witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrenalina    10

Takie Pytanko zauważyłem ze niektórzy rolnicy robia teraz opryski na Rzepak Może wiecie na co teraz pryskają ? Robak i mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tym tygodniu jeszcze niektórzy moi sąsiedzi wjeżdżali z amistarem, sam jestem ciekaw jaki będzie efekt poza mechanicznymi uszkodzeniami i koniecznością desykacji,

 

No przetak to raczej odpada bo tego bedzie z 2h :( zobacze jak bede kosił co poleci do zbiornika, a na pektusie ładnie wyczyści?

 

zanieczyszczenia z rzepaku można łatwo odseparować nawet na wstępnej czyszczalni, nie warto męczyć się na petkusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51

witam . Co wybrać na sklejanie Nu Film (405 zł -5l) czy Spodnam (265 zł -5l)??

najlepszy Flexi i Elastiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Niby jada na robaka i mocznikiem na sklejanie za szybko dopiero co dobrze przekwitł .łuszczyny jeszcze nie wszystkie wykształcone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Znajomy przeczyścił 30t rzepaku przetakiem, bo chcieli mu uciąć 300zł/t za nieczystości, w 4 dni zarobił 9tyś. zł :)

Jasne zanieczyszczenia które oddzielił nic nie ważyły - z tym czyszczeniem to nie do końca taki super interes :) bo 10 procent na pewno oddzielił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

i znów ten butisan star, odziwo zauważyłem przytulię co prawda narazie jedną ale już się zaniepokoiłem, czy przy sprzedaży przytuli nie może być w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

Witam kolegów, z racji tego, że pierwszy raz mam rzepak , chciałbym zapytać na kiedy można będzie spodziewać się żniw lub też na kiedy przypadły u Was w zeszłym roku. Dodam,że mam odmianę populacyjną, wczesną-Sherlock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy tej pogodzie 3 tyg lalo teraz 30st i co drugi dzien burze z mocnym deszczem to za ok 3 tygodnie bedzie u nas do koszenia rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

Dziękuję, też tak właśnie spodziewam się u mnie, tylko zastanawiałem się czy nie przesadzam z tym , że żniwa mogą być jeszcze w lipcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

i znów ten butisan star, odziwo zauważyłem przytulię co prawda narazie jedną ale już się zaniepokoiłem, czy przy sprzedaży przytuli nie może być w ogóle?

 

Troszkę może być ale nie bez przesady. Koniecznie pryskaj na dosuszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie kiedy jechać na sklejanie - czy jest to konieczne, jakie mogą być straty (pod warunkiem że nie będzie gradu) i czy w ogóle będą jak pogoda będzie ok?

Trochę szkoda mi tego deptać i nie wiem co teraz???? Jak na mój pierwszy rzepak to wygląda ładnie :)

Równo przekwitł i chyba nie będę desykował - tylko w ścieżkach trochę kwiatków jest :( co polecacie zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

A masz swoj kombajn? Powiem tak-ja raz nie randapowałem ...i juz nigdy więcej nie popełnie tego blędu.Kolega mi młócił-i gdyby ,że nie kolega to zapewne zjechałby z pola ;)-po pierwsze już był nerwowy bo chciał juz zdemontować stół,kłosy rzepaku były jak pieprz a w badylach jednak woda,kombajn jęczał.Pozniej jechał mi bardzo wysoko-zostały grube i wysokie badyle.Cięzko było cokolwiek z tym zrobić-ziemia pozniej twardzizna-przy oraniu mi się jeszcze zatykały.Straciłem pozniej więcej na paliwo niż na ten randap.Ja daje gora 3 litry randapu+ 0,5 flexi ale dość wczesnie bo to nie jest jakas zabojcza dawka randapu i rzepak przez 3 tyg dojdzie.Zazwyczaj wypadałoto mi kolo 30 czerwca-i zawsze mam grube ziarno. Raz przejezdzam sobie talerzowką sciernisko(rzepak zawsze mam czysty) w dniu młócenia-badyle popękane i wymieszane z ziemia.

Wiem co to za bol "deptać"rzepak bo pryskam papajkiem i 12 m opryskiwaczem :).W tym roku mam strach bo rzepak ponad 1,80m

Koledzy-kiedy w tym roku zamierzacie "wdepnąć" w rzepak? Ja myslę ,że pomimo poznej wiosny termin nie będzie odbiegał od innych lat-lub nawet się przyspieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kombajn mam swój i wiem co to jest odtykanie młocarni ;[ gdy na polu ze 30 stopni.

O cene randapu się nie martwię bo nie jest drogi tylko to deptanie... Ja dopiero na początku lipca będę mógł coś zrobić więc chyba podeptam go jeszcze raz :unsure:

U mnie nie jest wysoki, teraz jak się nachylił po tych ulewach to ma może do 1.2m - ale na razie mi się podoba, według mnie jest ładny- zobaczę co będzie na przyczepie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Pierwszy raz zastanawiam się nad Flexi i randapem przed zbiorem rzepaku. Jak to wygląda jaki oprysk, ile na hektar i kiedy??

Edytowano przez jakub2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

A masz swoj kombajn? Powiem tak-ja raz nie randapowałem ...i juz nigdy więcej nie popełnie tego blędu.Kolega mi młócił-i gdyby ,że nie kolega to zapewne zjechałby z pola ;)-po pierwsze już był nerwowy bo chciał juz zdemontować stół,kłosy rzepaku były jak pieprz a w badylach jednak woda,kombajn jęczał.Pozniej jechał mi bardzo wysoko-zostały grube i wysokie badyle.Cięzko było cokolwiek z tym zrobić-ziemia pozniej twardzizna-przy oraniu mi się jeszcze zatykały.Straciłem pozniej więcej na paliwo niż na ten randap.Ja daje gora 3 litry randapu+ 0,5 flexi ale dość wczesnie bo to nie jest jakas zabojcza dawka randapu i rzepak przez 3 tyg dojdzie.Zazwyczaj wypadałoto mi kolo 30 czerwca-i zawsze mam grube ziarno. Raz przejezdzam sobie talerzowką sciernisko(rzepak zawsze mam czysty) w dniu młócenia-badyle popękane i wymieszane z ziemia.

Wiem co to za bol "deptać"rzepak bo pryskam papajkiem i 12 m opryskiwaczem :).W tym roku mam strach bo rzepak ponad 1,80m

Koledzy-kiedy w tym roku zamierzacie "wdepnąć" w rzepak? Ja myslę ,że pomimo poznej wiosny termin nie będzie odbiegał od innych lat-lub nawet się przyspieszy

A ja Ci powiem że rzepaku zazwyczaj nie desykuję i jest ok, NH5070 radzi sobie bez problemów, przy Bizonie czasami to była męka rzepak wykosić. Czasami gdy wyskoczą jakieś chwasty lub rzepak bardzo nierównomiernie dochodzi to ok tydzień przed zbiorem daje reglone, on szybko pali.

Co do sklejanie to skończyłem 3 dni temu, akurat dobrze się udało skończyłem T3 w pszenicy, potem sklejanie i teraz trochę odpoczynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

chcesz powiedzieć że rzepak już u Ciebie żółknie? jaki rejon? w mojej okolicy żółką tylko te rzepaki które nie były pryskane na płatek i od robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

do rapscase

właśnie tak napisałem-jezeli ma się swoj kombajn to można nie desykować-czekac na odpowiedni moment jak rzepak naturalnie cały dojrzeje.Jak się jest skazany na usługi-tylko randapowanie.Teraz te mieszance to maja jakies geny dodane ze się nie osypuja to nawet podobno nie trzeba sklejać.W rodzinie jeden tak robi-tylko on ma swoj kombajn i mloci w sierpniu po pszenicy.Ja bym nerwowo nie wytrzymał(grad).

Według szkol to flexi trzeba by stos odzielnie-jak zaczynaja lekko zolknąć strąki a tydz. pozniej glifosat.Ja jade mieszanka flexi +glifosat jak ziarno jest brązowe-tylko nie przesadzam z dawką i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

chcesz powiedzieć że rzepak już u Ciebie żółknie? jaki rejon? w mojej okolicy żółką tylko te rzepaki które nie były pryskane na płatek i od robaka

Wielkopolska ale do kujawsko-pomorskiego daleko nie mam ;)

Rzepak w trakcie wykonywania zabiegu jeszcze nie żółkł, teraz już zaczyna. Zdecydowałem się przyśpieszyć ze względu na upały, a pryskając wieczorami za dużo czasu by to zajęło, dodatkowo zazwyczaj jak upał to i burze więc dlatego przyspieszenie. Może za wcześnie ale kto wie jak dalej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

W moim rejonie desykację przeprowadza się miedzy 30 czerwiec -5 lipca i Ja w tym roku tak zamierzam zrobić. Kuj-pom. Wydaję mi się rzepak jest w terminie i żniwa rzepaczane będą 23-25 lipca co innego zboża. Mi rok temu kolega młócił nie radapowany i nic nie mówił że ciężko ma a jeździł szybko nawet tam gdzie dziki poryły rzepak i same zielsko było to kazałem mu podnieść heder to się nie zgodził.

Kombajn był DF ale z tym mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Koledzy mam takie pytanko czy mocznik 15kg plus 2l glifosadu zdysykują i skleją rzepak ten sposób zachwala elewator sieradz co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mocznik? 5kg siarczanu amonu wystarczy, jeśli nie chcesz przy okazji zwalczyć perzu to taka dawka powinna wystarczyć, ale zapewne traktowali o jakimś środku o większej zawartości glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj