witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek472    40

u mnie w okolicy jeden co ma pole naprzeciw skupu rzrepaku kosił przedwczoraj i wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

wczoraj skoszone pierwsze 2ha rzepaku cene bede dopiero znal w czwartek. 6200kg mialem 5 i 6 klasa ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Glifosatem pryskać rano czy wieczorem? Rano chyba lepiej złapać rosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

wczoraj skoszone pierwsze 2ha rzepaku cene bede dopiero znal w czwartek. 6200kg mialem 5 i 6 klasa ziemi.

 

 

 

I jaka była wilgotność rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

11 mialem bo mialem troche zyta w nim i przez to wieksza wilgotnosc, a tak to mial by z 8

 

 

 

czyli nie miałeś takiego złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wczoraj skoszone pierwsze 2ha rzepaku cene bede dopiero znal w czwartek. 6200kg mialem 5 i 6 klasa ziemi.

 

to ładnie sypał jak 3,1t/ha, chciałbym ukosić tyle w tym roku. Jaka odmiana populacyjna? jaka nazwa?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Z pokosu ok 1.7 ha uleciało 6300, wilgotność 5.5,zanieczyszczenia 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

odmiana to harry jest dobra na slabsze ziemie. ja jestem zadowokony bo to moj 1rzepak , mam jeszcze 2.3ha ale jest czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Glifosatem pryskać rano czy wieczorem? Rano chyba lepiej złapać rosę.

sasiad rano zawsze desykuje rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to ładnie sypał jak 3,1t/ha, chciałbym ukosić tyle w tym roku. Jaka odmiana populacyjna? jaka nazwa?

plon całkiem przyzwoity ale wmoich rejonach uznano by go za przeciętny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

plon całkiem przyzwoity ale wmoich rejonach uznano by go za przeciętny

a czy w Twoich rejonach jest V i VI klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

a ja się zastanawiam cały czas czy zasiać rzepak własnie na 5 klasie (chociaż już tutaj mi odradzono bo bardzo mocno plon uzależniony jest od pogody i z tym nie można się nie zgodzić)


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

zalezy wszystko od ilosci opadow deszczu,u mnie czesto padalo,na jednym kawalku mam 87arow i odmiane sammy tam jest piekny moze byc okolo 4 ton ale zobzczymy po niedzieli co pokaze, i jest na 4kl ziemi to juz jest roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

okolice włocławka jeden gosciu ruszył w rzepak z pnia bez desykacji


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja tez mam nawet na V klasie zasiany, na takich ziemiach trzeba się liczyć nawet w sezonie obfitującym w opady na nikczemny plon, zobaczymy co pokaże ten rok. U mnie w zależności od ziemi jakbym na V miał w tym roku 3t to bym uszami klaskał.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

A jak ktos chce siac sherlocka i dac mu duzo N to niech go dobrze skroci rowniez na jesieni bo u mnie lezy na 2 kawalkach po skracaniu praktycznie rowno z ziemia , przez majowe opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

rzepak 1250 cena z dzis bo bylem odebrac fakture, a firma ktora to skupuje to komagra

Edytowano przez mati15196

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

netto czy brutto?? u mnie też Sherlock pochylony i dwa razy skracany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Ceny nie powalają a ma być jeszcze mniej ciekawe na ile spadnie w tym roku ??

 

 

W lubelskim troche cisza ale za tydzień jak pogoda pozwoli to coś się ruszy bo dzisiaj leje

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj