witek

Rzepak

Polecane posty

tespis17    23

@darek31

Ja bym Tego zielone wcale nie młócił chyba że tego dużo jest, nadaję się to pod talerzówkę.

lub możesz też to opryskać (dodaj dużo siarczanu) i młócić później

Decyzja należy do Ciebie

@Adrenalina

Ja bym tego nie pryskał ale najlepiej jakbyś zdjęcie dał to coś więcej powiedziałbym.

@piotrb14

Po co pryskasz a potem kosisz na pokos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

po tygodniu od zabiegu nie było żadnego efektu i był tak samo niedojrzały, straszyli pogodą na coś było trzeba się zdecydować. Gdybym nie skosił nie zebrałbym go w tym tygodniu a od niedzieli deszcz nadają więc połowę by mi obsypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

To środek Ci nie działał. Na granicy też nic nie działał???Chociaż troszkę efekty powinny być widać.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Wy dopiero dosuszacie :blink: ja planuje w piątek lub sobotę zacząć pierwszy kawałek ciapać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pryskałem od grzyba na płatek pictorem i świetnie utrzymał rzepak. Polecam go, naprawdę doskonały środek. to dzięki niemu tak utrzymał się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Chłopcy macie jakieś sposoby jak ocenić czy raps nie jest za wilgotny? jak to ocenić, na czego podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek31    1

@tespis17 dziękuję za odpowiedź. Chyba zostawię zielony na dostanie a reszta oprysk rundap + nufilm. U sąsiada rzepak dopiero kwitnie. 70% rzepaku po zimie zjadły mu jelenie jednak rzepak się tak rozkrzewił, że sąsiad nie przewiduje z tego tytułu żadnych strat. Jedynie termin zbioru mocno mu się wydłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam

koledzy ile trzeba odczekać po desykacji ,czy po tygodniu będzie już do koszenia

Jeżeli desykowałes glifosatem to tydzień za mało tym bardziej że pogoda nie sprzyja szybkiemu zasychaniu rzepaku. Jeżeli desykacja była prowadzona reglone to juz powinien być dobry do koszenia.

póki co nie będę narzekał ale coś mi się wydaje że prochloraz z tebu na płatek to nie był najlepszy pomysł, bo coś mój rzepak szybko wzieło i z góry troche przyczarniały zwłaszcza że po długie suszy przez dwa tygodnie lało, poczekam jeszcze kilka dni i się wyda

Jeżeli uprawiasz intensywnie to nie warto oszczędzać na ochronie, bo wydasz dużo na nawozy, insektycydy ale co z tego jak choroby zrobią swoje.

Panowie, a co zrobić z takim przypadkiem??

 

http://zapodaj.net/9...2d3218.jpg.html

 

Rzepak zatrzymał się po oprysku na robactwo a teraz wszystko odbiło. Problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza. Opryskać wszystko rundapem + nufilem czy kosić wszystko na dwa razy??

Dziwna sprawa, masz wszystko ok z opryskiwaczem jeżeli problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza? Ta zielona część w żadnym wypadku nie nadaje się do koszenia, jak teraz użyjesz glifosat lub nawet reglone to jakiś poślad tam zbierzesz a nie nasiona. Chyba że zastosujesz zbór dwuetapowy ale w innym znaczeniu, będziesz kosić to pole pasami :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

@piotrb14 jak rzepak jes mokry to ziarka się błyszczą jak by je ktoś wysmarował olejem a gdy jest już suchy to ziarko jest matowe :) No i oczywiście próba na ząb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja swoj wykosilem wczoraj swoj plon z 2.2ha 7150 kg dodam ze bylo troche wymoknietego miejscami , wilgoc niestety 11% bo lezal przy ziemi , w sumie moglem go dopiero dzis kosic ale nie bylo by czym takze wolalem wczoraj a na podkarpaciu to nie ma co trzymac rzepaku na polu bo lubi czesto grad sie pojawic , jutro mam do skoszenia jeszcze 1ha zobaczymy jak tam sypnie bo tam lezy rowno z ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Dzisiaj zebrałem kawałek z pokosa i zawiozłem do pkt odbioru żeby zbadać wilgoć. Wyszło 12 % tak więc czekamy do jutra i po południu ruszamy na całego żeby do niedzieli zdążyć bo nadają pogorszenie pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Panowie, a co zrobić z takim przypadkiem??

 

http://zapodaj.net/9...2d3218.jpg.html

 

Rzepak zatrzymał się po oprysku na robactwo a teraz wszystko odbiło. Problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza. Opryskać wszystko rundapem + nufilem czy kosić wszystko na dwa razy??

 

w top agrar pisali to jest fitoplazma nikt nie wie jak to zwalczyć to jakieś bakterie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie glifosat poszedł dopiero 2 dni temu. Do koszenia daleko, może gdzieś za tydzien. Rzepak jeszcze naprawdę zielony, jedynie góra brązowa.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Widzę że zbiory się też ociągają u was. Ja dokładnie tydzień temu oprysk robiłem gora b. sucha ale dolne łuszczyny nie bardzo jeszcze ja liczyłem koło soboty młócić a według waszych teorii ile po oprysku powinien być zbiór? Na opakowaniu mojego srodka pisało 7 dni


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy od dawki, gęstości łanu, odmiany i od tego czy był zaatakowany przez grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Jutro jade kosić sąsiadowi.. Wykruszył ziarenka dłonią i zbadal wilgotność to miał 7% .To jutro powinien mieć z 8% jak przejdzie przez kombajn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek31    1

milanreal1 zrobię tak jak piszesz. Teraz zbiorę dobre pasy a potem reszt - jeśli będzie się nadawać. Jeśli nic nie wyjdzie z rzepaku to pójdzie pod pług.

 

APT nie jest to fitoplazma a problem z opryskiwaczem. Nie wiem co z nim nie tak. Na pewno pompa pojedzie do regeneracji.

 

Dzisiaj jadę po opryski i pryskam. Zielone pasy i tak pójdą pod traktor więc częściowo liczone są w starty. Tak czy siak Panowie - dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Życzę wysokich plonów. Ja raczej będę liczył straty :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Hmm. u mnie w regionie jeszcze nikt nie młócił. Najszybciej to będą młócić prawdopodobnie w poniedziałek. Wszystko zależne od pogody.

Ogólnie Ci co u mnie ubezpieczyli modlą się o grad ponieważ więcej by zarobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek31    1

Byłem dzisiaj w drugim końcu pola. Jest jeszcze gorzej. Czy mogę opryskać rzepak na sklejenie łuszczyn i czekać aż wszystko się dostoi?? Ewentualnie przy możliwości wykoszenia całości pojadę avansem albo tajfunem ( rundap w stosunku do tajfuna kosztuje x2). Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Od godziny 17 wykosiłem hektar Odmiany Sy Kolubm. Plon jaki uzyskałem to 5,2 Tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Byłem dzisiaj w drugim końcu pola. Jest jeszcze gorzej. Czy mogę opryskać rzepak na sklejenie łuszczyn i czekać aż wszystko się dostoi?? Ewentualnie przy możliwości wykoszenia całości pojadę avansem albo tajfunem ( rundap w stosunku do tajfuna kosztuje x2). Co o tym myślicie??

Teraz sklejanie łuszczyn może już być mało skuteczne, chyba że dopiero rzepak zaczyna żółknąć. A jak chcesz desykować taniej to zamienniki jak avans wychodzą taniej a skuteczność podobna bo to ta sama substancja aktywna w takiej samej ilości.

Od godziny 17 wykosiłem hektar Odmiany Sy Kolubm. Plon jaki uzyskałem to 5,2 Tony

Kolumb to dobra odmiana ale żeby uzyskać taki plon to potrzeba prawie 300kgN. Ciężko mi uwierzyć w taki wynik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Od godziny 17 wykosiłem hektar Odmiany Sy Kolubm. Plon jaki uzyskałem to 5,2 Tony

jaka wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj