witek

Rzepak

Polecane posty

slawek2209    161

sypalem sol 100 kg na jeden kawalek wiosna.nie zauwazylem zadnej zwyzki plonu w porownaniu z nawozeniem jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

szczerze to stososwałem sól wiosną i u mnie zadnego efektu w postaci zwyżki plonu nie było w porównaniu z nawożeniem jesiennym dlatego dałem sobie spokój ale każdy niech robi jak uważa ja opieram sie na próbach glebowych i PK na jesieni i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jak rzepaki u Was ? Takie mrozy są.. U nas naszczęście śniegu trochę jest i zakrywa rzepak.. Choć w tym roku, mróz do wtorku ma być a dziennie posypuje trochę źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

A z jakiego regionu jesteś że mówisz o mrozie?? Bo ja podlaskie to dobpiero mogę mówić o mrozach :D, ale bez przesady chodz młody pamietam mrozy ponad -25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ajest tragedia, rzepak pod tą skorupą lodową się udusi, na wierzchu jest ponad centymetr lodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokladnie u mnie tez , snieg,lod, snieg ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego regionu jesteś że mówisz o mrozie?? Bo ja podlaskie to dobpiero mogę mówić o mrozach :D, ale bez przesady chodz młody pamietam mrozy ponad -25 :)

 

A co tu pamiętać? Raptem rok, a i w tym niewiele mniejszy mróz był ;) To tak a'propo Podlasia ;)

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

opolskie ;) mrozy w sumie tylko -8 są, ale są, a w tym roku razem z mrozami śnieg, trochę nasypało i przykryte wszystko w tym roku.. Może jakiiś lepszy plon będzie. Rok temu nie dość, że mrozy wzięły rzepak to i grad 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

a jak u Was z tą pokrywą lodową bo u mnie z 2cm lodu na 15cm warstwie śniegu następnie znów pare cm śniegu mogło by to wszystko to wytrzymac bo inaczej kolejny rok tragedii mnie tak samo niedość że zima to jeszcze grad poprawił tydzień przed zbiorem. Taki urok rolnictwa. Kolega mówił że jak kiedyś bronował pokrywe lodową to niby przezimował lecz w miejscach przejazdu kół nie bo tam dopiero przygniutł snieg i uniemożliwił dotlenienie. A tym którzy nie bronowali też przezył ciekawe jak bedzie tego roku bo narazie jest źle wg mnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Unas pierw naypało śniegu, potem mróz wziął, o tyle dobrze, że ten rzepak pod śniegiem, a nie lodem. W sumie nie wiem czy to lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

U mnie także wcześniej posypało, a dopiero później zmroziło porządniej (na szczęście).

 

Swoją drogą jeśli ktoś:

-ma zasiany rzepak i chce pewnego zbytu jego bez jakichkolwiek problemów z płatnościami,

-lub posiada bazę magazynową pozwalająca na skup tego surowca i chciałby takowy poprowadzić,

to zapraszam na priv.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

U nas (lubelskie) jak w większości kraju jest gruba warstwa lodu (2-4 cm) Kilku rolników jeżdżą ciągnikami i kruszą ten lód na polach, ziemia jest zamarznięta pod lodem jest kilka cm śniegu jeszcze. Pozostaję pytanie czy niszczyć tę skorupę czy nie ruszać, na pewno przejazd ciągnikiem uszkodzi w jakimś stopniu rzepak , ale nikt nie chce żeby pod lodem rośliny wyprzały. Wiedz jest dylemat co robić a wy co proponujecie?

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Takie kruszenie lodu miało by sens ale na początku marca teraz to strata czasu pieniędzy i zniszczonych roślin po koleinach...

Kilka lat wstecz w moim rejonie było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dopóki jest niska temperatura jak teraz kruszenie lodu nie ma sencu. Co innego gdy się ociepli


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Właśnie tak jak w ubiegłym roku gdy się ociepliło i przyszła odwilż to w moim rzepaku pojawiło się pełno dziur od dzików.

W zbożach nie zaobserwowałem tego.

To jest właśnie najgorszy okres. Jednym słowem nie mogę poradzić sobie z tym.

Szukam kodeksu koła łowieckiego bo chciałbym wyliczyć sobie szkodę. Może ktoś ma???

Czy znacie odmianę rzepaku do którego mniej ciągną dziki lub zaprawę coś jak mesurol. Moim zdaniem smakują im korzenie rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

redukcja liści to normalne po zimie, pytanie w jakim stanie są stożki? daj dokładniejsze zdjęcia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Oczywisicie to zrobiły sarny, jutro zrobie dokładniejsze zdjecia, bo te zrobiłem na szybko telefonem, zdazaja sie tez rosliny które sa na równo z ziemia zgryzione, ale najwiecej jest takich jak te na zdjeciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wcale nie jest taki zły, daj potasu na wiosne na szybszą regeneracje i powinno być dobrze. A pozatym to chyba dałeś sporo azotu bo masz długie łodygi lisciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj