patrick30

Kupiony Case 5140 - problem z jazdą do przodu

Polecane posty

patrick30    1

Witam serdecznie

Ledwo co kupiłem ślicznego CASE 5140 z 1995r świeżo przywieziony z Holandii i sprawdził się najczarniejszy scenariusz, mianowicie wyjechał w pole zrobił hektar pola agregatem uprawowym 4,2m i powoli przestał ciągnąć do przodu .Jedynie dało się jechać na najniższym biegu i półbiegach i to tylko bez obciążenia.Natomiast z jazdą do tyłu jest wszystko OK. Wywnioskowaliśmy że poleciały tarczki sprzęgła w koszu od jazdy do przodu. Od jazdy do tyłu występuje oddzielny koszyk sprzęgłowy więc do tyłu jeździ normalnie.Dodam

,że ciśnienia w hydraulice są w porządku i były zamieniane miejscami elektrozawory od kierunków jazdy i nic to nie dało.Wszystko wskazuje na te tarczki. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał może temat wymiany tych tarczek? jakie są koszty robocizny + części? możecie polecić mechanikó z usługą na miejscu??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Twój ma rewers ? JA w swoim case 4230 miałem do wymiany tarcze te małe od rewersu było uch 8 chyba i Jak wsadzaliśmy nowe w tą puszkę okazało się że ona była pęknięta za jednym razem wymieniliśmi te uszczelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

Witam kolegę polecam swoją pomoc w naprawie i zakupie części.

Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na pw


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

wiecie może jaki ma udzwig podnosnika wstyłu bo on nie ma siłowników spomagających i nie wiem czy wystarczy do agregatu aktywnego 3 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

Witam ponownie wszystkich..dziękuje za zainteresowanie i podpowiedzi ,każde są naprawdę cenne bo pierwszy raz mam do czynienia z ciągnikiem CASE i do dość sporej mocy jak na małe "hobbystyczne gospodrastwo - 15ha.

..do case4230lp tak oczywiście ma rewers elektro-hydrauliczny .podejrzenia są na uszkodzone tarczki jazdy do przodu

ale jak się rozbierze to się okaże

..dzięki na namiary do Mariusza(Zdun) ceny naprawy mają bardzo bardzo korzystne ale problemem jest odległość ok 300km x4 z traktorkiem na lawecie , nie wykluczone ,że skorzystam z usług w przyszłośći( oby lepiej nie było konieczności)

Tym czasem porozumieliśmy się z najbliższym dealer_em Case i już go naprawiają ,do końca tygodnia ma być na kołach. Wiem ,że koszty naprawy będą tam większe ale zadecydowały czynniki: pili teraz czas -wiadomo rozpoczęła się robota na ciągnik i drugi to odległość do warsztatu tylko ok50km ,trzeci to bardzo rzeczowe podejście do tematu. Chociaż i wstępne ustalenia kosztów naprawy nie są takie tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

oczywiście napisze ale rozsądnie będzie po całej operacji bo nie wiadomo co tam w nim "wybuchnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

...płynu nie sprawdzałem a układy z płynem od jazdy do przodu i od jazdy do tyłu są oddzielne ??.. bo przecież do tyłu jeździ normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafraf    0

też myśle że to tarczki z tego co pamiętam to są po 4 do jazdy w przód i 4 tył koszt 40zl za zamiennik do 120 za orginał do tego przekładki i płyty od 40 do 300zł i oringi około 200zl minimalny koszty to na części to 500zl maksymalny jak trzeba cały kosz to 3500zl za kosz +800zł tarczki 2000za przekładki 300 tłok i 300 na uszczelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

w moim 5130 na zimnym oleju nie mam drugiego półbiegu na każdym zakresie.pozostałe sa.o dziwo jak sie rozgrzeje wszystko wraca do normy.co sie dzieje/?niepokoi mnie to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

Witam ponownie ...Case dzisiaj zaorał pierwszy hektar po naprawie awarii..jak w temacie .W sumie to jazda wygląda tak samo jak i przed awarią , tylko jestem lżejszy o około +- 10000,00 pln !!! . Oprócz sprzęgła ,było jeszcze trochę innych problemów. Trochę szkoda tej kasy na remont ,byłby za to np. jakiś pług używany 4-skibowy obrotowy a tak to stary 4-skibowy Unia zagonowy i jazda. Mam jednak przeczucie ,że ten Case i tak przeżyje różne: Zetory,MTZ_y i inne Renówki..

pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziek    0

Witam ponownie ...Case dzisiaj zaorał pierwszy hektar po naprawie awarii..jak w temacie .W sumie to jazda wygląda tak samo jak i przed awarią , tylko jestem lżejszy o około +- 10000,00 pln !!! . Oprócz sprzęgła ,było jeszcze trochę innych problemów. Trochę szkoda tej kasy na remont ,byłby za to np. jakiś pług używany 4-skibowy obrotowy a tak to stary 4-skibowy Unia zagonowy i jazda. Mam jednak przeczucie ,że ten Case i tak przeżyje różne: Zetory,MTZ_y i inne Renówki..

pozdrowionka

100000.pln to bardzo drogo niedał bym tyle za remont wole polskiego ursusa kapitalny remont bym zrobił i by mi jeszcze zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

patrick30, a mógłbyś napisac co dokładnie padło i jakie orientacyjne ceny części? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

...oczywiście , tak ogólnie to : główną przyczyną braku jazdy były zużyte części kosza sprzęgłowego od jazdy do przodu :

-tarczki

-przekładki

dodatkowo profilaktycznie należy wymienić : oring_i , ziemering_i tłoka sprzęgła;

To są jakby elementy eksploatacyjne,natomiast doszło parę innych nie planowanych części

- ogólnie od "przekazania mocy do napędu przedniego"

Koszt stanowi również:

-wymiana oleju + filtr w skrzyni (ok.1400pln)

Dodam, że Case był w serwisie tylko 2tygodnie ( w tym kilka dni na sprowadzenie części) i był w "bardzo dobrych rekach".Ciągnik jeździ już 2dni w polu i jest wszystko ok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sianko8    0

100000.pln to bardzo drogo niedał bym tyle za remont wole polskiego ursusa kapitalny remont bym zrobił i by mi jeszcze zostało

tak zrobiłbyś kapitalkę ursusa tylko że, porał byś 20ha ciężkiej ziemi,i wrócił byś do warsztatu.Wiem co mówię miałem już ursusa i to nie jednego

Edytowano przez sianko8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj