Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil666p    0

Witam!!!Mam możliwość wydzierżawienia jakichś 5ha ziemi oczywiście tak jak w temacie niuzytki. Moje pytanie do was jest takie, co mam z tym zrobic zeby mozna bylo tam zasiac trawe na siano lub zboze, a moze i ziemniaki.

Marrus    0

No najpierw to zbronuj aby zniszczyć starą trawę potem na to obornik to najlepiej z talerzować potem trzeba wapnować potem

- orka i agregat

- glebogryzarka

potem rozsiać nawóz i można coś siać ( ja sam polecam siać najpierw poplon bo poprawi on kulturę gleby )

Wiadomość z agroFakt.pl

Slomek    184

randap jak się zazieleni i orka na raz potem siew!!! chyba, że twój pług nie przykryje na 1 raz to powalcz talerzówką

Kondzio16    0

1. Randap

2. Głęboka orka.

3. Talerzowanie

4. Nawóz lub wapno czy coś bo nie wiem dokładnie

5. Bronowanie

6. Orka i siejesz co chcesz:)

Lukasz1987    57
No najpierw to zbronuj aby zniszczyć starą trawę potem na to obornik to najlepiej z talerzować potem trzeba wapnować potem

- orka i agregat

- glebogryzarka

potem rozsiać nawóz i można coś siać ( ja sam polecam siać najpierw poplon bo poprawi on kulturę gleby )

Chyba najgłupsza wypowiedź jaką na forum czytałem :lol:

Talerzami to tylko potniesz większą część chwastów co spowoduje ich rozsadzenie, glebogryzarką to już będziesz chwast pikować jak rozsadę kapusty :o

Glifosat w dwóch dawkach aby wszystko ładnie wypaliło, następnie orka pługiem na wysokich słupicach najlepiej aby miał kroje to się ładnie zaorze, po tym daj nawozy mineralne bo wapno rozłoży za szybko obornik i będzie gorzej jakbyś ich wcale nie dawał. Co do uprawy to kultywator lub brony i w to siew aby za mocno korzeni nie powyciągać. Talerzami to można w uprawce dać na 5-6cm aby pole wyrównać

konopek00    0

1. Randap

2. Głęboka orka.

3. Talerzowanie

5. Bronowanie

Człowieku ty chyba z miasta jesteś najpierw głeboka orka potem orka ? ja wale

RANDAP (nie żałuj)

Spróbować DELIKATNEJ PODORYWKI

NAWÓZ (polifoska 3-4) Bądź wapno ale to zależy od zakwaszenia gleby

KLAMER

I ORKA ALE TAKA NA 25 CM MINIUMUM (bez walu bron itp)

2 razy AGREGAT BĄDŹ KLAMER Z BRONAMI OBCIĄŻONYMI

SIEW

Edytowano przez konopek00

Nikita_Bennet    100

1. Randap

2. Głęboka orka.

3. Talerzowanie

5. Bronowanie

1. rundup 360 sl lub energy - warto bo odpadnie troche chwastów (najlepiej najtańszy jaki jest i dać go z siarczanem oczywiście jak ruszy wegetacja na dobre),

2. talerzówka zamiast orki bo po orce będzie się skiba odwracać i źle się bronuje, pocięta darń lepiej sie uleży,

3. ja bym dał na luz z nawozem (obornik lub wapno) bo to dzierżawa i nie wiadomo kiedy się skończy, jak pewna to zachowawczo zwapnować bo obornika szkoda na dzierżawę,

4. dać odleżeć się ziemi i później orka siewna (żadna głęboka),

5. nawożenie pod roślinę którą siejemy,

6. brony lub agregat z siewnikiem.

Slawuss    0

WItam ojciec kolegi ma okazję wziąć w dzierżawę 54h nieużytków po pastwiskach (dopłaty dla niego). Jednak zaczynałby bez żadnego sprzętu czy byłoby to opłacalne??

sim12    2

jak dostanie dopłaty , to z 54 ha , to będzie ładna sumka, to musiałby wziąć dopłaty i potem rozwijać jakoś , siano na razie to rozdać żeby ktoś skosił i zabrał, a potem wziąć dopłaty i powoli rozwijać , w pierwszym roku maszyny , a w drugim juz hodowlę . nie znam się za bardzo , lecz ja myślę że tak można byłoby zrobić; )

Witam

Ja w tym roku też będę orał kilka ha ugoru, po zasięgnięciu opinii na tym forum i u okolicznych rolników, potem przetrawieniu i przemyśleniu poradziłbym ci takie oto coś:

podorywka (jeśli możesz teraz wjechać to daj przed nią wapno, jeśli nie to daj po niej; najlepiej weź kogoś na usługę jak nie masz dobrego pługa)

rozsiej na to jakiś poplon

zabronuj

ten poplon zaorz

upraw to ładnie, daj przed uprawą P i K

zasiej żyto (do 15.09)

radziłbym Ci to tak rozplanować, żeby poplon nie rósł dłużej niż 3 miesiące, bo jak zacznie kwitną, to trzeba go orać, a jak za wcześnie zaorzesz to trawa Ci się puści.

Mam nadzieję, że moje rady Ci się na coś przydają. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam

PS Lepiej nie stosuj żadnych glebogryzarek ani talerzówek, bo jak masz te ugory zaperzone, to tylko ten perz rozmnożysz.

sybiuszek24    3

Witam.Mam łąkę którą będę teraz chciał uprawić pod zboże.Myślę aby dać najpierw Randap(tylko ile na ha),następnie talerzówkę aby pociąć korzenie po randapie żeby dobrze się zorało i zostaje to na kilka tyg. po żniwach agregat potem znowu orka i brona i siew,bedzie ok żeby wyczyścić pole?

MariuszT    16

Jak proponujecie doprowadzić nieużytek do kultury ale w technologii bezorkowej. Gleby słabe piaszczyste.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się