Skocz do zawartości
pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

pawel929    0

numerów nie sprawdzaj z silnikiem bo tera już na to nikt nie patrzy. numery są wybite na obudowie mostu przy pochwach. to będzie jako numer nadwozia. bynajmniej u mnie tam są. :)

qazi    57

tylko jak jest nowy dowód to i tak nie ma z czym porównać tych numerów silnika

tylko rzetelnie nam opisz ten ciągnik :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor    3

no właśnie, silnik to część zamienna tak jak np koło, kierownica itp :)

wojtas972    8

Wiec razem z wojkiem postanowilismy sie przezucic na bele zwozenie paczek stalo sie troche problemem gdyz nie ma juz komu pomagac. A za tym stoi kupno ciagnika i jakiejs belarki. No i teraz co byscie doradzili?? Jesli chodzi o prase to malo wiem o prasach do bel i mysle ze cos doraadzicie. A ciagnik to wujek chce kupic c360 najlepiej 3P ale ja sie zastanawim czy nie kupi czegos w tej cenie mocniejszego i z przednim napedem. Wiec oc myslicie na ten temat czy kupi cos dobrego do 20tys??

Na allegro znalazlem taka 60 http://moto.allegro.pl/item1171940314_sprzedam_ursus_c_360_stan_idealny.html co myslici na jej temat moze jest ktos z tamtych okolic i poznaje ten ciagnik??

emtecc    13

Z tego co zrozumiałem to chcesz kupić prasę rolującą... zapewne znajdzie się rzesza osób polecających pasowe JD. JA jednak wole sipmę farmę lub metal-facha - jak dla mnie wystarczy i tobie pewnie też. Co do ciągnika do takiej prasy to c-360 zupełnie mija się z celem. Jeśli chcesz coś koło 20tys zł to rozejrzyj sie za Zetorem 7211 i dołóż trochę kasy to nie pożałujesz.

Jeżeli na prawdę chcesz się bawić w zarobkowanie zestawem prasa zwijającą+ciągnik to przydałby się ładowacz czołowy do załadunku balotów a wtedy ciągnik bez przedniego napędu nie za bardzo zdaje egzamin. Wiec należałoby się zastanowić wtedy nad np 7245/7745 lub innym z przednim napędem.

Do całego zestawu brakuje jeszcze owijarki + ciągnika i przyczepy do zwożenia

Co do stanu idealnego c-360 to nie powiedziałbym tak jak chcesz to zobacz i porównaj sobie z tym http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/200591-ursus-c-360-3p/

przemek11441    132

Ja ci moge moją 60tke sprzedać ( zdjęcia w mojej galerii ) ;) A prasa to zależy ile chcesz na nią wyłozyć jak coś lepszego to polecam Vicona lub jakąś Krone.

armi95    0

Kup sobie za 20 000 zł jakiegoś MTZ-a mocnego i z przednim napędem. Co do pras to proponuje Claas albo Welger. Ja mam Claasa i mimo, że ma 19 lat ma lepsze i wygodniejsze rozwiązania od tych nowszych ale zacofanych polskich pras np. w mojej jest elektryczne owijanie dwoma sznurkami, a w polskich prasach nowszych nawet 10 - 12 lat jest jeszcze mechaniczne owijanie sznurkiem czyli musisz ciągnąć za taką linkę aby prasa owijała belę sznurkiem. Jak prasa to tylko walcowa. Innych nie polecam.

wojtas972    8

na prase nie zamierzam wydac wiecej niz 20tys(cos ok 15) wiec cos uzuwanego trzeba bedzie kupic

a jesli chodzi o mtz to za 20tys tez nic nie kupi dobrego bo nie chce zadnego starocia

przemek11441 mogl byc cos napisac o tej swojej 60 ile bys za nia chcial rok mtg

Do prasy to minimum C-360, sam pracuje na takiej i wiem ,że 3P miało by ciężko, a co do prasy to może Sipma części nie są bardzo drogie i C-360 daję radę sobie z nią.

dysiak    0

mam do sprzedania przedni napęd z możliwością zamontowania siłownika,z wałem napędowym,sprzęgłem,włącznikiem,felgami i detkami.informacje:607399206

wojtas972    8

prase bede ciagal zwykla c360 musi tylko maly remat przejsc bo czuje maly niedobur mocy ;))

3P chce kupic bo jest mi potrzebny 2 ciagnik

Karol323    68

A może byś kupił jumza ? :D B.dobry jest do belarki, Tani jest, najlepiej brać z tych nowszysch brać z kwadratową kabiną.. Tylko że nie ma przedniego napędu ;)

kosiarka    2

endrju00711    11

Delemat jak się patrzy ;):) Ciągania jakiejkolwiek prasy zwijającej C-360 mija się z celem, tym bardziej na usługi. Ja proponuje ci coś takiego : http://otomoto.pl/inny-inny-renault-80-14-8014-80-14-C14361547.html Renault to fajne ciągniki, sam posiadam dwie 95.12 TX i 75.12 RS. Jak prasa na usługi to albo claas variant ( odpada minimum 90 km ), albo JD, albo vicon ( odpada - spora kasa ) Resztę zostawiam tobie :D

Pozdro Endrju00711 ;[

milanreal1    290

Dokładnie szkoda C-360 na zwijkę. Na youtube jest film jak współpracuje z metal-fachem to dostaje po garach strasznie. Mi by było szkoda ciągnika na takie katowanie.

xmatix    0

Witam

Zamierzam kupić Ursusa c-360 3p, dodatkowo planuje dołozyc do niego ładowacz/maszt z wózka widłowego (oraz łyżke), głównie chodzi mi o ładowanie ziemi,rozładunek palet no i oczywiście pracę w polu na areale ok 2,5 ha.

Byłbym bardzo wdzieczny jakby ktos podrzucił namiary na godne polecenia 3p w dobrej cenie z Małopolski i Śląska.

Pozdrawiam:)

Mariusz328    0

Ja również szukam 3P ale z województw: Podkarpackiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego i z Małopolski. :huh:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?