witek

Rzepak

Polecane posty

warchest    253

a w jakiej fazie on wystepuje jak rzepak ile ma lisci i jak go zobaczyc bo u mnie ma juz 4 liscie rzepak to teraz wystepuje czy keidy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo22    0

Witam. Panowie u mnie rzepak słabo wschodzi ! Na jednym polu połowa po wschodziła a na drugim tylko miejscami powschodził. Czy on jeszcze powschodzi czy już  nie? Dodam że siałem już ponad 2 tygodzie temu a kilka dni po siewie była susza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

U mnie jest podobnie... Z tego co widać dużo osób narzeka na tegoroczne wschody... Zima wszystko zweryfikuje czy obsada się utrzyma. Bo teraz to już nie ma sensu przesiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

Można, tylko pamiętaj żeby pryskać bez włączonych świateł, to już takie łatwe chyba nie jest ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No tak zobaczą światła to uciekną , Normalne. :D

Pytam czy Bi 58 ma jakiekolwiek działanie ślimakobójcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a cyperkil na rzepak mi sprzedano niby na pchelke ale czy na inne tez podziala np na slimaki i jak sprawdzic czy sa te slimaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Bi 58 ani jego zamiennik czyli Danadim nie mają rejestracji w rzepaku. Także zastanówcie się co robicie, zwłaszcza ty milanreal ze względu na swoje wykształcenie nie powinieneś aprobować stosowania tych srodków w rzepaku bo jest to po prostu łamanie prawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

 

Powiedz jak przeziomował tak pozno siany,  czy przyspieszales go czyms na jesieni, jak polonowanie? Sam przesiewam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

 

 

Może spytamy w PIORiN???

 

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No widzicie a inne środki z tej samej grupy chemicznej mają??? co do póżnego siania rzepaku ja w tamtym roku siałem 22-23.08 i dosiewałem 2.09. mimo ciepłej jesieni słabo rósł plon to 3.9t/ha a ten z sierpnia 4,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ale ja juz ślimakom mówiłem ze nie mają prawa jeść mojego rzepaku ale chamy wypieły sie na mnie i żrą dalej ;[ . Tak ze skoro nikt nawet slimaki nie przestrzegają moich praw to dalczego ja mam przestrzegać prawa  PIORINu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Ale ja właśnie chodzę z kubełkiem po polu i zbieram ślimaki razem z pchełką. Może masz przepis na marynatę do ślimaków bo w PIORINie nie chcieli się podzielić.
  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ale za to bardzo chętnie nakładają kary za stosowanie środów nie zgodnie z etykietą lub nie wykazywanie zabiegów.... Ludzie się naczytają w internecie jak to można w rzepaku Bi stosować, jak można zakombinować i nie wykazać tego zabiegu a potem jest płacz i tłumaczenie, że przecież wszyscy tak robią... To jak z jazdą po pijaku, uda się kilka razy ale jak spowodujesz wypadek to jesteś pozamiatany...  Ludzie, żyją mitami, dziasiaj od tego wielkiego Bi 58 czy Danadimu to nawet mszyce i skrzypionki nie chcą z pszenicy spaść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A znasz taki przykład jak PIORIN dowalił karę czy też się naczytałeś w internecie jak to będą surowo karać?

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a powiem tak zasialismy rzepak mieszancowy dk extorm mialo sie go wysiac 2,2 kg na ha ale wyszlo 2,1 kg i teraz takie pytanie slabo powschodzil siany byl 21 sierpnia u nas taki jest termin siewu sasiedzi posiali zwykle rzepaki liniowe po 4 5 kg i maja piekne rzepaki a u nas taki drogi i jakos taki slaby a nawozy wszystko poszlo czy to tak musi byc taki mieszaniec bo po raz pierwszy mieszaniec jest u nas siany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Już nic na to nie poradzisz. Czepiaj pług i pod pszenicę szykuj pole.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Jaka obsada ci wyszła ?? na pług masz jeszcze czas . Jak będzie obsada min 25szt to ja bym zostawił , jak będzie długa jesien i dobrze przezimuje to będzie ok ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Widzisz Krassus tak się składa, że znam. Można powiedzieć, że na polu w mojej wiosce pewien obszarowiec [2000ha] potrół pszczoły. Udowodnili mu, że zastosował środek nie dopuszczony do stosowania w Polsce, którego oczywiście nie wykazał, sprawa ciągneła się dwa lata, razem z odszkodowaniami dla pszczelarzy gość zapłacił ponad 100tys złotych... Moja żona pracuje w ARiMR i jak mówi za stosowanie środków niezgodnie z etykietą bardzo często lecą punkciki i co zatym idzie sankcje

Warchest jak masz ponad  20 roślin na metrze kwadratowym to będzie dobrze, jak mniej to trzeba się zastanowić nad sensem trzymania tego rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj