witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arion320    59

ja przy kontrakcie 1300 tez bym wolal gradobicie..... :/ ale cena pewnie ostro poleci niedlugo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Kosił ktoś może rzepak bez stołu? Jakie mogą być straty , tzn ile procent zostanie na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

moze byc tyle ze taniej wyjdzie njac kombajn ze stolem a swoim jechac w zboze do sasiada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Problem w tym że w okolicy nie ma kombajnu ze stolem .ci co mieli już skosili i pozdejmowali.Może byc ,ale jakie straty będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak masz mały heder i kosy bocznej nie masz. Wedlug mnie tam są największe straty, a nie z powodu braku stolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Przy obsadzie 50-60sztuk to raczej jak zboże, ale jak ktoś sieje 30-40 sztuk to raczej co te 25cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

w jakim rozstawie najlepiej wysiewać rzepak ?

Zależy od intensyfikacji produkcji ale rzepak woli rzadszy rozstaw bo wtedy ma więcej pędów i większa liczbę łuszczyn na roślinie i przy zachowaniu optymalnego nawożenia i dobrej ochrony plon wzrasta. 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ja przy kontrakcie 1300 tez bym wolal gradobicie..... :/ ale cena pewnie ostro poleci niedlugo..

rzepak idzie codziennie do góry bo w Niemczech nie obrodził

wczoraj był 1520 netto

dziś jest 1550 netto

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zbieracie już nie desykowane plantacje? Bo u mnie save bez desykacji może za tydzień będzie się nadawało do zbioru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jeszcze nie. Mój jeszcze na pól zielony i myślę że jak będzie tak dalej grzało to gdzieś pod koniec lipca dopiero wyjdzie do koszenia.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

jakie u was są parametry skupu rzepaku ,mnie przy przytulii 1,5%+porośnięty rzepak 1,2%+połówki razem 3,9% zjechali z 1500 netto na 1392 netto to jest przecież aż 7%, coś mi tu nie gra.Firma leci w kulki czy rzeczywiście są takie potrącenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

zanieczyszczenia i polówki i jaka była wilgotność?? to z cen zjechali fakt że im się to pewnie opłacało....

 

co do koszenia bez przystawki rok temu kosił u mnie bizonem bez stołu to mało na polu leżało fakt że mogło się tylko tak udać. rzepak był pryskany na sklejanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Z stołem jak się kosi to zielono, a co dopiero bez.

 

 

jakie u was są parametry skupu rzepaku ,mnie przy przytulii 1,5%+porośnięty rzepak 1,2%+połówki razem 3,9% zjechali z 1500 netto na 1392 netto to jest przecież aż 7%, coś mi tu nie gra.Firma leci w kulki czy rzeczywiście są takie potrącenia?

 

Przy przytuli czasami wogóle nie biorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

przed chwila zjechalismy z pola. 10-12% wilgoci. czekamy do soboty. trzeba bylo jednak dodac siarczanu do glifosatu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@tomek90 szybciej glifosad działa, znaczy się pali roślinę, a nie zasusza jej stopniowo


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wcześniej było pisane coś o tym, że nie ma sensu w dosuszaniu dodawać siarczanu. Jak pali to trzeba jechać jak z reglone (czyli późno) które działa chyba tak samo.

Dosuszanie łanu pszenicy w tamtym roku 2l glifosatu na 80l wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Ale i tak okres karencji jest podobny, a stopniowe zasuszanie powoduje spadek wody w łodydze co też ma swoje odbicie na wilgotność plonu. 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj