witek

Rzepak

Polecane posty

warchest    253

nieno z 20 roslin to powinno byc a co do tego co ma 2000 tys ha to te 100 tys kary dla niego to jest smieszne nawet nie poczul to tak jak dla nas by bylo ze 100 zł

a to jak siac taki rzepak jak gadalem z jednym to mowi ze 1,8 sial to w koncu jak takie mieszance siac by bylo dorbze czy po orce walowac pole bo po siewie walowac nie zabardzo bo skorupa moze sie zrobic i wtedy nie powschodzi bylo tak jednego roku ale z populacyjna

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na 1,5 mln gospodarstw znasz tylko jeden przypadek? Jestem pod wrażeniem.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to na zime go jakos zasilac jeszcze na jesieni a i pewnie nie warto caryxem go pryskac bo nie ma co skracac ? i jak kiedy siac mieszance by wschody byly ok bo tam gdzie kupowalem nie kazala siac za gesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Znam jeden przypadek z mojej wioski, czyli na 10 gospodarsw jeden. Poza tym jak Ci pisałem żona mówi, że bardzo często nakłdają sankcje za taki proceder... Jak to z sankcjami bywa mały zapłaci 500zł a duży 50000zł...

Warchest jak jest tylko za rzadki wg Ciebie to nie rób nic, jak jest za mały i nie ma wigoru to do końca września możesz go spokojnie azotem podgonić. Wierzcie mi poczuł  te 100 tys kary. Zresztą wiosną tego roku sprzedał całe gospodarstwo...

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

azotem opryskac ale to do konca wrzesnia ? pod korzen dostal po 150 kg soli i fosforanu oraz na rzycho kredy nawozowej co szybko dziala po 300 kg wedlug zalecen a ziemia nie kwasna tylko w dobrej kulturze a zasilic azotem to tylko do konca wrzesnia to mozna prysnac mocznikiem z siarczanem magnezu czy czym innym ?i jakie proporcje dac najlepeij bo za bardzo ine mozna rzepaku zeby urrosl bo zeby nie wymarzl i czy koniecznie trzeba caryxem go skracac czy tez nie trzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bi 58 ani jego zamiennik czyli Danadim nie mają rejestracji w rzepaku. Także zastanówcie się co robicie, zwłaszcza ty milanreal ze względu na swoje wykształcenie nie powinieneś aprobować stosowania tych srodków w rzepaku bo jest to po prostu łamanie prawa....

No, przez kretyńskie decyzje dziś w niektórych uprawach żaden środek nie ma rejestracji i co z tego powodu mamy zrezygnować z uprawy?

A w rzepaku co kilka dni lecieć z deltametryną bo jakiś robak się pojawi?

Mówię o tym co można stosować, co jest skuteczne i jest selektywne dla roślin. Bo pod względem bezpieczeństwa dla środowiska to UE robi zupełnie na odwrót.

  • Like 2

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

panowie a powiem tak zasialismy rzepak mieszancowy dk extorm mialo sie go wysiac 2,2 kg na ha ale wyszlo 2,1 kg i teraz takie pytanie slabo powschodzil siany byl 21 sierpnia u nas taki jest termin siewu sasiedzi posiali zwykle rzepaki liniowe po 4 5 kg i maja piekne rzepaki a u nas taki drogi i jakos taki slaby a nawozy wszystko poszlo czy to tak musi byc taki mieszaniec bo po raz pierwszy mieszaniec jest u nas siany

Caryx koniecznie jesienią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Caryx koniecznie jesienią 

 

tzn kiedy go dac w jakiej fazie i czy wczesniej jakas odzywka dawac go ? i ten caryx to w pazdzierniku czy keidy a jak slaby i maly rzepak to tym bardfziej czy raczej nie bo on na co wplywa na skracanie co nie to jak maly to hyba nie czy zle to rozumuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Co myślicie o tym żeby zamiast na wiosnę  dać po 100 kg soli na ha,  to rozsiać ją np w pażdzierniku czy jak pogoda pozwoli w listopadzie. Nie zostanie ona wtedy lepiej wykorzystana przez rzepak i czy nie poparzy czsami liści rzepaku jak będzie  jakaś drobna rosa a  rzepak ładnie zakryje ziemię tak że nawóz pozostanie na liściach w jakiejś części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak slabo wyglada rzepak to tez trzeba skracac ? co byloby tansze od caryxu i to samym tym opryskeim sie pryska czy jeszcze jakies insekcydy wystepuja czy cos takiego bo juz pryskalismy raz od pchelki i innych cyperkilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Panowie posiałem rzepak między 15-20 sierpnia najpierw było sucho potem przyszły gwałtowne deszcze na lżejszej ziemi rzepak powschodził idealnie na glinie niestety ale zrobiła się skorupa. Jest jeszcze szansa na to że będzie coś z tego rzepaku? Czy jż plantacje spisać na straty oczywiście mówie o tych sianych na glinie ?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam.na moim Rzepaku zauważyłem ponagryzane liście,co to może być za szkodnik? szukałem ale nigdzie go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co polecicie do ochrony grzybowej w odmianach półkarłowych, które nie wymagają skracania?

To co w odmianach tradycyjnych, tyle że tu masz uniwersalny termin stosowania, nawet jak się spóźnisz to efekt i tak będzie db.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.na moim Rzepaku zauważyłem ponagryzane liście,co to może być za szkodnik? szukałem ale nigdzie go nie ma.

Z uwagi że nigdzie go nie ma, głównym podejrzanym jest - zając szarak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

a jak slabo wyglada rzepak to tez trzeba skracac ? co byloby tansze od caryxu i to samym tym opryskeim sie pryska czy jeszcze jakies insekcydy wystepuja czy cos takiego bo juz pryskalismy raz od pchelki i innych cyperkilem

Tańszy będzie toprex lub jakiś tebukonazol, można pryskać razem na robactwo plus jakieś odżywki jak mówisz że słabo wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Z uwagi że nigdzie go nie ma, głównym podejrzanym jest - zając szarak.

 

Zając raczej nie robiłby takich małych nadgryzien na środku liścia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Z tego co się orientuje to ślimak nie gryzie od środka tylko od boków :) Ale mogę się mylić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ślimak zjada od razu jak rzepak z ziemi wychodzi. Dzisiaj u nas przesiewają po ślimakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak pryskane od owadow bylo to jeszcze na jeseni jakies inne insekty wystepuja jeszcze ze trzeba jeszcze raz pryskac czy nie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Pisałem Ci już raz żebyś pisał po polsku stosując interpunkcję i polską składnię. Piszesz bez ładu i składu w każdym swoim poście. Na AF pojawia się masa pytań więc jezeli piszesz posta niezrozumiałego to nikt nie będzie się trudził, żeby go rozszyfrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U Nas plagą są ślimaki ale te duże pomarańczowe samosiewy po rzepaku z tego roku to ślimaki golą go na całego. Jeszcze do nowego na szczęście się  nie dobrały...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ten rok można spisać na straty.. To, że plony dobre to teraz straszne.. Ceny od polowy sierpnia śmiech a sali, rzepaki drugi raz siać, bo ślimaki i zlane deszczem... Rolnik u nas miał zasiane 120ha.. jak zasiał ost 2 ha pola, musiał od razu po tygodniu czasu od nowa pierwsze 30 orać i siać na nowo.. Zgroza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj