Mateusz Macura

Ursus C-330 4x4

Polecane posty

MarcinPykuS    68
tak tak dobre opony duzo daja bo jak sa juz zuzyte to nawet najlepiej zadbany silnik nic nie pomoze

 

Znów w drugą stronę...ekstra opony, a silnik dojechany... :D

 

Wszystko jest ważne...i dobre opony i dobry silnik... ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jak dbasz tak masz.

 

A raczej :

 

Jak dbasz taki będziesz miał uciąg.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jak dbasz taki będziesz miał uciąg.

 

W jakim sensie? Chyba tylko przez utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No i przez to "4x4". A ciśnienie też dużo daje. Pozatym jak mój kolega mawia ,,Fabryki się nie poprawia" (przynajmniej za bardzo)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0

widze ze ludzie tu piszacu nie znaja zasad urzywania przedniego napedu. krew mnie zalewa jak czytam te brednie:)

po pierwsze c 330 nie jest zasłaba do przedniego napędu wszystko zalerzy od dobrania przełorzenia jesli jest odpowiednio dobrane to wszystko bedzie ok

po drugie naped na przud moze być urzywany tylko i wyłacznie do prac polowych ciagnik niebedzie sie dusił jak tu ktos pisał jeśl dobierzesz mu odpowiednie przełorzenie

po trzecie naped na przud redukuje poślizg kuł podczas toczenia praca staje sie bardziej efektywna wiec ciagnik moze miec wiekszy uciag przy wiekrzym obciarzeniu. oczywista rzecza jest ze bedzie musiał wiecej wypic.

A ten kto kupuje ciagnik z przednim napedem i go nie urzywa to niepotrafi go wykorzystac albo chce sie pochwalic sasiada jaką mam fure:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro500    0

Według mnie napęd 4x4 do ciapka byłby dobrym rozwiązaniem.... Więcej by mogła pociągnąć itp. pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lukasz84

Większość prac wykonuje się ciapkiem na 4 albo 5 i wtedy ciapek nie zagrzebie kołami, moc jest przenoszona na podłoże bez poślizgu. Na 3 ciapek zagrzebie kołami i wtedy napęd na przód zwiększy uciąg, ale na 3 nie wykonuje sie ciężkich prac. 330 jest stosunkowo ciężka jak na swoją moc i przy prędkości ok 6 km/h pod dużym obciążeniem nie będzie się ślizgał (w normalnych warunkach) tylko zadusi silnik. Co innego 360 która ma prawie 2x większą moc a masę większą o jakieś 500 kg, potrafi zagrzebać kołami przy 10 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

To pomiędzy 330 a 360 jest 500kg różnicy?? :rolleyes: Ciekawe-ale prawdziwe.Racją jest że 360 się zagrzebie a 330 sie zdusi :( Ale jest tak jak piszecie-większość prac wykonuje się na 4.A napęd dałby coś dopiero na 3 :rolleyes: A 3 jest za wolna do prac polowych i kicha.

 

Gdyby ciapek miał więcej przełożeń. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
widze ze ludzie tu piszacu nie znaja zasad urzywania przedniego napedu. krew mnie zalewa jak czytam te brednie:)

po pierwsze c 330 nie jest zasłaba do przedniego napędu wszystko zalerzy od dobrania przełorzenia jesli jest odpowiednio dobrane to wszystko bedzie ok

po drugie naped na przud moze być urzywany tylko i wyłacznie do prac polowych ciagnik niebedzie sie dusił jak tu ktos pisał jeśl dobierzesz mu odpowiednie przełorzenie

po trzecie naped na przud redukuje poślizg kuł podczas toczenia praca staje sie bardziej efektywna wiec ciagnik moze miec wiekszy uciag przy wiekrzym obciarzeniu. oczywista rzecza jest ze bedzie musiał wiecej wypic.

A ten kto kupuje ciagnik z przednim napedem i go nie urzywa to niepotrafi go wykorzystac albo chce sie pochwalic sasiada jaką mam fure:))))

Bez obrazy, ale mnie krew zalewa jak czytam Twoje posty :rolleyes: Moglbys sie choc troche poswiecic i przestudjowac SłOWNIK!!!!

I nie porownuj ciapka 4x4 z jakims 100-stu konnym ciagnikiem 4x4 bo to jest bez uzasadnienia. Moze od razu do c-330 zalozyc przedni naped i blizniaki na kazde kolo??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0

powiem ci jedno oprucz ciapka w domu mam jescze solarisa 45 on ma nieco mocniejszy silnik ma naped 4x4 i szczeze to bez niego to niedało by rady nic zrobić. moim zdaniem w c330 naped jest dobty nie mówie ze nie i na 100% przydałby sie nawet na 4 biegu takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

tez sie zgodze ze naped przyda sie do 4 biegu

umnie na piaskach ciapek sie czesto kopie dlatego musze uwazac z wyborem drogi by sie nie zakopac

naped duzo by pomogl choc nie widze powodu by byl niezbedny bo jak ciapek juz nie moze to biore line podczepiam drugiego i na dwa sie mecze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ciapkowi braknie 3 przełożeń . Między 3 a 4 między 4 a 5 i jeszcze jeden wsteczny .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ciapkowi braknie 3 przełożeń . Między 3 a 4 między 4 a 5 i jeszcze jeden wsteczny .

 

Najbardziej to między biegiem 4 a 5... <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Prawda ale między 3 a 4 też by się przydał ale 4-5 to najbardziej. Bo często bronowanie na 4 jest męczące i jak 5 wrzucę to czasami go przydusi a jak nieraz wejdzie na obroty to hoho a jak chcesz zmniejszyć obroty to znów zdusi go i tak w kółko ;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Między 3 a 4 w ciapku nie ma przepaści, ale miedzy 4 a 5 jest za duża i jeden bieg byłby jak znalaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
Między 3 a 4 w ciapku nie ma przepaści, ale miedzy 4 a 5 jest za duża i jeden bieg byłby jak znalaz.

 

tak to prawda potwierdzam jak dla mnie az za duza przerwa.

kiedys oralem 4 ale wydawalo mi sie to za wolno to wrzucilem 5 <_< a on zgasł. bo go zadusilem :) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Między 3 a 4 w ciapku nie ma przepaści, ale miedzy 4 a 5 jest za duża i jeden bieg byłby jak znalaz.

 

Bieg między 3 a 4 był by raczej biegiem siłowym (też przydatny)

 

 

tak to prawda potwierdzam jak dla mnie az za duza przerwa.

kiedys oralem 4 ale wydawalo mi sie to za wolno to wrzucilem 5 <_< a on zgasł. bo go zadusilem :) <_<

 

Prędkość orki (głębokiej jak przypuszcam) nie powinna być większa niż 10 12 km/h . A na 5 biegu masz chyba 15 -18km/h 9jeśli się mylę poprawcie)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Ja mam 914 i mówiono mi że przedni napęd to większe zużycie paliwa, więc jeden sezon go nie używałem, następnie w drugi sezon wszystko w polu robiłem z włączonym napędem i poszło mniej paliwa.

 

Owszem w przeliczeniu na godzinę pracy to ciagnik zużyje więcej paliwa, ale różnica w poślizgu bez napędu jest widoczna, Z włączonym napędem można dużo szybciej zaorać, czy uprawić to samo pole. Różnica dochodzi do 30 %. Więc szybciej skończymy pracę w efekcie sumarycznie spalimy mniej paliwa.

 

Jak kupowałem ciągnik to mówiono że PRZÓD tylko dopiero do 6 silnika, że 4 to za słaby - a ja jestem zadowolony.

Dlatego uważam że napęd przedni do 330 ma sens, mniejszy poślizg - daje szybciej wykonaną pracę, tym samym mniejsze zuzycie paliwa w przeliczeniu na dane pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No wiesz, 30KM a 80KM to jest delikatna różnica... A poza tym to dziwne rzeczy Tobie opowiadali, widać granatem od pługa oderwani <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Według mnie 4 jest wystarczająca do orania C-330M


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

napęd by się przydał i nie ma co gadać. czemu zachodnie małe ciągniki mają napęd co. u mnie to 330 na 3 orze bo szybciej nie da rady a jak komuś na 4 za szybko to niech sobie zapnie większe brony albo pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mateusz Macura moglbys sie dowiedziec jak zrobic taki naped w 30 bo chyba omysle nad zrobieniem takiego w swojej:)z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj