witek

Rzepak

Polecane posty

kiepur78    8

Byłem wczoraj na usłudze u klienta i sypnął mu 3.8t/ha przy wilgotności 7%. Cena 1200 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj w mój wjechałem na 5 dzień po reglone.Odmiana Poznaniak F1. Wilgotność do 9% plon przekracza 5 t/h spokojnie. I to te rzepaki na gorszych ziemiach.

Jutro w lepsze ziemie wjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Dzisiaj kosiłem Rohana i Abakusa

Rohan na gorszych stanowiskach dał plon ok 4,3 t/ha, a Abakus na lepszym stanowisku ale po lekkim gradobiciu w fazie zielonej łuszczyny dał 4,2 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Odmiana Sherlock. Plon ok. 3.5 t/ha


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

dziś ruszyłem w rzepak ,nie randapowany , czytając forum za glowe sie łapalem gdzie 4,5-5ton z ha w tym roku, u nas w maju byly przymrozki sasiedzi co mieli ubespieczone dostawali po 20 -25 % uszkodzeń, u mnie po tych majowych mrozach liczylem na plon 3,3-3.8 maks, co sie okazalo nakosilem pierwszy zbiornik w NH tc5070 6000l w 0,72ha to jest (6000l*0.6=3600kg 3600kg/0,72ha=5 ton /ha, nastepny zbiornik 0,65ha co daje 3600kg/0.65=5,5tony/ha , łacznie dzis skosilem 7,5ha i okolo 36,5 tony to daje sredni plon 4,88ha ,oczywiscie to nie jest ważone ale m3 liczone po realnym współczynniku , wilgotnosc byla różna było od 8,5-11 przeważnie 9,5-10% odmiana pr46w20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Żuławy czy Śląsk plony 4-5t/ha to chyba normalka a nie anomalia .

Piszcie jak wyglądają u was tegoroczne plony w porównaniu z latami ubiegłymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na cuda w tym roku nie liczę. Najpierw duży przymrozek w połowie kwietnia, później trzy ranki początkiem maja z przymrozkiem i rzepak przymroziło w fazie kwitnienia. 3,5t/ha zadowoli mnie. W poprzednim roku ta sama odmiana czyli SY Kolumb oddała 4,4t/ha. Chociaż na rzepak to jeszcze z tygodnia trzeba bo nie był randapowany, ale widzę jak wyglądał zeszłoroczny rzepak, a jak wygląda tegoroczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Liczył jakiś matematyk ile mu zostaje czystego zysku z hektara rzepaku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Najlepiej wg mnie przeliczyć jakie nakłady ma rolnik z plonem 3,5 tony a jakie ten z plonem 5 ton z hektara. Wtedy można porównać czy się opłaci w niego ładować dla plonu o 1 tonę wyższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Dzisiaj kosiliśmy u wujka Sherlock i Quartz 4,5t na pewno a czy będzie więcej się okaże po wadze. Jak zrobiła się kolejka rzepak od razu 60zł/t na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

okolice wrześni, lokalny skupujący, większy rolnik płaci 1250 brutto, bardzo kiepska cena w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja wczoraj zacząłem kosić plon poniżej 3t na pewno, odmiana Monolit sporo łuszczyn się w ogóle nie zawiązało, a poza tym leży równo z ziemią. No to trafiłem na odmianę, nie ma co.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Kiedy Ci go wyłożyło?

Pisałem już w jednym wątku, może i w tym (bo są dwa podobne:D ) o swoim przypadku.

 

Otóż czarne, puste w środku łuszczyny, pokryte jakaś pleśnią czy czymś podobnym.

Mianowicie po bliższych oględzinach łanu wyszło na to, że:

-nie zadziałał do końca oprysk na robale (Mospilan)

-robale nadgryzły łodygi

-te co nie były nadgryzione, w miejscach gdzie rzepak jest gęsty były bardzo cienkie wątłe.

 

W czerwcu był ulewne deszcze, rzepak już miał zawiązane łuszczyny, do tego doszedł silny wiatr który WYŁAMAŁ łodygi rzepaku.

Tam gdzie słabsza gleba nie bardzo, ale w dołkach gdzie spływał nawóz i jest żyźniejsza gleba to już większość.

I znalazłem przyczynę ładnych, ale pustych w środku i zapleśniałych łodyg rzepaku.

 

 

A teraz, myślałem, że uda się wykosić to bez dosuszania, 90% rzepaku było już suche. Znów pogoda płata figla, gorąco, wilgotno. Ruszyły więc ODROSTY tego połamanego rzepaku, przez kilka dni wylazły ponad łan z pięknymi zielonymi liśćmi. No i cóż, wczoraj z rana poszedł Reglone z dawka 2,5 litra na 1ha. Wieczorem to co zielone było już białe. Niedojrzały rzepak doschnie równo i o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Powtórzę się bo strasznie jestem ciekaw, ile zysku zostaje w tym roku z takiego rzepaku >4t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Średnia 4,609 z ha - na 6,12 ha - pojechał na kontrakt do Osadkowskich podpisany w marcu 1420 netto - 8,8 wilgotność , 2,4 zanieczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

@Gieru u mnie wygląda to bardzo podobnie rzepak wyłożyło bardzo szybko zaraz po zawiązaniu sie łuszczyn ale łodygi zdrowe wyglądają i tez teraz widac odrosty ale spróbuje kosić to dzisiaj w południe bo tak ogólnie jest suchy, a trochę zielenizny nie powinno mocno wpłynąć na wilgotność. Nie zawiązane zaschnięte małe łuszczyny to raczej efekt przymrozków niż pryszczarka bo wtedy łuszczyna by była tylko otwarta. Ja wszystkie zabiegi robiłem w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Powtórzę się bo strasznie jestem ciekaw, ile zysku zostaje w tym roku z takiego rzepaku >4t/ha?

To zależy od wielu czynników, w moim przypadku był uprawiany bez jesiennego nawożenia tylko na oborniku ( własnym), koszt nasion 350 + oprysk na chwasty 300. Wiosną 0,5t saletry- ok.700 zł + oprysk na robaki ok 100zł, wszystko na 1 ha do tego można doliczyć ok. 500 zł na paliwo do uprawy to nakład na 1 ha wychodzi ok. 2000 zł + zbiór w moim wypadku wymienny za prasowanie słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzisiaj pojechał pełen tir rzepaku z 6 ha to tak około dał 4,5 tony z ha .. klasa ziemi 4 ogólnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no to widzę, że średnie w Polsce będę grubo powyżej 4t z ha bo z tego co czytam to prawie nikt poniżej 4t nie schodzi. Ciekawe jak wypadnę statystyczne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie nie chwalić tymi średnimi - jak będzie półmetek żniw to raps pewnie przez spekulanta będzie do zabrania za ok 1000zł a może i niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Ja wczoraj zacząłem kosić plon poniżej 3t na pewno, odmiana Monolit sporo łuszczyn się w ogóle nie zawiązało, a poza tym leży równo z ziemią. No to trafiłem na odmianę, nie ma co.

 

jutro zaczynam kosić swój... zobaczymy ile nakoszę z tego polegniętego...

do poniedziałku nie wytrzymam jednak:)

cena na dzis 1200zł netto Chemirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Gieru a powiedz ile kg wysiałeś tego rzepaku?

Ja dzisiaj kosiłem swojego Kodiaka wyszło 4,98 t/ha wilgotność 9,6 % (trochę mokry)

 

Wszystko ładnie tylko cena 1201 zł wyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj