witek

Rzepak

Polecane posty

Tomek90    2203

Gorczyca czy rzepak skiełkują tobie nawet za 5 lat. Właśnie mi ta rzepa chodziła po głowie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

inaczej to ile to co kwitnie ma mniej więcej wysokości, jaką masz odmianę rzepaku, czy po zimie z tych roślin co kwitły zostały tylko suche patyki bo zmarzło, a skąd gorczyca poprostu jest to zwykły chwast (nie mylić z gorczycą jasną) gorczyca polna, występuje u Ciebie na polu i tyle. Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie i wstawił wtedy nie będzie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

u mnie było to samo w zeszłym roku była to rzodkiew świrzepa pole całe żółte na wiosne wszystko wymarzło a rzepak normalnie rusł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a siejesz gorczycę i pytasz skąd się wzięła. Dobre :lol: . a może to rzeczywiście rzodkiew świerzba, tak czy siak rzepak ma łodyg gładką, z połyskiem, woskowatą a gorczyca czy rzodkiew na łodydze ma taki meszek czy włoski i napewno jedno i drugie wymarznie przez zimę.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Według mnie to nie jest gorczyca którą sieje, czemu na innych polach tego nie ma a tez był poplon 3 lata temu i dzaczego w zbożach nie rośnie?? będe miał chwile to zrobie zdjecie,

Kolego magnum odmiana to sensacion (jakaś nowa) a na wiosne nie ma suchych łodyg bo sarenki przez zimę odpowiednio dbaja o pole


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

odmiany nie znam a nawet pierwszy raz słyszę. a to że nie ma tego w pszenicy wynikać może z tego że rzepak sieje się w sierpniu czyli 1-1,5 wcześniej od pszenicy, i własnie warunki jak i ten okres służy kiełkowaniu tego co masz na polu. A druga sprawa (o ile się nie mylę)to taka że kiedyś też to Ci kwitło i napewno miałeś inną odmianę niż obecnie i to potwierdza że to nie może być rzepak a jakaś inna roślina z grupy krzyżowych, wyklucza to też zanieczyszczenie nasion rzepaku innymi nieporządanymi nasionami.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Rzepak jak by był zanieczyszczony to by to na kazdym polu rosło, rok do tyłu miałem inną odmiane i sporadycznie tez było żółto, a w tym roko na połowie jednego kawałka to prawie rzepaku nie widac


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie musi to być gorczyca z poplonów tylko chwast gorczyca polna.różni się kształtem liści i łodygą od rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Rzepak jak by był zanieczyszczony to by to na kazdym polu rosło, rok do tyłu miałem inną odmiane i sporadycznie tez było żółto, a w tym roko na połowie jednego kawałka to prawie rzepaku nie widac

dlatego właśnie wykluczyłem zanieczyszczenie rzepaku i cechy odmiany bo miałeś to też w zeszłym roku w innej odmianie w mniejszym natężeniu i na innym polu. Pozostaje zatem pierwsza wersja że coś masz zamnożone na polu i sierpniowe wschody służą tej roślinie a że zbiega to się z terminem siewu rzepaku to wygląda to jak wygląda. wstaw zdjęcie albo wyrwi j chwasta i pokaż komuś kto się troszkę zna może w ODR (też z nimi różnie bywa, siedzą bo siedzą) albo tam gdzie się zaopatrujesz w środki do produkcj,daj znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

I kolega zaginął ze zdjęciem. A co radzicie siać na wiosnę po nieudanym rzepaku (późny siew i przez zimny wrzesień nie urósł=będzie do kasacji) Więc owies czy jęczmień? 300kg polifoski pod korzeń dane. I już nie zamierzam sypać nic pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Pytanie jaką masz klase gruntów na tym polu. Bo rzepak sieją na 1 klasie i na 5 klasie. Jeśli dobra ziemia i uda się szybko zasiać to można pszenicę jarą, jeśli troszke pózniejszy siew to jęczmień. Jeśli ziemia klasy 4b - 5 zasiej owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

I kolega zaginął ze zdjęciem. A co radzicie siać na wiosnę po nieudanym rzepaku (późny siew i przez zimny wrzesień nie urósł=będzie do kasacji) Więc owies czy jęczmień? 300kg polifoski pod korzeń dane. I już nie zamierzam sypać nic pod korzeń.

 

Nie zaginął tylko czasu brak :( niestety z przyczyn technicznych nie mogę tutaj dodać zdjęć ale dodałem do swojej galerii :rolleyes: więc możecie tam zerknąć


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To jest tak jak pisał któryś z kolegów wyżej rzodkiew świerzpa ewentualnie gorczyca polna. Napewno nie jest to rzepak

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma możliwości żeby to był rzepak nie było dotychczas korzystnych warunków aby rzepak przeszedł jarowizację. Stawiam na gorczycę polną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

według mnie jak by to miała byc gorczyca to by rosło tego więcej a to rosnie tylko tam gdzie jest ziemia słabsza


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Miałem tak samo przed dwoma laty tylko dziwi mnie że wcześniej tego nie zauważyłeś. Napewno to jest gorczyca, u mnie wyrosła dopiero w 2 roku po przyoraniu. Jak kolega wspomniał wyżej na słabszej ziemi jedynie było. Wymarznie i plon będzie bez zarzutu. Tylko radzę Ci przestać siać gorczycę jeśli masz w obiegu rzepak, nim się obejrzysz możesz mieć kiłe.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

To raczej nie gorczyca, mam u siebie w jednym miejscu troche wyzsza od rzepaku i jaśniejsza, ale nie kwitnie, a rzepak siany 16-17.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale rzodkiew należy wyeliminować, ma ostre liście z małymi kolcami. A tu sa delikatne intensywnie zielone liście, identyczne jak w gorczycy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Miałem tak samo przed dwoma laty tylko dziwi mnie że wcześniej tego nie zauważyłeś. Napewno to jest gorczyca, u mnie wyrosła dopiero w 2 roku po przyoraniu. Jak kolega wspomniał wyżej na słabszej ziemi jedynie było. Wymarznie i plon będzie bez zarzutu. Tylko radzę Ci przestać siać gorczycę jeśli masz w obiegu rzepak, nim się obejrzysz możesz mieć kiłe.

 

 

 

A co by to dało jak bym wczesniej zauważył? przestać siać gorczycy nie mogę bo mam poplony, przyjmując ze to gorczyca to da sie jakoś zapobiegać przed siewem rzepaku?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To siej facelię, lub strączkowe, wychodzi drożej na ha. Ale stanowisko lepsze niż po gorczycy, poza tym gorczyca 8 krotnie zwiększa ryzyko zainfekowania gleby kiłą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie mogę bo w programie mam własnie gorczyce sieje jej max 10kg na ha i zostawiam na zime, troche mnie to dziwi że nie przemarznie bo delikatny mróz i juz są liscie pozwijane, a przed tą kiłą da sie jakoś rzepak chronić?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj