witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

A ja mam do was pytanie odnośnie terminu siewu. Mieszkam w południowej polsce i jest tak mokro że nawet na nogach nie da sie iść po polu, do kiedy można siać rzepak??? Bo czy tym tygodniu zasieję to wątpię... :( a tu już wrzesień w poniedziałek :(

Teoretycznie każdy dzień opóźnienia siewu to plon niższy o 50kg. Ale czasem mamy taka jesień jak rok temu i wtedy chyba siew nawet w granicach 10 września nie zaszkodził.

 

U jednych sucho, u drugich mokro. U mnie tak mokro jak obecnie to jest chyba w czasie roztopów wczesnowiosennych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie leje, ale póki co na polu nie ma tragedii. Jak pogoda nie pokrzyżuje planów to jutro zaczynam orać po rzepak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie wyszło na ha 1,3 kg ;p troche mało obsada powinna być włascie te 32 rosliny plus samosiewy czyli powinno byc ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

W tym roku pierwszy raz sialem rzepak swoim sprzętem i już zj***lem... A mianowicie nie spojrzałem że mam ustawiony docisk redlic i rzepak poszedł na ok 4cm... Zaczyna już wychodzić ale nie równo narazie... Wzejdzie wszystko czy będą problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no jak mówisz ze wychodzi to wzejdzie. Znajomy miał w tym roku podobną sytuację ale nic złego się nie działo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sieje mieszańca, Xenon. Jakieś 2-3 ha posieje liniówką bo mi została Adriana


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie, 3,5 ha posiałem a reszta jutro, po jutrze. Sąsiad posiał coś z Monsanto, nie pamiętam nazwy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

cześć populacyjnego i trochę Visbiego zasiałem 25.08 na reszcie leży mi słoma jak zbiorę w tym tyg. to zaryzykuję jeszcze siew w tym tyg. ale widzę że nie jestem sam.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie jesteś sam, u mnie bagno :( Ja zasiałem w piatek- sobote ale miejscami ledwo jechał, nie wiem czy była to dobra decyzja? Kiedyś zasiałem pszenżyto w błoto bo chciałem w terminie posiać to połowa nie wzeszła i licho się krzewiło a siane po 10 października było idealne.

Mój sąsiad dopiero dzisiaj bierze sie za orkę na suchszych kawałkach, te mokre pewnie dopiero końcem tygodnia bedzie orał.

A miało być tak pięknie, żniwa w lipcu i na wszystko czas... ;[

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

nie wiem czy uda mi się słomę zebrać do piątku jeśli tak to sobota orka uprawa siew oraz oprysk, nie wiem czy ryzykować z tym siewem we wrześniu, siany 25.08 już na wierzchu od poniedziałku jakby pogoda sprzyjała wschodom to za jakieś 7 dni też byłby na wierzchu.

 

to wszystko były ambitne plany, mnie również wszystko pogoda pokrzyżowała oby teraz te prognozy nie zawiodły.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

U mnie rzepakdopiero wychodzi ale pszenica juz ładnie wzeszłą.Mysle opryskac to 0,6-0,7l agilem,tylko kiedy mozna juz pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

kolega mds mówi o samosiewach w rzepaku! czytaj ze zrozumieniem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam wszystkich

wiem ze juz termin siwu rzepaku minął w lubelskim ale w praktyce wychodzi inaczej, wiec pytanie kiedy jest ostateczny racjonalny termin do posiania rzepaku, jezeli jest jeszcze sens to jakie dac nawozy na na opozniony siew, dorzucic wiecej azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robig    0

Witam Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów to mój pierwszy post na tym portalu więc jeśli coś zrobię nie tak to z góry przepraszam. Ale do rzeczy chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać rzepak, wszystko mam kupione czeka tylko na pole nie da rady wjechać, nie wiem co robić czy jest sens jeszcze się w to bawić. Jestem z południa woj. opolskiego. Doradźcie co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

SAM W UBIEGŁYM ROKU siałem mieszanca 08,ale to nie ten rejon,ty chłopie piszesz ze nie możesz wjechać,wiec kiedy wjedziesz!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat podobny do tego na Dolnym Śląsku czyli na tle kraju łagodny. W moich stronach w dalszym ciągu sieją rzepaki bo niedawno żniwa się skończyły. Na pewno będzie jakaś tam strata w plonie, ale jeżeli jesień będzie długa i ciepła to rzepak posiany w najbliższych dniach powinien oddać jeszcze przyzwoity plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robig    0

Jeżeli pogoda znowu się nie załamie to w poniedziałek myślę się z tym uporam u nas też niewiele widać jeszcze posianych rzepaków więc nie wiem czy ludzie dali sobie spokój w tym roku z siewem czy jak. Na południu opolskiego jeszcze bardzo dużo zbóż stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

witam wszystkich

wiem ze juz termin siwu rzepaku minął w lubelskim ale w praktyce wychodzi inaczej, wiec pytanie kiedy jest ostateczny racjonalny termin do posiania rzepaku, jezeli jest jeszcze sens to jakie dac nawozy na na opozniony siew, dorzucic wiecej azotu?

racjonalny termin to do 25 sierpnia, ewentualnie do końca sierpnia. Ale jeżeli jesień znowu się przeciagnie to jakbyś teraz posiał to prawdopodobnie też będzie ok. Nawożenie bez wymysłów. Po wschodach można ewentualnie podgonić go odżywkami


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

U nas jest tak sucho że rzepak siany 22 sierpnia wyszedł może z 20 procent, a kumpel posiał 28 i rzepak nie kiełkuje wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj