witek

Rzepak

Polecane posty

BENNY82    242

Witam  mam pewien problem posiałem rzepak po łubinie i teraz patrze ze samosiawy łubinu wychodzą razem z rzepakiem  ,co można z tym zrobić, wiem ze przez zimę to zginie ale teraz co można z tym zrobić, jakiś oprysk ?

 

nic nie rób nie zaszkodzą a pomogą zima je wykonczy a póki co to niech rosnie sobie martw sie innym zielskiem które nie rzuca sie w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Czy orientuje się ktoś jak się sprawdzi Monolit przy opóźnionym siewie na lubelszczyźnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Rozumiem przed siewnie ok..a po zimie co proponujecie do rzepaku i kiedy.

 

Ja daje RSM 28% 2-3 razy.

Pierwsza dawka najlepiej jak najwczesniej (jak juz nie bedzie mrozów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas zasialismy rzepak pozniej od naszych kilku sasiadow i do tego my sialismy w swierza orke i na to wal campbela i siew oni zaorali wczesniej na to deszcz popadal a my dopeiro oralismy po tym deszczu to oni juz siali i u nich powschodzil rzepak a u nas bardzo kiepsko prawie wcale czy to byla wina ze w swierza orke sialismy czy to ze ziemia wilgotna deszczem poszla na dno a siew poszedl w ziemie sucha wywalona spod plugu ? bo siali od nas 2 dni wczesniej to niewielka roznica a sialismy tydzien temu czy jeszcze powschodzi rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

z moich obserwacji kto sial za plugiem ma ładne wschody, lepsze niż ja gdzie posialem tydzień później a zaczęło 'popadywac' dzień po moim zasianiu 02.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W mojej okolicy wszyscy siali pod koniec sierpnia w praktycznie suchą glebę i czekali na deszcz. Ja zaorałem i nie siałem czekając na większe opady. W końcu siew zrobiłem 4 września tuż przed prognozowanymi większymi opadami. Siałem jak najpłycej się dało w pył a deszcz zaczął padać 4 godziny po skończeniu siewu. O dziwo wschody mam bardzo ładne, praktycznie idealne, czego nie można powiedzieć o tych co siali wcześniej choć u nich też nie ma teagedii. Tylko jak na razie dość słabo rośnie coś rzepaczek. Dalej brak wody i temperatura z wiatrem dokucza. Wczoraj było 32 stopnie.... Na szczęście od jutra prognozują ochłodzenie i spore opady deszczu. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

susza jak diabli  rzepak kiepski pod pszenicę nie da rady robić ogólnie straszna bieda


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U mnie w pow Jasielskim wczoraj minęło 3 tyg jak rzepak został posiany ale zero deszczu powschodził miejscami po kilka szt. na m2 do tego strasznie mu pchełka dokucza patrzyłem jak znalazłem nasionko to niby bez suchego kiełka więc może coś zejdzie, tak czy siak teraz chyba ostatnia szansa, że po tych deszczach coś jeszcze powschodzi.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A u mnie wschody aż za dobre bo sporo samosiewów rzepaku powschodziło..., zawsze wcześniej orze aby je zniszczyć agregatem ale była pustynia więc nie powschodziły wcześniej tylko razem z tymi sianymi. Ogólnie szału z deszczem nie ma ale co jakiś czas troszkę pada i ładnie wszystko wschodzi. Nie wiem czemu tyle samosiewów zawsze gruberuje, a mimo to masa ich wschodzi po kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

susza jak diabli  rzepak kiepski pod pszenicę nie da rady robić ogólnie straszna bieda

 

potwierdzam, u nas to samo, jutro planuję jęczmień zasiać, prognozy mówiły o deszczu sobotnim i niedzielnym a dziś już opady przesunięte aż na wtorek :/ rzepak biedny że aż żal patrzeć, popełniłem błąd miałem zasiać zaraz po orce a ja głupi czekałem na deszcz (prognozowany) a przyszło dosłownie 0,5l/m2, makabra nawet ten rzepak co powschodził ledwie zipie, cały czas czekam na deszcz po siewie miało padac nie popadało w tym tyg. tez nie to kiedy do licha.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

prognozy im się w ogóle nie sprawdzają, w TV trąbili że końcem tygodnia sobota niedziela deszcz w całym kraju i to spory, no fakt był dziś deszcz przyszło dosłownie parę kropel o 17. Wszystkie chmury przeleciały i ani kropli nie uroniły jak wczoraj tak dziś.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie czyli w lubelskim wczoraj i dziś naprawdę solidnie popadało. Razem z poprzednim deszczem sprzed 2 tygodni można powiedzieć, że o suszy przynajmniej chwilowo zapominamy....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wiem właśnie że są takie rejony kraju gdzie pada ładnie ale są też takie gdzie o deszczu ani śladu, niestety.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Rzepak zasiany 28.08 , gdzie lepsza ziemia wschodzi ładnie gdzie piasek bida straszna. Niby coś popadalo przedwczoraj i wczoraj ale nadal słabiutko w niektórych miejscach praktycznie nic. 

 

Jest szansa że jeszcze powychodzi jak sądzicie ? Czy po takim czasie to już nie ma szans ?:(

Odmiana to Adriana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja swojemu na niektórych działkach daję jeszcze tydzień jak nie wyleźie a oceniam szansę na bardzo małe  leci pszenica choć w taką suszę to i pszenica słabo to widzę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas pada i wogole slaby rzepak ale narazie sie go zostawi za duze koszty poszly tylko czesc do likwidacji niewiem u niektorych ladie powschodzil cyz to ma znaczenie ze maszyny nowoczesne to uprawialy u nas siewnik poznaniak 6 niebieski siane to keispko a u sasiada uslugowo sial agregatem z siewnikiem nowoczesnym to pieknei powschodzilo tylk osasiad swoim rzepakiem i grubo sial czyli wniosek ze trzeba grubo siac tak na susze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pewnie że ma to wpływ na wyniki siewu porównaj horscha i poznaniaka w tym roku wygrał ten kto np wałował przed czy po siewie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas orane bylo i zaraz walowane tylko ze male waly posiewne te pierscieniowe moze za lekkie sa bo to do c330 bylo i na drugi dzien siew byl juz i moze dlatego ze zagleboko poszlo a jak inaczej mozna zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

rzepak siany 02.09, ma 4liscie zakupiłem Graminis 05 ec
Bultisan star 416 SC, jakie dawki dać aby mu nie zaszkodzić a skutecznie zniszczyć chwasty i samosiewy pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekpost-21410-0-45964700-1444247808_thumb.jpgpost-21410-0-06900500-1444247853_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

według mnie kiła. Przy galasówku wewnątrz guzów będą larwy.. Rozetnij kilka i sprawdź


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj