witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Miałem w planach zastosować takie połończenia tylko czy jedno nie wykluczy drugiego

 

Można dodać do tych odżywek moczniku ?

 

Co oznacza faza BBCH ?

 

 

Szkoła nie dała wiedzy to pomogą kloedzy.

http://www.fnagro.pl/glowna.php?site=programy


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

A jeśli chodzi o te połączenia to stosowałeś je na swoich uprawach ?

 

Co do nawożenia to chciałem zastosować na pierwszą dawkę saletrę a na drugą salmag, siarczan amonu i kainit co o tym myślicie ? :D

 

Co do odżywek planuje po ruszeniu wegetacji dać dolistnie fosfor potem bor i molibden możecie mi coś ewentualnie doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chodzą słuchy ze to skrót od czterech molochów chemicznych które wspierały tworzenie skali ale my musimy traktować to jak skalę dzielącą poszczególne etapy rzwoju roślin


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@garu

 

Tak, stosowałem. Tylko wcześniej warto zrobić sobie próbę w wiaderku, bo nigdy nic nie wiadomo. Druga sprawa to dobrze umyj opryskiwacz.

 

Dawałeś jakiś nawóz jesienią? Wiosną ile planujesz dać kg poszczególnych nawozów?

 

Odżywki daj razem ze środkiem grzybobójczym i owadobójczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czy przygryziony przez sarny rzepak zdoła się zregenerować. Dodam, że stozek wzrostu nie ruszony tylko liście poobgryzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam zamiar dać na początek 200 kg saletry 400 kg salmagu i po 100 kg siarczanu i kainitu dodatkowo dolistnie chce dać po ruszeniu wegetacji Ekolist z fosforem, siarczan magnezu, mocznik i Carambe na grzyba na pąka Oriusa, Mospilan na owady po kilku dniach Trebon, siarczan magnezu i Ekolist molibden i bor oraz po opadaniu pierwszych płatków Amistar, Mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Mam pytanie do kogoś kto już kiedyś miał takie coś . Rzepak jesienią wyrósł zbyt dużo przez brak regulatora . Teraz zimą dobrały się do niego bażanty i trochę liści zjadły , a łodygi śnieg połamał . Zastanawiam się tak teraz czy on już nie raczej do orki . Nie ma tego wiele ale warto wiedzieć już teraz że nic z tego nie będzie a nie planować jego wiosenną uprawę .

2013-01-05-568l6owl.jpg 2013-01-05-569tcp1x.jpg 2013-01-05-570kpogo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Mrozu na razie ma nie być większego jak -11 w nocy w połowie stycznia . A do tej pory może coś z nieba spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jednego roku miałem taką sytuacje ze rzepak poszedł mi w łodygi przed zimą z tego samego powodu co u Ciebie. Tam gdzie były łodygi to zginęły, po zimie w rzepak wypuścił kilka bocznych pędów, tam gdzie rzepak nie puścił łodyg przed zimą było lepiej. Plon z tego co pamiętam ok. 2,5 t/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Co możecie powiedzieć na temat moich poprzednich postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Moja propozycja:na zamarznieta glebe 100kg soli[za malo potasu dales jesienia] i nawoz z siarka.Gdy juz ruszy wegetacja i da sie wjechac saletra.Gdy ped rzepaku osiagnie 10-20 cm zabieg na skracanie caryxem lub toprexem[nie wiem czy caramba jest jeszcze dostepna] lacznie z dursbanem i odrzywkami.Na trzy tygodnie przed kwitnieciem salmag.Na slodyszka proteus ewentualnie plenum.opadanie pierwszych platkow amistar i mospilan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Moja propozycja dla Ciebie jest taka: 300 kg Saletrosanu na 1 dawke, 300 kg saletry na drugą dawke. 2-3 opryski mocznikiem z siarczanem magnezu + nawóz PK i micro. (pierwszy po ruszeniu wegetacji, drugi tuż przed pąkowaniem) Po ruszeniu wegetacji oprysk nawozem z borem, manganem i molibdenem. Gdy pęd będzie miał 10-20 cm wysokości skarcanie (ja stosuje Toprex) no i na opadający płatek Pictor lub Amistar. O zwalczaniu szkodników nie będę pisał bo to wszystko zalezy od nasilenia i fazy w jakiej wystepują. Co do środków: Dursban, Proteus, Mospilan, Bi-58.

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ile dajesz mocznika i siarczanu na ha ? Siarczan siedmio czy jedno wodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

siedmio wodny. Doychczas nie pryskałem rzepaku siarczanem i mocznikiem. W tamtym roku jeden kawałek opryskałem Mikorkomplexem (to samo co siarczan + mikroelementy) i Mocznikiem. Dawałem 10 kg mocznika i 5 Mikrokomplexu.

Ale z tego co mi wiadomo to można pryskać steżeniem mocznika na pierwszą dawke 12 % a później 10 %.

Niech koledzy się wypowiedzą albo poszukaj w tematach bo był taki wątek.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Gdy pęd będzie miał 10-20 cm wysokości skarcanie (ja stosuje Toprex) no i na opadający płatek Pictor lub Amistar.

Toprex chroni rowniez przed grzybami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

tak, głównie chroni przed grzybami a dodatkowo skraca. W porównaniu do Caryxu to Toprex bardziej działa jako fungicyd niż jako regulator a Caryx odwrotnie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Wiosną nie pryskacie w ogóle tebu - oriusem? caryx, amistar to wszystko kosztuje :/ może mi ktoś zrobić kalkulacje wg swojego gospodarstwa kosztów uprawy 1 ha rzepaku ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tebu ani orius nie daja takiego efektu jak toprex i caryx.sa gorsze jako regulatory.w ubieglym sezonie koszt uprawy rzepaku wyniosl okolo 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj