Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
23michal32    0

Proszę o pomoc w moje stodole dzisiaj zauważyłem kune. Proszę o pomoc bo może zagrażać moim zwierzętą. Jeszcze raz bardzo proszę o szybką odpowiedź jak ją "załatwić".

Edytowano przez 23michal32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego ja próbowałem różnych sposobów pasty, trutki itp. Ale niestety nie dawało rady, do czasu gdy nie kupiłem żywo łapki z allegro tam koszt około 100 zł, i po 2 dniach złapała się pierwsza kuna, a po tygodniu następna i w taki sposób mam problem z głowy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Ja sobie taką na lisa zrobiłem i po 2 miesiącach w pułapkę złapały się: koty szt.3

psy szt. 1

kury szt.5

lis szt. o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz kuny w stodole to najlepiej zostaw je w spokoju. Ja mam też już nie pamiętam od ilu lat i nic się nie dzieje, one tam gdzie mieszkają to nie robią szkody i tępią szczury i bronią swojego terenu przed innymi kunami, po za tym kuny są pod ochroną. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja mam takie psy które aż piszczą jak zobaczą tchórza kunę czy szczura w kilka sekund zostają tylko szczątki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja kiedyś kiedyś zatruwałem jajka ,albo trupy gołębi trutką w płynie wytrułem tak szczury które nie chciały jeść trutki, kota i psa, aż pewnego czasu przypałetał się do nas nieduży pies który rozszarpuje kuny ,zające szczury psy myszy i koty sąsiadom ,ale moich nie ruszy :D . Przynieś sobie do domu jamnika albo jakiegoś innego dobrego ujadacza i nic nie przyjdzie, a i jeszcze dodam że moi znajomi kupowali takie odstraszacze na ultradźwięki ,przez jakiś czas działały a potem chyba zmieniła im się częstotliwość bo na gryzonie nie działało tylko na koty i psy :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: kolega @MAT912 ma racje zostaw ją w spokoju, kuna na swoim terytorium nie poluje wybiera się tam gdzie nie ma gniazda, ja przerabiałem już to, tak samo łasice też u siebie w gospodarstwie nie polują. Od kiedy mam kune to skończył się problem ze szczurami i myszami :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

To ja właśnie miałem taka samą sytuacje bo ginęły jajka po tym jak zniknęły 2 kuny to było jakieś 7 - 10 jajek dziennie więcej, więc jeżeli je zostawisz to raczej nie będzie to korzystne. Kuny to darmozjady :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23michal32    0

I to by się zgadzało ostatnio jest o 3-4 jajka mniej niż zwykle. Myślałem ,że kury dotkneło przesilenie wiosenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

No nie wiadomo czy brak tych 3-4 jaj to sprawa kuny może właśnie to wina kur.. No ja też słyszałem ze kuny "u siebie" nie polują bo jak u sąsiada mojego dziadka siedziały to nie schodziły na dół do kurnika tylko przechodziły przez droge i przychodziły do gołębnika u mojego dziadka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz racje @dawid0605 tym bardziej że w dzień kuny są płochliwe i spią , wychodzą po zmierzchu, a w tedy jajka chyba są pozbierane i kurniki pozamykane, chyba że kury niosą się po stodołach i gdzie popadnie i jajka nie zbierane co dziennie no to jak znajdzie w nocy to na pewno nie odniesie włascicielowi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23michal32    0

Bardzo wam dziękuję. Załatwiłem sobie od znajomego rolnika pułapkę żywołowną i dzisiaj mam nadzieję ,że się złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj