witek

Rzepak

Polecane posty

rafto    32

@poosa21 To pięknie ;) Co to jest ten cukrowit azotowy ?? zawsze go dodajesz ?? dodajesz go do zbóż ?? co za odmianę siałeś że taki plon ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To był akurat plon średni z 2 odmian, Ta wyzej opisana to chagall ona dała w okolicach 5t. A druga remmy ona mi zaniżyła średnią. Klasa IIIB i IVA. Cukrowit azotowy to nawóz płynny z azotem, magnezem, borem i miedzią dostepny w Krajowej spółce cukrowej, Dodaje go do wszystkiego. Nie stosuje mocznika w oprysku, tylko na ściernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Dlaczego nie dajesz mocznika ? Ja planowałem dać na wiosne dwie dawki mocznika po 12kg i trzy dawki po 8 kg siarczanu wraz z odżywkami co ty na to ?

Edytowano przez garu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja stosuję mocznik we wszystkim co możliwe (zboża buraki rzepak) dolistnie i to wielokrotnie. W rzepaku w zasadzie do wszystkich wiosennych zabiegów. Nie zaobserwowałem zwiększonej presji chorób przez to. Ale mam prawidłowy płodozmian.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie płodozmian mam taki okopowe- pszenica ozima- rzepak-pszenica ozima- okopowe (burak i ziemniak). Pozatym biore wode bezpośrednio ze studni i mocznik jeszcze by bardziej ją ochłodził. Jak ktoś nie wierzy to niech zrobi doświdczenie np w pszenicy jeden przejad opryskwacza z mocznikiem a drugi bez, przy 2 zabiegach na choroby bedzie widać różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Poosa, ile kosztuje 1l kelpaku? Szukałem w internecie i znalazłem niezbyt pewne 35zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Ja stosuję mocznik we wszystkim co możliwe (zboża buraki rzepak) dolistnie i to wielokrotnie. W rzepaku w zasadzie do wszystkich wiosennych zabiegów. Nie zaobserwowałem zwiększonej presji chorób przez to. Ale mam prawidłowy płodozmian.

 

 

Prawidłowy płodozmian czyli jaki??

Też nie stosuje mocznika bo wieksza presja grzybków lepiej dać w odżywkach azot z mikorelementami. Druga sprawa to korozja lanc po moczniku pare lat i do wyrzucanienia w przypadku Pilmetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Poosa, ile kosztuje 1l kelpaku? Szukałem w internecie i znalazłem niezbyt pewne 35zł/l.

 

770 zł za 20l, ja to stosuje bo widze ze to troche poprawia stan roslin na jesień.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wiosną nie pryskacie w ogóle tebu - oriusem? caryx, amistar to wszystko kosztuje :/ może mi ktoś zrobić kalkulacje wg swojego gospodarstwa kosztów uprawy 1 ha rzepaku ??? ;)

 

Zgadza się kosztuje, ale na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać.

Wiem po sobie.. Kiedyś nie pryskaliśmy zadnym regulatorem tylko raz od grzyba na wiosne np. Carambą. Efekty były takie.

Jednego roku rzepak jesienią poszedł w pęd i 40-50 % wymarzło. Następnego roku przetrwał jesień bo opryskaliśmy Toprexem, na wiosne poszło Tebu ale nie był pryskany na płatek, zaatakowała czerń krzyżowych i rzepak zaczął się osypywać. Plony jakie osiągałem to ok. 2,5 t/ha

W ubiegłym roku pryskaliśmy jesienią Toprexem, na wiosne Toprexem i na płatek Pictorem. Dostał staranne nawożenie azotem na wiosne i jeden oprysk Bormaxem. Plon 3,7 t/ha. Gdyby było lepsze nawożenie przedsiewne P i K, gdyby pole było wapnowane i gdyby dokarmić dolistnie, myśle że byłoby lekko ponad 4 t

Jak widać na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać, ale jak wiadomo każdy szuka oszczędności gdzie się da.. Takie czasy..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Zgadza się kosztuje, ale na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać.

Wiem po sobie.. Kiedyś nie pryskaliśmy zadnym regulatorem tylko raz od grzyba na wiosne np. Carambą.

 

 

 

Caramaba akurat jest fungicydem i regulatorem wzrostu, bardzo dobrze skracała rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Podobnie jak Tebu i spółka.. Nie ma porównania do Toprexu czy Caryxu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Jako regulatory to na pewno lepiej od Caramby ale jako fungicydy to już nie.

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no nie powiedziałbym, działanie Toprexu bardziej mi się podoba.. ale nie będę się sprzeczał bo dawno stosowałem więc aktualnie nie mam porównania.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Syngenta wprowadza na rynek dwa nowe środki Amistar Xtra na choroby w rzepaku i Plenum na słodyszka. Ciekawe czy w konkurencyjnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tani amistar xtra to nie bedzie.pewnie bedzie kosztowal tyle co zwykly amistar.plenum pewnie podobny cenowo do proteusa bedzie.probowal ktos acanto na platek?pictor juz nie radzi sobie tak dobrze na twardzikowa u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

przeprowadzilem porownanie na swoim polu, caryx w pelnej dawce, pasek kontrolny i toprex w pelnej dawce, po caryxie rosliny sa jakby 'wessane' w ziemie, toprex pozwolil na rozbudowe wiekszej rozety, ogolnie stosowalem w tym roku pol na pol toprex caryx, jak bedzie to wygladalo w plonie to sie okaze

Edytowano przez goodkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tez robie w tym sezonie porownanie tych preparatow.na pierszy rzut oka rzepak po caryxie ladnie sie rozklada.po toprexie liscie stercza ku gorze ale szyjki korzeniowe maja jednakowo osadzone i korzen podobny jak i po caryxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Bayer powinien na wiosnę wypuścić Propulse na choroby, d*pont Avaunt na słodyszka (są już zarejestrowane). Propulse pewnie cenowo będzie zbliżony do Pictora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie jest jakaś sznsa na to ze rzepak odbije na wiosnę po zapryskaniu przy zabiegu na pszenicę bo kawałek mi nieżle pokręciło


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie sprawa jest tego typu ze to sprawka sąsiada którego już o tym poinformowałem ale powiedział zaczekajmy do wiosny itd nie wiedział jak nazywa sie srodek ale przypuszczam ze był to maraton spryskał mi 40 cm na długości 700m


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj