yacenty

Sulky DPX

Polecane posty

yacenty    3883

Witam!

wczoraj dostałem taki rozsiewacz - Sulky DPX, nie wiem dokladnie jaki - postaram sie to dzis ustalic - na pewno bedzie 1500 jesli nie 1800kg plus nadstawki,

z racji tego ze siewnik ma 10lat i jest lekko skorodowany musze mu poprawic rame i odnowic.

Co polecacie na poprawki w ramie? jakies kawalki blachy grubej czy probowac kupic gotowe profile zblizone do tych co sa?

Jak podejsc do tematu konserwacji i malowania?

co na podklad? czym malowac? jakis chlorokauczuk czy moze sa inne lepsze farby?

 

Macie moze jakas instrukcje badz chociaz sama tabele wysiewu do takiego rozsiewacza?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ramę to najlepiej wzmacniac grubą blachą (zależy też w których miejscach- jeśli potrzebne są jakieś wzmocnienia nietypowych miejsc to najlepiej użyć odpowiednich profili [najlepiej zimnogiętych]).

Co do powierzchni lakierniczej ja zastosowałbym 1-2 warstwy podkładówki i 2 warstwy chlorokauczuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Też mam taki rozsiewacz. Instrukcję też mam, a tabele wysiewów to książka o grubości około 100 stron...

Ten roziewacz ma oryginalnie 1800 kg ładowności, a nadstawkami można zmieniać objętość. Jeżeli ma dwie to zmieścisz 1500 kg


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dokładny model tego roziewacza to DPX 1805 - nadstawke miał dorabiana - zdjęlismty ja i tak bo nasz zetor pewnie by go juz pelnego nie podniosl - nadstawka miala ok 30cm,

zaczynamy go rozbierac - moze w koncu dzis uda mi sie zrobic kilka fotek - popekane jest kilka miejsc pomiedzy zbiornikiem i rama oraz sama rama na styku z uszami od zawieszenia :P

 

Też mam taki rozsiewacz. Instrukcję też mam, a tabele wysiewów to książka o grubości około 100 stron...

Ten roziewacz ma oryginalnie 1800 kg ładowności, a nadstawkami można zmieniać objętość. Jeżeli ma dwie to zmieścisz 1500 kg

masz dokladnie taki rozsiewacz?

podstawowe pytanie które mi sie dzis nasuneło - na lopatkach ma napisane 18-24 18-28, czy to znaczy ze da rade rzucic na 28m? jak to musze ustawic? byłoby idealnie tak posiac rzepak - zrobie ścieżki na 14m opryskiwacz da rade zrobic 14 a tu bede mial co druga ścieżkę i bedzie 28m - tylko czy saletra tak daleko poleci?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

chyba bedziesz musiał jechac dokładnie pomiędzy ścieżkami, albo zaczynać mniejsza szerokością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czemu? poznaniaka mam 2.7 - naciagnalem lejki i wyszlo 2.8 razy 5 i masz 14m:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
masz dokladnie taki rozsiewacz?

podstawowe pytanie które mi sie dzis nasuneło - na lopatkach ma napisane 18-24 18-28, czy to znaczy ze da rade rzucic na 28m? jak to musze ustawic? byłoby idealnie tak posiac rzepak - zrobie ścieżki na 14m opryskiwacz da rade zrobic 14 a tu bede mial co druga ścieżkę i bedzie 28m - tylko czy saletra tak daleko poleci?

 

pozdrawiam

YacentY

 

Mam jego nowszy model, a dokładnie dpx prima. 28 to raczej ryzykowne posunięcie bo możesz mieć później "faliste" pole, chyba że masz zestaw do ustawiania równomierności wysiewu, wtedy można by sie pobawić i zobaczył byś co z tego wyjdzie. Na 18 metrów było by idealnie. Próbowałem nim rozsiewać groczycę na 18 metrów i niezaciekawie to wyszło, po prostu niedorzucało, ale za to na 15 metrów wyszło bardzo dobrze. Mój ma makszymalną szerokość 24 metry, ale jeszcze nie próbowałem tak rozsiewać. Na zdjęciach twojego rozsiewacza widać, że jest ustawiany chyba identycznie jak mój, czyli z boku szerokośc wysiewu a z tyłu ilość wysiewu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem siewnik SULKY no i też musze go rozbebrać całego...na przekładni są duże luzy i wałek rozwalony...pomalować pospawać i ma siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Chciałbym odnowić temat :)) Ponieważ zakupiłem właśnie podobny rozsiewacz jak ma Yacenty :)) z tym ze mój to model 1803 I chciałbym się dowiedzieć kulku rzeczy. A mianowicie.... Jak by ktoś posiadał jakąś tabele wysiewu czy coś takiego było by o wiele łatwiej go ustawic :) I pytanie jak wyjąć wałek od strony rozsiewacza? Czy tam może trzeba wybić taki bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Żeby wyjąc wałek sulky należy wybic ten bolec,ten bolec służy za frez.

Niedawno kupiłem sulky DPX 28,z granicznym wysiewem,szczerze mówiąc mam wszystkie tabele wysiewu,ale nie interesuje mnie to,z tego względu że mam do zasiania np 96 ha po 300 kg saletry na ha,i nie widzę tabeli która jest dokładna, muszę zrobic próbę kręconą,chodz i tak będzie mała różnica + -.

Ale jak będę mógł służyc pomocą to chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Mam rozsiewacz Sulky DPX Prima 1800

 

Czy ktoś próbował nim rozsiewać łubin ?

 

Jeśli tak to na jaką szerokość jest ustawiony i jakie otwarcie zasuwy ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aRTUraRTUr    2

Przecież sulky udostepnia za darmo na swojej stronie wszystkie tabele katalogi i instrukcje. To naprawde dobre rozsiewacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj