witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk3802    200

Mi wczoraj przywieźli Sherlocka 480zł brutto na 3ha.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja wczoraj kupiłem rzepak lochane na 4ha i nawóż w big bagach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy pod rzepak to dobrze by bylo dac przykladowo soli potasowej 1,5 metra i fosforan amonu tez 1,5 starczylo by a i magnez jakby chcial dokladac to w jakiej formie i kiedy dawac magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak magnez by chcial to wtedy jak bo kizeryt mozna tylko kizeryt kiedy dac czy na wiosne czy keidy ? ? i drugie pytanie po pszenzycie sie slabo zaoralo bo sloma byla pocieta i troche na wierzchu lezy to jakby bronami rozciagnac to nie powinno rzepakowi przeszkadzac? jakim plug musi miec odstep korpusu jeden od drugiego i wysokosc pod plugiem zeby dobrze sie oralo po slomie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no w tym roku z tą słomą to masakra, gruberem nie szło zrobić bo zabijało i przed orką bronami musiałem rozwlekać najgorzej tam gdzie położone.

Widzę że z nawożeniem różne szkoły są ja w tym roku chcę dać polifoske co prawda na składzie mają białoruską ale tylko kilkadziesiąt zł tańsza 1680zł za tone :blink: więc raczej dam polską. Tylko zastanawiam się którą 8 czy 6, w normalnym przypadku dałbym 6 bo niby odpowiedniejsza pod rzepak ale ja od wielu wielu lat tnę słomę i w badaniach wyszło mi, fosforu mam niski poziom, a średnio do wysoki potasu. Więc może kosztem potasu dać więcej fosforu i dać ze 300-350 Polifoskę 8? Z tego co czytałem to z przyoraną słomą 5t na ha otrzymujemy jakieś 60-100kg Potasu i jakieś 10kg fosforu więc potasu nie powinno brakować

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no jak slome tniesz od dawna to dobrze ci sie rozklada to mocznikiem pryskasz czy co a u nas to sie wyoruje sloma taka lekko zgnita to hyba dobrze w palcach sie rozklada ? bo tez czesto sie tnie slome co jakis rok sie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no w tym roku z tą słomą to masakra, gruberem nie szło zrobić bo zabijało i przed orką bronami musiałem rozwlekać najgorzej tam gdzie położone.

Widzę że z nawożeniem różne szkoły są ja w tym roku chcę dać polifoske co prawda na składzie mają białoruską ale tylko kilkadziesiąt zł tańsza 1680zł za tone :blink: więc raczej dam polską. Tylko zastanawiam się którą 8 czy 6, w normalnym przypadku dałbym 6 bo niby odpowiedniejsza pod rzepak ale ja od wielu wielu lat tnę słomę i w badaniach wyszło mi, fosforu mam niski poziom, a średnio do wysoki potasu. Więc może kosztem potasu dać więcej fosforu i dać ze 300-350 Polifoskę 8? Z tego co czytałem to z przyoraną słomą 5t na ha otrzymujemy jakieś 60-100kg Potasu i jakieś 10kg fosforu więc potasu nie powinno brakować

W takim wypadku powinieneś się zainteresować solą potasową i fosforanem amonu. Tyle że z tą solą to oszczędnie, lub wczesną wiosną dać ze 100kg soli i wystarczy. A fosforan w dawce 150% niż na polu ze średnia zasobnością.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu gdybym miał większy rozsiewacz, a 2 razy jeździć po orce to ciężka sprawa w moim wypadku o mieszaniu nie myślę raczej zresztą z big baga i tak nie da rady i chyba tą 8 wezmę może tylko dosypie superfosfat 100 kg na 500kg polifoski . Ja na słomę zawsze saletre dawałem ze 100kg, a tym roku na części pól pod rzepak dałem polidap 100kg pod grubera. Dałbym ten polidap na całość ale na składzie więcej nie mieli..., a szkoda bo bym ładnie zasilił fosforem bo i tak jeździłem z azotem po ściernisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Mam do Was pytanko. Czy dobrym stanowiskiem pod rzepak będzie działka, na której od x lat, były siane tylko zboża, w tym roku przenżyto ? Ziemia klasy 3b/4a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

jakie stosujecie środki po siewie rzepaku?? mi przywieźli już razem z nasionami środke RAPSAN 500SC oraz reactor 480 EC. miał ktoś do czynienia z tymi środkami, czy dobrze działają i są bezpieczne dla roślin?? dodam ze po raz pierwszy sieję rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

@Farmkeen

 

Moim zdaniem działka jak najbardziej ok pod rzepak

 

Ile nasion rzepaku jest w jednostce?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

też bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu gdybym miał większy rozsiewacz, a 2 razy jeździć po orce to ciężka sprawa w moim wypadku o mieszaniu nie myślę raczej zresztą z big baga i tak nie da rady i chyba tą 8 wezmę może tylko dosypie superfosfat 100 kg na 500kg polifoski . Ja na słomę zawsze saletre dawałem ze 100kg, a tym roku na części pól pod rzepak dałem polidap 100kg pod grubera. Dałbym ten polidap na całość ale na składzie więcej nie mieli..., a szkoda bo bym ładnie zasilił fosforem bo i tak jeździłem z azotem po ściernisku.

Ile dajesz pod korzeń w czystym składnikt NPK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ile wyjdzie ;), a tak na poważnie zawsze dawałem Lubofos pod rzepak i do dość skromnie bo jakieś 350kg ale muszę zmienić bo na moje pola się on nie nadaje.dodatkowo tylko rozchwiał zasobność między P, a K którego ze słomy mam dużo. W tym roku głównie nawożę fosforem myślę, że te 90 kg P muszę dać, K wyjdzie gdzieś też w podobnych ilościach, chociaż rzepak potrzebuje 2 razy więcej potasu jak fosforu, teoretycznie przy mojej zasobności w potas i ściętej słomię mógłbym nawet pominąć nawożenie Potasem ale trochę strach coś tam jednak dam.

Książkowo to przy plonie 3,5t i średniej zasobności powinno się dać 60kg P i 140 kg K i jakieś 40 kg N o ile nie była cięta słoma bo jak cięta to trzeba dodatkowo dać z 50kgN przynajmniej u mnie jest taka konieczność. Pamiętajcie, że ze ściętej słomy średnio mamy 30kg N, 12 kg P i 70kg K. Oczywiście składniki te będą dostępne później ale takie iloci już można uwzględnić w nawożeniu.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

jaki w tym roku macie koszt nawozu zastosowanego pod korzeń?

Ja wprowadzając do gleby 36N 80P 120K będę ponosił koszt ok 650zł/ha, jest to ok 80-100zł taniej niż w roku ubiegłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Mam do obsiania 15 ha rzepakiem i sie zastanawiam ile jednostek na to kupić liniówki, gdybym obsiał to 4 jednostkami czyli nieco mniej od normy to by wyszło 50szt na metr. Nie będzie to mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tym roku nalezałoby minimalnie zwiększyć normę wysiewu ze względu na to że nie m już zapraw insektycydowych więc mogą wystąpić jakieś straty. 50 szt na metr będzie optymalnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tym roku to raczej trzeba nastawiac się na żółte naczynia i częste lustracje pól


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeszcze częstsze , jak raz dziennie ?????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Zapomniałem o tym cyrku z wycofaniem tych zapraw, tak byłbym zmniejszył areał. Czym to opryskać jesienią są jakieś środki działające długo czy tylko perytroidy i oprysk co 3 dni? Albo sobie darować oprysk i tyle choć słyszałem, że te pchełki mogą wyrządzić dużo szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

nie przesadzaj,chyba ze masz przerzepaczone pola,jak pilnujesz płodozmianu nie martw się o zaprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj