Cichy94

Ile za Godzine roboty??

Polecane posty

Cichy94    188

Witam ;) Chciałbym się dowiedzieć jaka jest teraz mniej więcej stawka za godz roboty ? Wiem że każdy bierze inaczej ale tak mniej więcej ;) Chodzi mi np: o rozpołowienie ciągnika i wymiany sprzęgła ile takie coś by kosztowało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

U mojego sąsiada, naprawiają Zetora 10145, (zdaje się że remont silnika) i z tego co wiem gość bierze ok 100 zł dniówke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

znajomy mechanik nam robił po znajomosci ale tak to bierze 34zł za godz tak brał w zeszłym roku wiekszosc narzedzi swoje miał i dojezdzał a drugi 24zł za godz tyle ze trza do niego jechać sptrzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U mojego sąsiada, naprawiają Zetora 10145, (zdaje się że remont silnika) i z tego co wiem gość bierze ok 100 zł dniówke .

 

Tyle to zarabia pracownik na budowie a nie mechanik (do łopaty każdy się nadaje a na mechanika trzeba mieć wiedzę).

 

Znajomy też się tak ceni i całe życie bez kasy jest a roboty robi za grosze.

 

Połączyłem kiedyś gościowi skrzynkę sterowania wciągarki (pół godziny roboty) i zażądałem 40 zł gość był wzburzony że tak drogo , powiedziałem że mogę to rozłączyć i nic nie zapłaci - zapłacił. Jak się później okazało był u 2/3 gości ale nikt nie wiedział jak to zrobić.

 

Ceńmy siebie i innych, targujmy się ale realnie a nie to żeby ktoś nam robił za darmo.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

150 zł za wymianę sprzęgła? :blink: Daj mi numer do tego mechanika ;) Chyba trochę za mało?

Edytowano przez Cichy94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na własnym warsztacie(a nieźle wyposażony-wózek do rozpoławiania,podnośnik żaba do ciężarówek,winda sufitowa o udźwigu 750kg przesuwna,tokarnia)to tak bym musiał brać od 30 zł na godzinę-zależy jaka skomplikowana naprawa.

 

warsztaty to tak około 50 zł roboczogodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja za wymiane sprzegla i lapek w zetorze 7011 zaplacilem 140 zł mechanik ma wszystkie swoje narzedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no jasne że z własnymi narzędziami-do castoramy nie pojedziesz bo mechanik nie przygotowany.

o kluczach nawet specjalistycznych(imbusy,dynamometr,różne nasady) nawet nie wspominam-szanujący klienta mechanik to ma.

serwis przyjechał na przegląd gwarancyjny(bo pieczątka musi być),to mechanik powiedział że chciałby mieć tyle narzędzi i sprzętu warsztatowego do dyspozycji-to takie moje hobby,tylko stołu do pomp brakuje-bo przyrząd do wtrysków mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Tyle to zarabia pracownik na budowie a nie mechanik (do łopaty każdy się nadaje a na mechanika trzeba mieć wiedzę).

 

Znajomy też się tak ceni i całe życie bez kasy jest a roboty robi za grosze.

 

Połączyłem kiedyś gościowi skrzynkę sterowania wciągarki (pół godziny roboty) i zażądałem 40 zł gość był wzburzony że tak drogo , powiedziałem że mogę to rozłączyć i nic nie zapłaci - zapłacił. Jak się później okazało był u 2/3 gości ale nikt nie wiedział jak to zrobić.

 

Ceńmy siebie i innych, targujmy się ale realnie a nie to żeby ktoś nam robił za darmo.

za taką dniówkę to bym poszedł do łopaty. Ja płacę 7-8 zł. I obojętnie co będzie robił to jest taka stawka. A jak się nie podoba to won.

Raz mi hydraulik wodę w domu zakładał i powiedział że za 200 zł dniówki to on by z łózka nie wstał. Dziś jest na bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@saszaeta-twój pracownik i twoje narzędzia,stanowisko warsztatowe(czyli ta łopata-czy swoją przynosi?)to OK.ale gdyby gość mi powiedział 15 zł na godzinę,na własnym prądzie,narzędziach,sprzęcie,garażu czy warsztacie-takiego to korbą.

można to odwrócić-przyjedziesz ciągnikiem z prasą i pełnym zbiornikiem do gościa prasować to ile za godzinę-10-15zł?co innego jak przyjdziesz tylko z kanapkami na jego sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a to za jedną robotę sprzęt ma się zwrócić. Kiedyś mi kolega liczył co kupę usług robi że amortyzacja ciągnika (akurat mtz za 100tyś) to jest 33zł godz. Bo po 3tyś/mtg trzeba remont robić silnika. Ale sam silnik nie kosztuje 100tyś to jakie 33zł amortyzacja. Ja wolę małą łyżeczką a cały czas a nie chochlą na raz bo można się udławić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

za taką dniówkę to bym poszedł do łopaty. Ja płacę 7-8 zł. I obojętnie co będzie robił to jest taka stawka. A jak się nie podoba to won.

Raz mi hydraulik wodę w domu zakładał i powiedział że za 200 zł dniówki to on by z łózka nie wstał. Dziś jest na bezrobociu.

 

Kolego policz ZUS, podatek od powierzchni warsztatu, prąd itp, bo US to ryczałt to kilka złotych i pracuj za 100 zł/dniówka to na życie będzie mało.

 

Kolego a ile ty zarabiasz dziennie, czciłabyś pracować za 7-8 zł/godzinę?

 

Realna cena to jak kolega pisze 30 zł/roboczogodzina.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Niedawno znajomemu naprawiałem mf255 a dokładnie wymiana symeringu w zwolnicy oraz spawanie gwiazdy tylnego koła (pękła na śrubach przy zwolnicy) oraz naprawa zamków w drzwiach. Za robotę wziąłem 150zł.

Po około tygodni ten sam ciągnik trafił do mnie na naprawę kabiny. Były urwane wszystkie mocowania kabiny. Kabina taka jak tu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/266820-mf-255/ koszt tak samo 150zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@saszeta-do końca ci tego ten kolega nie policzył z tą amortyzacją,albo coś namieszałeś-te 100 tyś,silnik że remont za te 100tyś(coś niejasno tłumaczysz-może późno).

na amortyzację sprzętu nie tylko składa się jej zakup-jeszcze serwisowanie,kilka dupereli drobnych ale je sumując ładna sumka wychodzi.

policzę ci usługę np.pług 4 skiby+ten mtz:33-amortyzacja ciągnika+ 5-amortyzacja pługa+10 -godzinówka kierowcy+35-paliwo+(tych składowych nie podam w cyfrach) ubezpieczenie+ZUS+koszty kredytu+podatek dochodowy+coś koło stówki-i tyle biorą-zarobku dużego tu nie widzę,tą chochlą jak mówisz.podobnie jest z warsztatem-może jedno narzędzie nie kosztuje 100tyś(co niektóre nawet więcej)ale jest ich na tyle dużo że się sumka uzbiera-no i nie są to narzędzia od ruskich-takimi nie da się pracować.

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział.

każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fart23    0

ja czasem zajmuję się elektryką i elektronika (w pojazdach, RTV AGD) i powiem tak, cena zależy od skomplikowania pracy, ale tak mniej-więcej to 40-50zł/h. Mój mechanik też ma takie stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@saszeta-do końca ci tego ten kolega nie policzył z tą amortyzacją,albo coś namieszałeś-te 100 tyś,silnik że remont za te 100tyś(coś niejasno tłumaczysz-może późno).

na amortyzację sprzętu nie tylko składa się jej zakup-jeszcze serwisowanie,kilka dupereli drobnych ale je sumując ładna sumka wychodzi.

policzę ci usługę np.pług 4 skiby+ten mtz:33-amortyzacja ciągnika+ 5-amortyzacja pługa+10 -godzinówka kierowcy+35-paliwo+(tych składowych nie podam w cyfrach) ubezpieczenie+ZUS+koszty kredytu+podatek dochodowy+coś koło stówki-i tyle biorą-zarobku dużego tu nie widzę,tą chochlą jak mówisz.podobnie jest z warsztatem-może jedno narzędzie nie kosztuje 100tyś(co niektóre nawet więcej)ale jest ich na tyle dużo że się sumka uzbiera-no i nie są to narzędzia od ruskich-takimi nie da się pracować.

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział.

każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

dokładnie tak mi kolega wytłumaczył. Po 3tyś/mtg ciągnik ma się zwrócić. Parę sezonów robił usługowo na 600 ha za ogromne pieniądze ale nie miał jeszcze konkurencji.

to 100zł za godz nic nie robienia to zarobek nie duży? Pracownika, jak nie chce ci się jeździć to od tej stówki odlicz. A jak ktoś ma koszty kredytu to musi być droższy od tego co za gotówkę traktor kupił? Ja mam dwa sprintery które wynajmuję. Doba kosztuje 250zł. Mogła by i 300 i więcej bo tyle u konkurencji kosztuje ale moje pod domem nie stoją. A że bardziej się wytłuczą? Wytłuczą się tak samo jak i tamte po 300tyś/km tyle że u mnie to będzie 15 msc a u innych 24. I w finale kto więcej zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Za godzinę roboty można wziąść i 5zł i 5000zł (szczególnie bankowcy). Tu się liczy stosunek jakości/ceny. Na targu jak sprzedają buty po 200zł i po 20zł to które lepiej schodzą ;) Ja proponuję 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział. każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

W sumie dniówka wyszła około 100zł. To było robione tak po znajomości. Z jakości powinien być zadowolony bo ja nie lubię robić aby tydzień wytrzymało. Być może będę robił w nim jeszcze górny zaczep bo ma strasznie wybite tulejki. Do wymiany są jeszcze szpilki w tylnym kole bo gwintu słabo trzymają.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj