Mateusz Macura

Ursus C-330 4x4

Polecane posty

pioter    46

@lukash0 jakies zdjecia w galerii może??? :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Zastanawia mnie czy jest tam jakas blokada machanizmu...

W tym moście można założyć samoczynną krzywkową blokade a nawet dyferencjał Torsena, koszt ok. 700zł... Jak już walczyć o trakcje w tym traktorku to na całego :) ...gorzej ze skręcaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
w 330 brakuje mocy jak jedzie z 1 przyczepą a co dopiero muwic przedni napęd i pług

 

Tzn.?? :)

 

My C-330 orzemy ponad 10.5 hektara i wszystko OK, ciągnik idzie, ale zero górek itd... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
w 330 brakuje mocy jak jedzie z 1 przyczepą a co dopiero muwic przedni napęd i pług

Też jestem takiego zdania. " Tu jest więcej zachodu przy tym przednim napędzie niż to wszystko warte"

Ale wiecie takie jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No fakt, tylko teraz jak ktos ma większa gospodarke to raczej sie nie bawi z tur`em jedosekcyjnym do C-330 tylko np. Tur 3 sekcyjny do 1224, no przynajmniej do jakiegos ciągnika co ma wspomaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
wątpie żeby przód był zsynchronizowany z tyłem. można wyłączyć napęd??

wg mnie trzydziestka jest za słaba do przodniego napędu.

 

Popieram w 100% .Napewno cos to da ale wg. mnie to raczej duzo nie pomoze bo 30 KM to troche za mało na przedni i predzej sie zadusi jak zacznie ciagnac przód niz wyjedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Naped napewno sie przydaje ale tylko w nielicznych sytuacjach.... Jesli ciapek pracuje przy turze to napewno bedzie to duzym plusem, tylko czy ta os wytrzyma :P a z plugiem w zupelnosci wystarcza naped na jedna os-zawsze mozna zalaczyc blokade. Nie liczac opruskiwacza czy tez prac np. przy suszeniu siana itp. :) Wedlug mnie zbyt mala moc i za malo sytuacji w ktorych przedni naped bedzie wykorzystany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Małe porównanie...co lepsze do pługa, URSUS 4512 czy 4514...wiadomo że 4x4 jest lepsze...a więc C-330 4x4 będzie miała lepszy uciąg, mniejszy poślizg itd. mimo że ma tylko 30KM... :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Dales zle porownanie :P Teraz porownaj sobie moc U4512 i C-330 Ciapkowi brakuje mocy do przedniego napedu, no chyba ze bedziesz oral na biegach polowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja kiedyś jak kupowałem Bizona to spotkałem się z T25 z przednim napędem pewnie dorabianym a ruski ma przecież jeszcze mniej mocy od c330 można by było spróbować założyć ale żeby traktor wytrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja kiedyś jak kupowałem Bizona to spotkałem się z T25 z przednim napędem pewnie dorabianym a ruski ma przecież jeszcze mniej mocy od c330 można by było spróbować założyć ale żeby traktor wytrzymał

Ruski jest dużo lżejszy i krótszy od c330 i tylne koła w standardzie też ma mniejsze a silnik jest żwawy więc w t25 bardziej przydałby się przedni napęd, i t25 były i są wersje 4x4 więc nic tutaj nie jest dorabiane.

 

na oponach 12,4 radialnych ciapek idzie jak pies i nie ma po co zakładac przodu do orania, na bagnie może by się przydał ale w polu nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Co Władek ma żwawszy silnik??Pierwsze słyszę. :)

 

Jak miałbym zakładać 330 napęd to tylko do tura i od razu wspomaganie.A do pola nie zakładałbym bo 330 jest za słaba i tak czasem ledwo idzie z 2 skibami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Skąd ta pewność że t-25 jest żwawszy od ciapka...??? :P:)

 

Jest jeszcze słabszy od C-330... :) :)

 

A t-25 nie miała fabrycznego napędu 4x4, a więc jest to dorabiane...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co Władek ma żwawszy silnik??Pierwsze słyszę. :P

 

Jak miałbym zakładać 330 napęd to tylko do tura i od razu wspomaganie.A do pola nie zakładałbym bo 330 jest za słaba i tak czasem ledwo idzie z 2 skibami :)

co jak co w t25 koła częściej fruwają :) przy c330 raczej zwawszy, wszystko pięknie ciapek 4x4 do tura ale co z tą osią, trzeba by jakąś orginalną ursusowską belkową a jak jakieś cudo założycie to przy turze zaraz się rozleci :) , przednia oś bez napędu jest solidna w ciapku, więc z czego wziąśc taki przedni napęd i żeby nie kosztował więcej od samego ciapka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Skąd ta pewność że t-25 jest żwawszy od ciapka...??? :P:)

 

Jest jeszcze słabszy od C-330... :) :)

 

A t-25 nie miała fabrycznego napędu 4x4, a więc jest to dorabiane...!!!

Dokładnie to nie wiem ale jak prowadziliśmy Bizona to facet jechał to wyglądał jak oryginalny

Ruski to taki Kogut jak się rozpędzisz to każdy ciągnik prześcigniesz tylko mocno sztywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Dokładnie to nie wiem ale jak prowadziliśmy Bizona to facet jechał to wyglądał jak oryginalny

 

Wyglądać mógł, jak był robiony przez dobrego fachowca, ale oglądam różne ogłoszenia, zdjęcia i nie spotkałem się z tym, że t-25 ma fabryczny przedni napęd... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ale ja kiedyś znalazłem zdjęcia T25 z przednimi napędami i wszystkie były takie same to chyba produkowali ale może w Polsce nie sprzedawali z przednim napędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj