Skocz do zawartości
News
Kamil1025

Jakim biegiem MTZ 1025 przy pługach i agregacie.

Polecane posty

Kamil1025    0

Mam pytanie :huh: jakim biegiem dobrze orać MTZ 1025 przy pługach 5*40 zagonowych i agregacie 3 metrowym z siewnikiem Amazone D7 a skrzynią to 16/8 pewnie każdy wie ale lepiej napisać. :D

piotrb14    188
(edytowany)

wolny zakres na reduktorze i na najszybszym przełożeniu reduktora i na głównej wajsze od 1 - 4 dobre pole manewru... a agregat aktywny czy bierny?? sam posiadam 1025

Edytowano przez piotrb14

piotrb14    188

no ale chyba te 5x40 to chyba pociągniesz na podkładkę bo na zimę z tym pługiem do długo nie najeździsz chyba że masz same lekkie ziemie

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinW1985    0

Ja też posiadam 1025 i mam pług 5x40 tylko tyle że lekkie ziemie ale daje sobie radę ja jeżdżę na wolnym zakresie na reduktorze i na najszybszym przełożeniu reduktora i na głównej wajsze na 2 biegu, obroty około 1800-2000.

Rolnikix    4

@Kamil 1025 jak sobie radzi ten Twój Belarus1025 w tym zestawie uprawowo siewnym? Agregat bierny czy aktywny? I jaka pojemność skrzyni w siewniku?

A wracając do tematu, trochę dziwne pytanie zadałeś bo to zależy od wielu czynników :)

Ja osobiście nie pamiętam jakimi biegami robiłem ale pługiem 4x35 w dosyć głębokiej orce i mocno wilgotnym polu jeździłem dla przykładu z prędkością 5-6km/h. Szybciej nie było sensu bo orka szybka nie jest dobra! No i zostaje jeszcze jeden czynnik, czy licznik w tych belarusach dobrze prędkość pokazuje, bo chyba zaniża trochę :)

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

mani51    144

też mi się wydaje że dziwne pytanie

jak podobne zadałem ojcu to powiedział "nie wiem, przerzucałem po koleji aż w końcu trafiłem na odpowiedni " :D

to trzeba sobie dobrać według warunków i możliwości ciągnika tzn tak żeby silnika nie katować.

caseik1    6

Witam koledzy, mam takie pytanie czy ten mode 1025 nadaje sie do tura?? Posiada on revers???

Rolnikix    4

Nie ma rewersu w podstawowej wersji, chyba, że można w opcji zamówić. Jedynie skrzynia ma namiastkę rewersu(wsteczny równolegle położony do I i II zakresu)

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzony9203
      Witam wszystkich.
      Mam problem z odpięciem przewodu paliwowego od lewego baku.
      Pytanie niby banalne ale nie mogę bo za nic odkręcić, nawet żabą.
      Ktoś ma podobne doświadczenia albo pomysły ?
      Załączam zdjęcie poglądowe.
      Pozdrawiam.

• Przez Eryko
      Witam.jak podłączyc czujnik poziomu paliwa w MTZ? w załączniku fotka jak to wygląda

• Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!

Szymek
    • Przez dzastin
      Witam!
      Mam dylemat odnośnie przyłączenia hydrauliki wapniarki do ciągnika. Potrzebuje podłączyć dwa węże, z którego jeden będzie zasilający a drugi na powrocie. Standardowo podłączyłem je jak pług obrotowy do tych gniazd z lewej strony, zamieniając dwukrotnie pozycją prawy na lewe i lewe na prawe, ale za każdym razem wysadziło mi uszczelniacz przy wapniarce. jako że nie jestem wybitnym specjalistą w tych sprawach , a w książkach serwisowych ciężko cokolwiek znaleźć mam do Was pytanie: czy za powrót oleju nie będzie czasem odpowiadało to gniazdo z prawej strony ciągnika? Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę ;)

• Przez Kacper2305
      Witam. Niechcący poprzestawialem ustawienia licznika w belarusie. 952 2011r przód krzyzakowy koła z tyłu r34. Czy wie ktoś jakie muszą być ustawione te kody i pomorze? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.