witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arion320    59

nasiona sa suche tylko sloma jest strasznie mokra... chyba troche za wczesnie byl opryskany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

wszystko możliwe


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

ja wczoraj ciąłem 8,2-8,9. 8t usypane 1,5m na posadzce przetrzyma? Nie zapleśnieje?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

ja miałem też ok 1,5m w stodole ok 70 ton rzepaku i jak jest suchy to leżał ok 7-10 dni i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

fajnie macie, u nas jeszcze nikt rzepaku nie ruszył (nawet desykowanego).

Może pod koniec miesiąca ruszy się.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja wczoraj kosiłem niedysykowany wilgotność wilgotność 9-10% dzisiaj już 7-8% plon w granicach 4,7t no i deszcz z gradem mnie wygonił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Rzepak ruszony. Wilgotność 5,9-10,5%, plon ok. 4t/ha. Słoma poniżej strąków całkiem zielona, za wyjątkiem przypalisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Koledzy czy sprawdzał ktoś czy zmienia się wilgotność rzepaku na pryzmie(klepisku) ?... badalem dzisiaj najwczesniejszy i  o 20 miał 12-13% chciałem jutro zacząć, bo pogoda strasznie gwałtowna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja wczoraj kosiłem niedysykowany wilgotność wilgotność 9-10% dzisiaj już 7-8% plon w granicach 4,7t no i deszcz z gradem mnie wygonił. 

 

4.7 to super plon u mnie na dln śląsku między 3,2-3,8t/hawilg5-7% taki plon w naszych rejonach mało kto osiągnął w tym roku woda przyszła za późno

@tomek90 szybciej glifosad działa, znaczy się pali roślinę, a nie zasusza jej stopniowo

 

to już wolę dikwat np dwa litry na ring i pozamiatane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas rzepak dk exstorm zcielismy bo nadawali te burze a mial wilgotnosci 11-12 % bo jeszcze zielonego sie trafialo sporo i lodygi zielone byly to sypnala z 4 i 5 klasy tam gorka ale wiekszosc 4 klasy a 5 jakis hektar ale jak glębiej sie przyorywalo to piasek sie pojawia to z ha sredni plon wyszedl 4100 to troszke malo mi sie wydaje jak widze jak u was sypaly rzepaki ale z tamtego pola i tak dobrze jest i wszystkei warunki dostal jakie tylko byly potrzebne to liczylem ze bedzie wiecej ale moze dlatego ze pole takei i na gorce wysuszylo go ktos mial dk exstorm w tym roku niech sie podzieli opinia i piszcie z plonem nazwe odmiany rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

część rzepaku wykoszona, wilgotność 6-8 %, plon nie za wesoły - ok. 3,5-3,7 t/ha. 2,5 ha najładniejszego rzepaku wymłócił grad, reszta czeka na pogodę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

uu to kiepsko ale hyba ubezpieczony rzepak a wilgotnosc taka mala miales to byl desekowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

desykowany i na szczęście ubezpieczony


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

 

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

dzisiaj zacząłem kosić plon 4,8-5t/ha odmiana fighter

 

Coś nie mogę napisać nic pod tym cytowanym. Aro1975 przy jakim nawożeniu taki plon? Mi wyszło z 1.53ha 5.640kg to około 3.7ha. Tylko jakieś 15 arów z tego pola było puste bo rzepak nie zszedł w tym miejscu. Przyczyna nie znana. Odmiany nie pamiętam dokładnie. Wilgotność 7.7 na skupie. Po obtrąceniach poszedł po 1400. (kontraktowany)

Bratu wyszło 3.1t/ha. Oczywiście ważone i szczere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatni kurs rzepaku odstawiłem, średnia z 6,5ha na IV-V klasie wyszła 4,15 t/ha przy średniej wilgotności 9,9%, średnia cena netto 1496 zł po potrąceniach za wilgotność. Odmiana Alabaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.

 

a jaka firma ubezpieczajaca ?

a i panowie piszecie takie niskie wilgotnosci to rozumiem ze reglonowaliscie rzepaki bo u  nas 11 - 12 % byl to niewiem czemu czy trzeba reglonowac czy jakis inny blad byl popelnony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj