witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak!

galeria
Rzepak Cadran
slawek2209    161

miałem na myśli głównie pryszczarka,chowacza i ochrone przeciwgrzybową.słodyszek podczas kwitnienia jest pożyteczny owszem ale np.pryszczarek wyżądza duże szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem temat o opryskach i widzę ,że trudno jest pogodzić interes pszczelarza i plantatora . Czy zwalczanie pryszczarki i chowacza musi odbyć się w drugim tygodniu kwitnienia , czy jest to związane z innymi czynnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ale Problem macie zabiegi wykonuje się po oblocie pszczół i środkami z kilku godzinową prewencją u nas normalnie pszczelarze stawiają ule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zwalczanie chowacza i pryszczarka jest uzależnione od pojawienia się szkodników na plantacji.zazwyczaj jest to w fazie opadania pierwszych płatków kwiatowych razem z zabiegiem na grzyba,około tygodnia od początku kwitnienia rzepaku.zabieg oczywiście wieczorem po oblocie pszczół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

przejrzałem temat o opryskach i widzę ,że trudno jest pogodzić interes pszczelarza i plantatora . Czy zwalczanie pryszczarki i chowacza musi odbyć się w drugim tygodniu kwitnienia , czy jest to związane z innymi czynnikami.

Nie jest to określone że to musi być 2 tydzień kwitnienia. Po prostu opadanie pierwszych paków kwiatowych to najlepszy termin na aplikacje fungicydu który ochroni rzepak przed chorobami na łuszczynach. W łuszczynach bałaganu może narobić pryszczarek i chowacz i dlatego warto te zabiegi łączyć, ale wykonać po godz 18, a najlepiej nawet 20 i możemy być spokojni o zdrowie pszczół, a nie do końca spokojni o inne owady zapylające.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moich stronach , okolice Łodzi , mam farmera który mając kilka pól , o powierzchniach od 30 do 50 h , ma problem by pryskać tylko wieczorami . Pytanie ile czasu trwa opryskanie 40 h

rzepaku na płaskiej działce 410 m x 980 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja swoją działke 40 ha pryskam 3 godziny z nalaniem wody . Opryskiwacz 4200L 24 metry wiec to nie problem nocami pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Szczerze jak ma z 1000 ha to trudno żeby nocami pryskał.

Ja opryskiwaczem 4200 l i 24m przeważnie 20 ha pryskam z 2,5-3 godziny, bo mam małe kawałki i jeszcze odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W tej fazie rzepaku to i tak masz już wyjeżdżone ścieżki, więc praca w nocy nie problem. W tym roku pryskałem do 22, więc było już całkiem ciemno a efekt zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

jak pole bez klina to można i w nocy 

Edytowano przez zetor5321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ubezpieczyć rzepak na maksymalną kwotę 12kpl/hektar.

Moim zdaniem już nic teraz nie zrobisz.

Nie polecam również pryskać w nocy. W tym roku jak pryskałem to mi się tak lanca zawinęła, że pękła i to przez to że widać końca lanc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

U mnie rzepak skracany i miejscami tez kwitnie, na jednym kawałku jest żółto że masakra ;[ a za miedzą jest też rzepak i cały zieleniutki , zauważyłem że zakwitną w miejscach gdzie było sucho i gleba jest słabsza


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie chce Wam źle wróżyć ale plon będzie mizerny. Od srogości zimy zależy tylko czy bardziej czy mniej mizerny. Przerabiałem to kilka sezonów temu. Rzepak nie był skracany, była długa ciepła jesień poszedł w łodygi i miejscami zakwitł. No i te pędy które wyszły jesienią wszystkie wymarzły, na wiosne trochę odbiło pędów bocznych. Plon jakieś 2,5 t/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

W tamtym roku u mnie też miejscami zakwitną na dodatek sarny zjadły wszystko do ziemi a mimo to plon był ponad 4t :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zrób zdjęcie Twojego rzepaku. Nie widziałem jeszcze rzepaku który kwitnie jesienią. U nas miejscami też jest żółto tylko że to jest albo łapucha albo Gorczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Posiane w granicach 2,5kg też myslałem czy to nie gorczyca, tylko skąd? rzepak siany po pszenzycie ozimym na kilku kawałkach, a kwitnie tylko na chyba dwóch najbardziej tam gdzie było sucho


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

chyba jednak to gorczyca jest bo innej opcji nie ma, po drugie też mam rzepak siany(w tym i w poprzednich latach) przy kukurydzy i zawsze jest on tam nniejszy i gorzej rośnie bo kukurydza daje cień przez co trzyma wilgoć i panuje tam klimat takiego mokradła. podobnie sytuacja wygląda z pszenicą od kukurydzy zawsze słabiej wschodzi, rośnie i wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj