witek

Rzepak

Polecane posty

darek31    1

Teraz sklejanie łuszczyn może już być mało skuteczne, chyba że dopiero rzepak zaczyna żółknąć. A jak chcesz desykować taniej to zamienniki jak avans wychodzą taniej a skuteczność podobna bo to ta sama substancja aktywna w takiej samej ilości.

 

Czyli desykwać całość równo? W mokrych miejscach pod lasem są płatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Na wiosne dostał 500 kg saletrosanu potem mocznika 300 kg i pare zabiegow siarczanem i odzywkami plus asashi dolistnie. No i oczywiscie ochrona od grzyba na jesieni i wiosną toprexem a na płatek pictor. Na jesieni dostał luvofos pod rzepak. Pozdrawiam

 

Wilgotnosc 7 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to ładnie sypnoł.

ile musze poczekać ze swoim jak wczoraj miał 19.5% wilgotności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

to ładnie sypnoł.

ile musze poczekać ze swoim jak wczoraj miał 19.5% wilgotności?

 

 

Słyszałem że przy desykacji idzie 3% dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Ja uzyskałem plon 7,5t z ha- liczyłem na więcej :P Odmiana Science Fiction :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

500kg saletrosanu i 300kg moczniika? ;o ;o ;o Jezu święty..... To masz ponad 250kg N Ciekaw jestem jak wygladał ten rzepak


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Co się z kolegi śmiejecie? Ma dopiero 17 lat to normalne. Mój sąsiad mi mowił w zesżłym roku, że mu sypnął 3 tony + kasa z ubezpieczenia. Jak przyszedł lekko pijany to mówił, że 4 tony. A po tygodniu mówił, że 4.5 + kasa z ubezpieczenia. To nic w porownaniu ze słowami przedstawiciela jednej z firm nasiennych, który mi gwarantował, że jak kupię jego nasiona to sypnie mi 8 ton z ha !

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja uzyskałem plon 7,5t z ha- liczyłem na więcej :P Odmiana Science Fiction :)

Dobre dałem się nabrać, dopiero dobrze przeczytałem odmianę i załapałem.

 

Ale piszcie tak dalej a rzepak będzie po 1000 zł za tonę.

Parę ładnych lat temu w kolejkach ludzie zaczęli się chwalić że po 6 ton sypię to od razu cena spała z 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Ja dziś mlocilem californie to plon w granicach 4ton a jutro będę wiedział dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na plon 5.2 to rzepak musi byc naprawde rewelacyjny mało tego musi być taki jak na poletkch doswiadczalnych naprawdę cięzko uwierzyć w taki plon


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku słyszałem od jednego magika że teorytecznie możliwy plon rzepaku może być 10 ton, rzepak ma taki potencjał plonowania.

Niestety myszą być idealne warunki, a takich nigdy na polu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Aż się boję myśleć ile mój Equiste sypnie jak kolumb tyle dał:) Z wyglądu kazdy mówi, że rewelacyjny a dziś patrzyłem to o koszeniu można myśleć za 4-5 dni.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czytając poszczególne posty dochodzę do wniosku, iż glifosat działa od razu , zawsze było tak że oznaki działania glifosatu widoczne są po upływie bodajże tyg. Więc skąd stwierdzenie że działa on od razu ?? piszecie tak z własnego doświadczenia ?? opiszcie różnicę między działaniem glifosatu a reglone ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli desykwać całość równo? W mokrych miejscach pod lasem są płatki.

Tzn tam rzepak dopiero kwitnie i nadal nie wytworzył łuszczyn? jeżeli łuszczyny tam są i też już zasychają to nie ma na co czekać, jak poczekasz to ziarna z dojrzałych łuszczyn się osypią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Czytając poszczególne posty dochodzę do wniosku, iż glifosat działa od razu , zawsze było tak że oznaki działania glifosatu widoczne są po upływie bodajże tyg. Więc skąd stwierdzenie że działa on od razu ?? piszecie tak z własnego doświadczenia ?? opiszcie różnicę między działaniem glifosatu a reglone ;)

glifosat działa powoli substancja jest przenoszona do korzeni (oznaki działania widać po ok 5 dniach w zależności od dawki), a raglone szybko pali to co jest nad ziemią i nie zniszczysz nim chwastów wieloletnich np. perzu (a glifosatem tak) - wszystko zależy og tego jaki efekt chcesz osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek31    1

Tzn tam rzepak dopiero kwitnie i nadal nie wytworzył łuszczyn? jeżeli łuszczyny tam są i też już zasychają to nie ma na co czekać, jak poczekasz to ziarna z dojrzałych łuszczyn się osypią.

 

Wczoraj poszedł kiler + best klej. Ogólnie 60% łuszczyn już nadaje się do zbioru, na dole zielona słoma. Pozostałe 40% to łuszczyny zupełnie zielone lub zielono-żólte. Zielone pasy, które przedstawiały moje zdjęcia powstały najprawdopodobniej na skutek uszkodzeń mechanicznych rzepaku. Rzepak w tych miejscach się odnowił i dlatego wyszło jak wyszło. Na duży plon raczej nie liczę. Jeżeli jednak pojawi się w okolicy jakiś kombajn do rzepaku to niech kosi już dostany łan. Pozostała część będzie czekać na lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas prawie wszycsy popryskali glifosatem.

Ja będę pryska reglone 3-4 dni przed koszeniem, efekt taki jak bym ogniem pryskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

u mnie w okolicy już pierwsze rzepaki idą pod kosę a cena spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

czy warto desyktować? część jest juz dostojała, ściezki zielone jak trawa, Dolne strąki lekko zółte. Do tego co mi sąsiad przypalił jak pryskał obocznie tak samo zielony, co z tym zrobic? opryskać całość? boję się, że zanim ta reszta sie dostoi to te co teraz suchę powypada, jeszcze sie strąki nie otwierają. Myslalem ze niedlugo bede kosił a tu jeszcze trzeba tydzien minimum poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Byłem na poletkach doświadczalnych w tym roku np w końskowoli i powiem że ten rzepak to marnie wyglądał w porównaniu z moim Kolumbem. Zapraszam do mojej galeri tam są zdjecia mojego wykoszonego już kolumba od momentu zasiania do wykoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

My też mieliśmy tak, że ścieżki zielone a reszta dochodziła. Dwie dysze za traktorem nad ścieżkami wymieniliśmy na większe aby szybciej go podsuszyło, a jak już wjeżdżać to desykować całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj