witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

to nie jest tiuram tylko iprodion subst czynna używana głównie w sadach fungicyd

preperat nazywa się rovral aquaflo 500


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a czym myślicie zaprawiać?

tutaj niby pisane było że actara:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/376-rzepak/page-128

Myślałem wziąć prestige forte 370 bo jest tam imidiachlopyryd a że go idzie 315g/100kg nasion to musiałbym kupić 3 litry i się zastanawiam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ja jeszcze miałem zaprawę z starych zapasów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Rzepak zasiany i opryskany. zastanawiam się czy środek będzie działał. Strasznie sucho i deszczu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie wczoraj deszcz spadł więc ziemia wilgotna. Ale się zastanawiam jaki oprysk dać czy standardowo po siewie command+metazanex ale będzie dywanik fiołka. Jest jeszcze opcja z navigatorem ale nie wiem jak lepiej wypada kosztowo i jakościowo dać command po siewie i potem navigator czy poprostu metazanex + nawigator po siewie. Największy problem to przytulia, której jest masa, a ziemia raczej będzie średnio uprawiona bo grud trochę będzie. Warto tego fiołka zwalczac w rzepaku czy dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a ten navigator skuteczny jest na przytulie? Command niby skuteczny ale czasem mi puszcza przytulii zależy na jakim kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

ja ustawiam agregat tak zeby tylko porównał a docisk redlic do zera, pracują jedynie własnym ciezarem czyli najpłycej jak sie da. Dwa lata temu miałem takie sucho i dałem troche głebiej zeby złapało jakiejs wilgoci i nie przebił się, jak szukałem w ziemi to był pozwijany i nie dał rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nikt navigatora nie stosuje? A tak w ogóle to będzie on skuteczny jak da się go razem z Commandem zaraz po siewie bo jednak tego fiołka chciałbym jakoś zwalczyć bo pewno wyciągnie z ziemi trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

niestety nie ma co się łudzić że przy takiej wilgotności wzejdzie rzepak.Przerabiałem ten temat 2 lata temu.Siew w suchą ziemię a wschody dopiero po pierwszym deszczu po ponad tygodniu od siewu i to ograniczone ze względu na zbryloną ziemię.Można ryzykować uprawę i siew ,ale to na własne ryzyko i jedynie pogoda może zadecydować co będzie dalej.W suchą ziemie już nie wsieję rzepaku .Wolę poczekać na deszcz lub zasiać w ostateczności pszenice w monukulture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie zaprawiacie rzepak owadobójczo np nupridem jak tak to jaką techniką


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

pierwsze wschody i juz wygryzione w lisciu male kółeczko lub połówka połówki liscia zjedzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

podaj jak wygląda pole  jakie warunki panują podaj masę tysiąca nasion i siłę kiełkowania to Ci powiem czy 2.1 kg wystarczy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

50ml + 250ml wody na 3 jednostki

W betoniarce zaprawiasz czy w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

tak w betoniarce zaprawiam. tak robiłem w tamtym roku i nie miałem problemu ze szkodnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja jadę nupridem 40 ml na jednostkę plus 50 ml oleju i na koniec talk


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj