witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    152

10 stopni musi być aby odżywka dobrze działała. Jeśli rzepak jest słaby to tylko saletrą, natomiast gdy liście są dość pokaźne wtedy jechać mocznikiem dolistnie. Ja zastosowałem saletrę i jeszcze pójdzie mocznik dolistnie. Wkońcu zaczęło trochę padać może coś wyda w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

nie dawaj, saletra uwodni komórki i jak przyjdzie przymrozek to je porozsadza.

tak jak proponuje Losktos daj mocznik dolistnie - dużo lepsze rozwiązanie

 

 

ok, tak zrobię, dodam do tego siarczan i bor.

 

Dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek    0

Trochę zachorował- sucha zgnilizna kapustnych.

 

hmm. może i tak. Tylko nie powinno być widać zarodników na tych poschniętych plamach? A nic tam nie ma. No i druga kwestia to, ze materiał siewny kwalifikowany, zaprawiony i brak monokultury :/

Nic dziś idzie grzybówka i pełny pakiet odzywek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam panowie zauważyłem u siebie w rzepaku że pojawiła się biała larwa i nie wiem jakim środkiem zwalczyć tego szkodnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmietka Kapuściana, bardzo trudna w zwalczaniu.

 

Trochę się ociepliło, sporo rolników skraca rzepak. Nie zapominajcie o mikro, szczególnie borze i molibdenie (elvita rzepak). Szkodniki od nowa się pojawiają. Tylko żeby nikomu nie przyszło do głowy mieszanie boru z chloropyryfosem. Bor podnosi pH wody do ok 8, w takim pH chloropyryfos jest niestabilny.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

no problem ze śmietką masakryczny, ale głownie na plantacjach w bardzo dobrej kondycji, gdzie rzepak wyrośnięty. Ja pryskam teraz odpowiednikiem Bi Nowy + perytroid  bo temperatura nie rozpieszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

witam,

 

część rzepaku (tą lepszą) opryskałem galera 0,3 + metazanex 1,5 ale na części rzepak nie nadaje się do pryskania bo jest za mały.... czy mogę wiosną go opryskać tą mieszaniną?? czy lepiej teraz ?? ale nie wiem czy go nie przypali w niektórych miejscach ma tylko 2 liście...chyba lepiej poczekać do wiosny i już go nie mordować ?? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam proźbe mógł byś napisać jakie to konkretnie opryski stosowałeś?


no problem ze śmietką masakryczny, ale głownie na plantacjach w bardzo dobrej kondycji, gdzie rzepak wyrośnięty. Ja pryskam teraz odpowiednikiem Bi Nowy + perytroid  bo temperatura nie rozpieszcza 

mam proźbe mógł byś napisać jakie środki stosowałeś mam ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dawałem Markiza  400 EC i Scherpe zwykły perytroid, jak zadziała zobaczymy. A czym zwalczyć koledzy krzywoszyja polnego, mam tego dziadostwa na polu od groma, a pryskane było wcześniej 0,25 l/ha Navigator + 0,21l/ha Naspar + 1,8 l/ha Butisan Star , wszystko padło tylko właśnie krzywoszyj i mlecz polny zostawiło

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam,u was ktos stosuje zruszanie korzeni rzepaku jakimis opielaczami?  w mojej okolicy jeden gosc posial rzepak w rzedach okolo 30 cm, siewnikiem do burakow z nawozeniem przy siewie, a potem jechal jakims opielaczem w tych rzedach i zruszal korzenie

spotkaliscie sie z czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

A do jakiej fazy można mu zapodać 15 kg mocznika i pytanie jakie % stężenie magnezu i boru ?

 

ja tam dawałem 20 kg mocznika 10kg siarczynu magnezu i 2 l boru na ha pryskam po 300 litrów rzepak faza 6 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam,u was ktos stosuje zruszanie korzeni rzepaku jakimis opielaczami?  w mojej okolicy jeden gosc posial rzepak w rzedach okolo 30 cm, siewnikiem do burakow z nawozeniem przy siewie, a potem jechal jakims opielaczem w tych rzedach i zruszal korzenie

spotkaliscie sie z czyms takim?

Metoda z poprzedniego wieku, czyli okrywanie szyjki korzeniowej glebą żeby lepiej zimowała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a co sadzicie o siewie rzepaku siewnikiem do burakow z jednoczesna alikacja nawozu, ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

pabloooo ja również mam problem z krzywoszyjem polnym. W firmie Osadkowski poradzono mi Navigator w dawce 0,3l była to faza liścieni. Minęło 2 tyg. i nic.Szkoda było kasy-teraz ma 3-4 liście.Zaraz po siewie opryskane było metazanexem+chlomazon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w firmie osadkowski nie wiedzieli co poradzić tam sami profesorowie od uprawy przecież 

na ten chwast tylko chlomazon  i petoksamid doglebówka 

a navigator tego nie ruszy za chiny 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Profesorowie? I dziwnym  zbiegiem okoliczności zalety ich programu ochrony pszenicy były bliźniaczo podobne do moich zdań które napisałem na forum rok wcześniej :D Ale co tam, może zbieg okoliczności.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to był oczywiście sarkazm ale oni tam za takich się uważają 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

normalne to , że po mrozie gdzieś -7 rzepak się jakoś skurczył i liście się położyły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj