witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETTI77    1

a jak oryskam teraz targą a rzepak ruszy w pęd to przypali? Ogólnie jak poznać że juz rośnie w pęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja wczoraj postawiłem żółte naczynie i jak dzisiaj sprawdzałem był jeden słodyszek i jeden chowacz, na niedzielę przymrozek więc z robakiem narazie spokój.

Na sobotę ewentualne poprawki na chwasty + samosiewy. Po niedzieli mieszamy zupę:D + 2 dawka azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

więc uzyskałem informacje że oprysk na jednoliścienne nie powinien zaszkodzić rzepakowi nawet jak na początku wybija w pęd czy ktoś się z tym zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie czy mozna mieszac siarczan magnezu z proteusem tabu i asahi i dozywki na jedenn raz wszystko razem czy nie to zaszkodzi

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Z tego co ja wiem to z proteusem można. Nie można mieszać z Dursbanem a zwłaszcza z Dursbanem Delta. W mijej hurtowni mi powiedzieli, że Delta to tylko sam z wodą, bo potrafi nieźle narozrabiać w mieszaninach.

W każdym razie ja z proteusem mieszam i nic się nie dzieje.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

juz kilkanascie razy bylo pisane ze mozna. Zobacz kilka stron wczesniej jakie zupy mozna robic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ja tam zmieszałem mocznik, siarczan magnezu, tebu, dursban, i jeszcze jakiś dolistny i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Zastanawiam się tylko co z mieszaniem boru i siarczanu magnezu. Dużo osób twierdzi, że bor jest w takiej mieszaninie niwelowany. Zaś w tabeli mieszania INTERMAG mieszanie ichniego siarczanu magnezu z bormaxem czy cynko-borem jest dozwolone. Chyba, że ich substancje są jakieś specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To co produkuje Intermag, nie pamiętam jaka formę produkują, bo i nawet ni chcę mi się pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co zastosować na drugą dawkę? Saletrę jeszcze raz czy mocznik? I czy nie jest już za późno bo pęd już rzepak wyniósł dość wysoko, a nie chcę mieć go wiecznie zielonego.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

@kissmy forma boroetanoloaminy jakoś tak.

 

@tomek73 to mówisz że bormax intermagu mozna mieszać, dobrze się składa bo pasuje mi taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tak twierdził przedstawiciel i handlarz w sklepie. Wymienił w jakiej formulacji jest bor produkowany i że można go mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Jutro planuje pryskać Toprexem, Mospilanem i 10 kg siarczanu magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli nie strzela w pęd to można dawać. Na wschodzie jeszcze można dawać. W piątek jak byłem w bałcynach (niedaleko Ostródy) to pszenica w fazie BBCH25, rzepak również dość mały jak na ta porę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

a asbor z ekolistu to jaka forma?

Jak dla mnie to forma dziadowska jak i firma . Nauczony doświadczeniem ,że z borem bywa różnie nie daje do rozwadniacza tylko rozpuszczam w osobnej beczce w czystej wodzie .Właśnie asbor zamiast się rozpuścić stworzył mętną zawiesinę i białym krystalicznym osadem który zalepia filtr główny i filtry na sekcjach .Dwa tygodnie po reklamacji i przedstawiciel firmy jedyne co może powiedzieć to , że skład chemiczny wody widocznie jest nie odpowiedni .Sąsiedzi też się filtrów naczyścili . Dziwne że z innymi środkami nie mamy kłopotów .Ostrzegłbym wcześniej , ale roboty masa i z czasem krucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    3

witam mam pytanie tydzień temu pryskałem na grzyba domnic dodałem troche mocznika i na chowacza.

dziś zauważyłem że łodygi są tak jakby optarte (wąskie ok1 cm szerokie, ok 5cm długie) największe optarcia są na głównej łodydze jakby skórka wierzchnia optarta i troche chropowate i niema żadnych obramowań brązowych a na bocznych są ale malutkie( tak jakby się dopiero tworzyły) i troszke brązowate i jakby leciutkie białe centki. Liście troszke się zwijają i mają jakby obwódki liści delikatnie zabarwione na róż albo granatowy.

czy to cylindrosporioza? co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jak dla mnie to forma dziadowska jak i firma.

dzięki za ostrzeżenie, muszę to sprawdzić, bowiem na pierwszą dawkę się nie odważyłem, stosuję solubor, ale mam jeszcze z 50kg tego asboru i gdzieś trzeba to upchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Toprex nie zadziała tak późno? W dniu oprysku miał ok. 30-35 cm teraz ma 45 cm. Ostatni zabieg planuje na płatka Amistarem Xtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

rzepak urośnie na 4a,4b i 5 klasie gleby ? czy to jest w ogóle nieopłacalne ? Znaczy przewaga gleb to 4a i 4b ale gdzie nie gdzie znajdzie się i 5 ;/ no i dodam że na polach nie było nic uprawiane przez jakieś 10 lat tylko łąki obficie nawożone obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

W tamtym sezonie miałem 2,8ha Aviatora na działce gdzie 1,8 ha klasa 3, 1 ha klasa 5 . Średnia 3,3 tony - tylko że pogoda wtedy dużo pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj