyd powschodowo i w tedy dawki kombinacje wg tego co masz na polu :) Ja w tym roku 13ha mzurim sieje

 

Bezsensowny post nie pomagający nikomu w chwili obecnej, nikt nawet o to nie pytał, STOP POST SPAM REKLAM !

 

 

Słabe rymy.

Post (reklamę) uważam za sensowny gdyż bynajmniej w Polsce północno-wschodniej stoi jeszcze bardzo dużo zbóż, w tym na stanowiskach z przeznaczeniem na rzepak. Pogoda nie pozwala zebrać, a więc zasiać. Jeśli ktoś czeka z zakupem nasion do ostatniej chwili to może je kupić u nas. Przy zamówieniu do godziny 10 (a nawet to naciągamy do 12 w tym przypadku) wysyłamy tego dnia i następnego nasiona są w gospodarstwie. Opcja dość ciekawa, przesyłka gratis od 4 js, przy mniejszej ilości też dość tanio (19 zł brutto - paczka do 25 kg a więc 2 js). Ceny za nasiona w miarę dobre. Towar bardzo dobry. Polecam

PS Twój post w tym przypadku jest zbędny. Jeśli mówisz stop reklamom to stwórz swój portal i utrzymuj go bez reklam. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Słabo jest bo piszą tu ludzie którzy chcą się dowiedzieć czegoś innego niż od człowieka za sklepowej lady, który na umór musi wcisnąć swoje.

Armand, drogi użytkowniku tego forum, to nie są rymy, jak byś chociaż odpowiedział na pytanie który pyta jakie odmiany polecacie to rozumiem można gotowca wkleić, ale nikt o to nie pyta i ten post nie nawiązuje do niczego. Forum rolnicze, a nie forum reklamowe, rozumiem że forum musi się z czegoś utrzymać (odpłatne za reklamy) ale to co nie raz odwalacie aż za bardzo kłuje w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Słabo jest bo piszą tu ludzie którzy chcą się dowiedzieć czegoś innego niż od człowieka za sklepowej lady, który na umór musi wcisnąć swoje.

Armand, drogi użytkowniku tego forum, to nie są rymy, jak byś chociaż odpowiedział na pytanie który pyta jakie odmiany polecacie to rozumiem można gotowca wkleić, ale nikt o to nie pyta i ten post nie nawiązuje do niczego. Forum rolnicze, a nie forum reklamowe, rozumiem że forum musi się z czegoś utrzymać (odpłatne za reklamy) ale to co nie raz odwalacie aż za bardzo kłuje w oczy

 

Miałem nie odpisywać komentarze nie związane z danym tematem ale akurat piszesz w miarę "kulturalnie" więc odpowiadam...

Nie wciskamy tutaj nic swojego - jeśli chodzi o rzepak to chyba nie powiesz, że nasze odmiany są złe?

Zauważ, że mamy tylko Rapoola i HR Strzelce, z HR tylko 3 odmiany w ogólnej ofercie - odmiany których jesteśmy pewni. Uważam to za pewien plus.

Zauważ również, że nasze konto firmowe wstawia głównie oferty, natomiast ja odpowiadam na różne kwestie, przy okazji informując, że akurat to można kupić u nas. Nie piszę przy pytaniu o jakąś inną odmianę, że to szajs etc. Jeśli nie znam jej to się nie wypowiadam. Jeśli coś piszę to zazwyczaj z praktyki... u siebie lub u Klientów. Bardzo mało "gotowca".

Kolejnym plusem jest to, że w/w odmiany wysiewamy u siebie. Jutro np siejemy 8 ha - 4 odmiany Rapool (Marathon, Atora, Popular, Mercedes). Mamy wysianą Kanę. Będziemy wysiewać Chrobrego i Monolita.

Wybacz jeśli nasze plantacje, których zdjęcia będziemy wstawiać będą Cię "kuły w oczy". Są osoby, które na pewno będą zainteresowane.

Natomiast post - reklama - oferta, do której się odnosisz - również dla wielu ma znaczenie. Dziś mieliśmy sporo zamówień od osób pytających czy nasiona na pewno będą u nich jutro. I będą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie odpisywać komentarze nie związane z danym tematem ale akurat piszesz w miarę "kulturalnie" więc odpowiadam...

Nie wciskamy tutaj nic swojego - jeśli chodzi o rzepak to chyba nie powiesz, że nasze odmiany są złe?

Zauważ, że mamy tylko Rapoola i HR Strzelce, z HR tylko 3 odmiany w ogólnej ofercie - odmiany których jesteśmy pewni. Uważam to za pewien plus.

Zauważ również, że nasze konto firmowe wstawia głównie oferty, natomiast ja odpowiadam na różne kwestie, przy okazji informując, że akurat to można kupić u nas. Nie piszę przy pytaniu o jakąś inną odmianę, że to szajs etc. Jeśli nie znam jej to się nie wypowiadam. Jeśli coś piszę to zazwyczaj z praktyki... u siebie lub u Klientów. Bardzo mało "gotowca".

Kolejnym plusem jest to, że w/w odmiany wysiewamy u siebie. Jutro np siejemy 8 ha - 4 odmiany Rapool (Marathon, Atora, Popular, Mercedes). Mamy wysianą Kanę. Będziemy wysiewać Chrobrego i Monolita.

Wybacz jeśli nasze plantacje, których zdjęcia będziemy wstawiać będą Cię "kuły w oczy". Są osoby, które na pewno będą zainteresowane.

Natomiast post - reklama - oferta, do której się odnosisz - również dla wielu ma znaczenie. Dziś mieliśmy sporo zamówień od osób pytających czy nasiona na pewno będą u nich jutro. I będą.

Pozdrawiam.

Armand skończ z ta reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

panowie poratujcje, przy wysokiej i sredniej zasobnosci w pk mozna zrezygnowac z nawozenia przedsiewnego?   bo szukam oszczednosci , zawsze szlo npk a teraz mysle o sporym ograniczeniu w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Armand skończ z ta reklamą

 

Waldemarze, proszę - skończ z komentowaniem / czytaniem etc. naszej oferty. Na prawdę nie wiem co Cię tak pobudza, że musisz to robić ale postaraj się odpuścić i zająć się czymkolwiek z milionów przyjemniejszych kwestii, a na tym forum merytorycznych. Pozdrawiam.

 

panowie poratujcje, przy wysokiej i sredniej zasobnosci w pk mozna zrezygnowac z nawozenia przedsiewnego?   bo szukam oszczednosci , zawsze szlo npk a teraz mysle o sporym ograniczeniu w tym roku.

 

Można wszystko ale każde "uproszczenie" odbije się na plonie w dół. Jeśli rzeczywiście wysokie zasobności to daj chociaż fosfor przedsiewnie, a potas uzupełnisz wiosną jak rzepak dobrze przezimuje... aczkolwiek pobranie potasu też jest spore jesienią. U nas przy wysokich zasobnościach w potas częściowo dajemy tylko fosfor w postaci fosforanu amonu MAP. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pragnę tylko przypomnieć że forum jest miejscem wymiany poglądów, a nie tablicą ogłoszeń i reklam...


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj