witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gieru    0

Ile?? :D nie pytaj:D

Sam nie wiem... Poznaniakiem sianie, przyrządy oczywiście do nasion drobnych, próba kręcona wskazywała 5,5kg\ha... :D

Tyle teorii :D

A w praktyce wyszło 2x więcej ;)

U mnie jest tylko 2,4ha tej roślinki ;) Głownie sieje się dla zmiany stanowiska, swoimi nasionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam rzepak nie desykowany-na polu jest kilka zaniżeń gdzie rzepak tam trochę może być wilgotny, ale to bardzo mały procent z całośći. Reszta idealnie sucha-czy jak to razem wymieszam do przechowania nie powinno się nic zdarzyć czy ten wilgotny i tak się popsuje? Powiedzmy ten wilgotny ma 10 wilgotności, a tamten 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dzisiaj żniwa zaczęte. rzepak niedosuszany wilgotność 8.7 plon około 5t/ha jutro wyjdzie dokładnie ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

A u mnie dzisiaj żniwa zakończone ,dwa dni i zebrane niedosuszany wilgotność 6,6 do 8,5 plon blisko 4 t ha w sumie ok wywieziony do Gabiko Konopnica za 1380zł t kontrakt podpisany w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Rzepak sprzedany - miałem Visby na IV-V klasie. Pierwszy raz hybryd, trochę ucierpiał na przymrozkach - ubezpieczyciel oszacował na 12%. A pomimo tego z 6ha zebrałem 28 ton (wszystko odstawiłem, wiec ważone). 11 ton na kontrakt, reszta cena dnia (wczoraj po 1270 netto, dziś już po 1180 netto). Jestem bardzo zadowolony - mój rekord jeśli chodzi o wydajność, co rekompensuje niską cenę. @ Roxer, odpowiadajac na Twoje pytanie - z całej zabawy na czysto zostało mi ok. 4 - 4,5 tys. zł z hektara. Na zbożu na pewno tak nie wyjdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Rzepak sprzedany - miałem Visby na IV-V klasie. Pierwszy raz hybryd, trochę ucierpiał na przymrozkach - ubezpieczyciel oszacował na 12%. A pomimo tego z 6ha zebrałem 28 ton (wszystko odstawiłem, wiec ważone). 11 ton na kontrakt, reszta cena dnia (wczoraj po 1270 netto, dziś już po 1180 netto). Jestem bardzo zadowolony - mój rekord jeśli chodzi o wydajność, co rekompensuje niską cenę. @ Roxer, odpowiadajac na Twoje pytanie - z całej zabawy na czysto zostało mi ok. 4 - 4,5 tys. zł z hektara. Na zbożu na pewno tak nie wyjdę.

 

 

nic.. tylko siać rzepak

nie mam rzepaku ale co się orientuje jak u znajomych to koszt na 1ha w granicach 3 tys. zł lub więcej zależy od stanowiska..chyba że miałeś bardzo niskie koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

4 tysiące zysku z 1 hektara?

Biznes, szok, niedowierzanie.

 

 

Ja sieje zawsze koło 2ha, ziemia klasa 1 i 2. W tym roku już rezygnuje z siewu, przerzucam się na jęczmień ozimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

skąd te zachwyty!?ja mam jeszcze na polu a wiem ze będę do wiosny trzymał i jestem dość spokojny,ale zachwycać się ze sprzedałem?Radze raczej hamulce włączyć z tymi wyliczeniami,buhaha,przejdz na monokulturę i se siej rzepak rok w rok,bedziesz bogaty-rafciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja żniwa rzepakowe już zakończyłem średni plon wyniósł 4.45 t/ha. Najlepszy plon dała mieszanka Saveo z jakąś resztką innych nasion 5 t/ha, najgorzej znowu sypał ten rzepak który wyglądał najlepiej czyli Kolumb wyglądał, że da przynajmniej 4,5 t a tu niestety 4 tony :P Myślę że jakby nie lekkie gradobicie które przeszło przez połowę areału to średnia była by jeszcze większa ale i tak nie ma na co narzekać w końcu średnia o 0,7t wyższa niż w tamtym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Koło malkontentów? Prosty rachunek - za 28 ton dostałem 40 tysiecy brutto (kontrakt miałem na 1530 brutto). 4500zł odszkodowanie - porównywalną kwotę dostałbym, gdybym sprzątnął o 12% wiecej na ile wyszacowali szkody. A wiec brutto za hektar 7400zł. Koszt uprawy hektara liczę ok. 3-3,5 tys. - na pewno nie przekroczyłem górnej granicy.

W mojej okolicy, mimo, ze mamy słabe gleby, w tym roku świetnie rzepaki sypią, Wczoraj kosiłem znajomemu monolita, położył się, z chemią też nie szalał, a 3,5 tony sypnął. Ludzie pod elewatorem również chwalili ten rok - i nie opowiadali bajek, bo wiem ile ha mieli posiane i ile przywieźli na skup.

@glicer - pytasz skad ten zachwyt - z prostego powodu - wiem, że ponad 4,5 tony z ha nie zbiorę przez najbliższe lata, taki rok zdarza sie raz na 10 lat na naszej glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

hmmmm,może i tak,dla mnie takie plony ta takie minimm ale jestem obiektywny,sam w tym roku pewnie więcej nie wyciągnę z braku wody,wk... mnie to ze chłopy za chwile oddawadz będą pewnie po 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Ja nie powiem jakie plony miejscami na polu pokazuje kombajn - bo to jest rzecz nie do powtórzenia nie ma co się cieszyć - bo taki rok jeszcze się przez 15 lat mojego doświadczenia nie zdarzył. tym bardziej że na wiosnę - wyglądał bardzo kiepsko. średnia wieloletnia to 3,4-3,6 tony z ha - ziemia 3-4 klasa - a w tym roku najgorsze pole 12 ha było ponad 50 ton - ważone aby sprawdzić kalibracje kombajnu. Ale jak to mówi klasyk - taki mamy klimat (zmienny - raz na 20 lat idealnie pasują warunki pogodowe - mimo silnych przymrozków w trakcie kwitnienia ) i nie sądzę aby te plony były w najbliższej historii do powtórzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No prawie skończyłem koszenie. I też dziwne, na gorszych ziemiach plon ponad 5 t spokojnie, na lepszych 4,5, jedna odmiana Poznaniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

z tymi tonami to sie mozna przeliczyć na zbiorniki ani przyczepy sie nie liczy tylko waga jest wiarygodna nic wiecej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ale kto już tyle lat pracuje w zawodzie to już mniej więcej wie ile ma na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dużo od roku zależy przyczepa przyczepie nie równa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Visby sypnął 4,5 tony a Da vinci 4,3 z hektara na klasie III i IV gdyby nie przymrozki, grad i powalone łany na pewno było by dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

noo 6t albo i 7t by pewno było gdyby nie te grad przymrozki... , ja juz żniwa rzepakowe zakończyłem szacunkowy plon 3,5t z ha odmiana monolit III IV połozona równo z ziemią i już go zaczęło przerastać. Jeszcze tylko kilkanaście godzin stania w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

U mnie Wallery dał 3,4t ,pole dostało gradu- 30% uznane,wczoraj wilgotnośc 6,9,dzisiaj 5,2.Cały plon do magazynu i czekam.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ja miałem karłowca z pioniera, sypnął po przymrozkach (część łuszczyn odpadła) i podaniu 150kg azotu 4tony z ha (wilgotnośc 5%), niestety był trochę za gęsty, ale jestem bardzo zadowolony z plonu i bardzo niezadowolony z ceny, poszedł po 1250 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Wczoraj skosiłem rzepak Monolit... W dużej części polegniety... Wyglądał o wiele lepiej niż sypał. Dzisiaj jadę na skup ale średnio poniżej 4t będzie... Najgorszy wynik od 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj