adiksutil16

Blokada przedniego mostu

Polecane posty

adiksutil16    9

Czy zetor 5340 ma blokadę przedniego mostu bo wszyscy narzekaja że tylko jedno koło ciągnie jak się np. topi a jak ja się topiłem to obydwa koła przednie ciągnęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli ma oś carraro to ona ma blokadę i bedzie ciagnęła na dwa koła, także jak się kopie to jak włączysz tylną blokade to ciagnie na 4 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

No a ja nie mam carrero a nawet bez blokady zawsze sie kopią obydwa przednie koła ale normalnie tpo jest wszystko dobrze jak skręcam do normalnie jedno koło wolniej drugie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz 7745 to one wychodziły mostem z blokadą typu nospin czy jakoś tak, mało ich wyszło ale takowe były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

jak w lutym woziłem wywoziłem przyczepą obornik i tak jakoś zabuksował w miejscu że dwa tylnie koła i jedno przednie stało na orce zawarźniętej więc myślałem że jak zapnę blodadę na przód to pójdzie i stało się tak że prawe koło stało w miejscu a lewe przednie 2 razy szybciej się kręciło... jeszcze ani razu tak z nim nie miałem... musiałem odpinać przyczepę i ustawić się tak by oba koła stały na orce i poszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przednia oś carraro sama załącza sobie blokade, nie ma możliwości jej włączenia, jak ci sie tak stało napisz ile masz mtg i czy olej wymieniałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

jeśli pytanie było skierowane do mnie to nie jest jakaś awaria po prostu jedno koło nie miało żadnego oporu bo stało na lodzie a drugie na orce i miało obciążenie całego zestawu... teraz jak robiłem agregatem to nic takiego nie zaobserwowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 5340 w moście carraro jest mechanizm różnicowy o zwiększonym oporze. Nie jest to stóprocentowa blokada a jej skuteczność zależy od oporu jaki działa na ślizgające się koło. Jeśli opór jest duży skuteczność blokady jest większa, gdy mały to mniejsza a nawet zerowa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem ale ja jak jechałem podwozówką to mam droge polną pod góre a zaraz pole i lekko po deszczu było jałączyłem napęd to obydwa koła przednie widać było jak ślizneły przy ruszaniu i oba równo ciągły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5991    0

Witam ja mam zetora 7245 i jak ma ciezko i wdusze blokade to ciagnie tyl a gdy lewe kolo sie kopie to prawe sie zalancza samoczynie i dostaje. Takiego pawera . I nawet jak sie orze to gdy ma ciezko to sie zalonczy bo przewaznie musi stac ptosto zeby ciagly 4 naraz a ja mam stary most przy nim . Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

drugie koło dostaje "Takiego pawera" ponieważ mechanizm różnicowy zaczyna pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9203    0

mam zetora 7245 i bez przerwy ciagna mi dwa koła z przodu. troche to utrudnia skrecanie przy właczonym napedzie. co moze byc przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

promien skretu przy wlaczonym napedzie jest zawsze wiekszy , wylacz przedni naped i bedzie lepiej skrecal


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrjako    4

@lukas9203 niektóre modele wychodziły z taki osiami, tak jak pisał wcześniej @zetorlublin7341, które chyba nazywały się nospin - mam taką oś u siebie w 6245 z 91r. Trochę utrudnia to skręcanie przy włączonym napędzie ale umożliwia przejazd w trudnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprawdź czy masz dobrze dobrany rozmiar opon. Normalnie przód ma być szybszy od tyłu właśnie po to by ciągnik z włączonym między innymi napędem skręcał.

Gdyby z jakiegoś powodu był zablokowany dyferencjal koła ciągły bi i bez napędu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez Mateusz_105
      Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj