witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik1986    36

podaj jak wygląda pole  jakie warunki panują podaj masę tysiąca nasion i siłę kiełkowania to Ci powiem czy 2.1 kg wystarczy

pole 3 klasa 1,5mln ważyło 7kg  siła kiełkowania 98,8% gęstość 4,6g tylko tyle pisze francja 5/2015

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pole 3 klasa 1,5mln ważyło 7kg  siła kiełkowania 98,8% gęstość 4,6g tylko tyle pisze francja 5/2015

 

kolego możesz siać 2.1 kg/ha wyjdzie Ci jakieś 45 roślin na metrze co na hybrydę to i tak sporo ale warunki ciężkie to może być ja też sieję około 45 sztuk na metrze  F1


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Siałem 37 sztuk siewnikiem punktowy, i wyszło dokładnie 1 kg/ha. MIeszane 3 odmiany, Rohan, amazon i Alwaro.

Siewnik na pewno nie oszukał, bo w tamtym roku  szerloka wysiał 27 sztuk/ha, a w  kg wyszło 0,45 kg/ha.

Więc  z tymi sztukami że niby 1,5 miliona to jest pic na wodę fotomontaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

kolego możesz siać 2.1 kg/ha wyjdzie Ci jakieś 45 roślin na metrze co na hybrydę to i tak sporo ale warunki ciężkie to może być ja też sieję około 45 sztuk na metrze  F1

 

a ja nie wiem czy to hybryda. nie znam się 1 raz sieje rzepak dk exquisite jakiś mieszaniec 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

exquisite to bardzo dobra odmiana wystarczy jej wiosną 25'-30 roślin aby wydac plon ok 5 ton pod warunkiem że ma dobrą glebę i jest prawidłowo prowadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

w paczce jest 1,5 mln kiełkujących nasion więc ogólnie może być sporo ponad te 1,5 mln , jeśli ktoś liczy obsadę o w schodach a w ostatnich latach siał na tym polu rzepak to zawsze też będzie miał samosiewy zwiększające obsade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

pierwszy rzepak u mnie, pole dobrze uprawiane. poprzednio była pszenica ozima bardzo ładnie sypnęła słoma zebrana. pod pług superfosfat wzbogacony + sól potasowa - orka - agregat uprawowy talerzowy z wałem packera i siew trochę wilgoci było ale deszcz na gwałt potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Czy ktos ma juz wschody rzepaku? Ja tydzien temu posialem w jeden dzien orka uprawa i siew to ziarno lezy w tym prochu i nic sie nie dzieje a ziemia goraca od tych upalow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem sobie siew rzepaku ze względu na to co się dzieje na polu, ale sprawdzałem u sąsiada to rzepak i nawóz leżą piąty dzień w popiole. Kiełków nie widać, nawóz też nie rozpuszcza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a ja to mam inny problem... w dniu w którym posiałem rzepak przyszłą ulewa i wygląda na to, że zrobiła się skorupa i rzepak nie da radę wzejść wychodzi jedynie w spękaniach w ziemi. Na polach później sianych już widać rządki. Co z tym można teraz zrobić? Mam 3m wał z płaskowników, brony to raczej odpadają. Jest tego tylko 1,5ha ale raczej przesiewać to juz bym nie chciał bo nawet nasion na tyle nie kupie. Na chwasty opryskane zaraz za siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

U nas po 3-4 dniach było 20% na wierzchu, dziś już prawie wszystek jest na wierzchu (10 dni od zasiania).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a gdybym jednak chciał przesiać to czym pole przelecieć, gruberem, agregatem po commandzie i metazanexie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mam problem z uprawą pola i musiał bym zasiać rzepak na stasowisku po rzepaku.... Jak to się odbiję na plonie jesli będzie drugi raz rzepak posiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@grego po metaz+command musisz porządnie ziemię przerobić. Ja w zeszłym roku jedynie skróciłem pole rzepaku o jakieś 7 metrów bo coś go zeżarło, i po samym agregacie pszenżyto w ogóle nie wschodziło. Ten pasek uwrocia jeździłem więc z 3-4 razy a to agregatem a to kultywatorem(w zależności co miałem przypięte) i wysiałem tam na te może 2 ary chyba z 30 kilo pszenżyta ręcznie i było wielkie byle co na tym pasku(tylko tyle urosło pszenżyto że chwastów nie puściło, ale i tak za rzadkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no jeśli zboże miało by być siane to piszą aby na 20 cm przeorać ale co w przypadku rzepaku jeśli chciałbym go jeszcze raz tam posiać bo, aż tak późno jeszcze nie jest u nas to jeszcze sieją rzepaki i komuś pewno zostanie. Sam nie wiem co teraz zrobić czy próbować to wałować jak było siane 22-08-15 czy zasiać jeszcze raz, nigdy takiego przypadku nie miałem.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

W tamtym roku pryskaliśmy rzepak metz command i później przesiewaliśmy około 15 września bezpośrednio siewnikiem bez żadnego agregatu wcześniej i rzepak szedł bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzięki za informację, jutro może spadnie deszcz to ze 2-3 dni zaczekam jeszcze może zdoła po deszczu wyjść ale słabo to widzę bo ziemia aż spękana jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Potwierdzam tez przesiewalem po opryskaniu doglebowym. Zestaw uprawowo siewny i wszystko ok bez poprawek wiosna na chwasty. Przesiewaj jak najwcześniej u mnie strata w późny siewie ok 0.5 t/ha, siany 13.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Czy ktos ma juz wschody rzepaku? Ja tydzien temu posialem w jeden dzien orka uprawa i siew to ziarno lezy w tym prochu i nic sie nie dzieje a ziemia goraca od tych upalow

również tydzień temu siałem, rzepak wschodzi placowo w zależności od wilgotności gleby (IVb,V,VI) nie wróży to dobrze, siałem ok. 4 dni po orce bo liczyłem na deszcz który nie dotarł do dziś :(

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadek07    0

Będę prykał po wierzchu rzepak i w sklepie z opryskami doradzili mi 2 L butisanu i 200 gram nawigatora . Czy to dobra dawka , czy nie za dużo ? Rzepak posiany na ziemi piaszczystej 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj